Łódzkie kluby odbudują się po odpadnięciu z europejskich pucharów? Gramy o 202 PLN

ŁKS Commercecon Łódź - UNI Opole, VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź, double, kupon, siatkówka, TauronLiga

W poniedziałek będą miały miejsce dwa spotkania w TauronLidze z udziałem obydwu łódzkich zespołów. W pierwszej konfrontacji wystąpią mistrzynie Polski, które już odpadły z Ligi Mistrzów. We Włoszech uległy Allianzowi Mediolan, co oznacza, że mogą skoncentrować się wyłącznie na rywalizacji w domowych rozgrywkach. Co jak co, ale i tu mają „sporo zajęcia”, bo jednocześnie kończy się zasadnicza część sezonu jak i niebawem czeka ich granie w turnieju finałowym o Puchar Polski. O mniej więcej trzy godziny później rozpocznie się rywalizacja we Wrocławiu. Tamtejszy KGHM #Volley postara się przeciwstawić Grotowi Budowlanymi Łódź.

ŁKS Commercecon Łódź – UNI Opole: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (04.03.2024 r.)

W TauronLidze zostaną dziś rozegrane dwa spotkania w ramach przedostatniej kolejki rundy zasadniczej. Jeżeli patrzymy na sytuację ŁKS-u, to powiedzieć, że jest spokojna to, jakby nic nie powiedzieć. Zajmują bardzo pewnie czwarte miejsce. Już tylko matematycznie można liczyć, że miałyby szansę przesunąć się w górę o jedno oczko.

Do tego po dotychczasowych seriach gier wywalczyły już taką przewagę, że spadek również im nie grozi. Mają sporą przewagę nad np. Grotem Budowlanymi Łódź, więc zgadzam się ze środowiskowi ekspertami, którzy twierdzą, że: „Alessandro Chiappini rozpoczyna w poniedziałek budowę formy swych podopiecznych na play – offy”. Czy to oznacza, że przegrają w rewanżu z UNI? Patrząc na jakość obydwu drużyn, to jest to raczej mało prawdopodobne. Opolanki mogłyby zagrozić ŁKS-owi dopiero, kiedy na dystansie całego spotkania trener ŁKS-u co róż by coś sprawdzał, a i tzw. drugi garnitur ŁKS-u Commerceconu Łódź musiałby przystąpić praktycznie w ogóle nieskoncentrowany.

Co prawda zawsze istnieje minimalna szansa na to, że tak się wydarzy. Jednak przypominam, że mówimy o występie mistrzyń Polski, które mają dodatkową motywację do lepszego zaprezentowania się fanom po niepowodzeniu w Lidze Mistrzów. O co grać ma również zespół UNI. Prawdą jest, że Opolanki są pewnymi awansu do play – off’ów. Tyle tylko, że dwie przegrane z rzędu mogą sprawić, że spadną na ósme miejsce. A to z kolei wiązałoby się z tym, że musiałyby rywalizować z Chemikiem Police; czyli już na starcie mieć zredukowane do minimum szanse na wywalczenie awansu do półfinałów.

Do tego one również będą chciały uspokoić kibiców. Z tym, że zawodniczkom UNI nie poszło ostatnio w starciu z KGHM #VolleyWrocław. To co jeszcze trzeba zaznaczyć na temat sytuacji UNI, to to, że siatkarki broniące barw tego klubu również przygotowują się do występu w turnieju finałowym Pucharu Polski, więc pytaniem otwartym pozostaje, na jakie ustawienie zdecyduje się ich trener. Czy aby na pewno na w pełni rezerwy, skoro grozi im perspektywa grania w play – offach z Chemikiem?

Statystyki:

 • ŁKS Commercecon Łódź wygrał tylko raz w 7 ostatnich domowych spotkaniach w TauronLidze.
 • Z kolei UNI Opole zwyciężyło w trzeciej odsłonie tylko raz w 11 ostatnich wyjazdach ligowych.
 • ŁKS Commercecon Łódź triumfował w pierwszych partiach 6 razy w 7 ostatnich grach domowych w lidze.
 • W ostatnich 5 meczach wyjazdowych UNI Opole zespoły zdobywały mniej niż 46 punktów w premierowych odsłonach.
 • Ponadto ŁKS odnosił 6 zwycięstw w 7 ostatnich domowych konfrontacjach w TauronLidze.
 • ŁKS znajduje się na 4. pozycji w lidze mając na koncie 15 zwycięstw po 20 spotkaniach.
 • UNI Opole plasuje się o dwie lokaty niżej od ŁKS-u, ale mają raptem 27 oczek i 8 wygranych.

Co obstawiać?

O tym, jak dużym faworytem są mistrzynie Polski świadczą również kursy bukmacherskie. Wycena zwycięstwa ŁKS-u wynosi tylko 1.11. Z kolei wartość triumfu UNI Opole ustanowiono na poziomie 6.05. Co prawda oba kluby mają 3 wygrane w 5 ostatnich spotkaniach.

Handicap punktowy - ŁKS Commercecon Łódź (-14.5 pkt): TAK
Kurs: 1.58
Graj!

Z tym, że o ile u UNI wiktorie przeplatają się z przegranymi, tak ŁKS zanotował dwa triumfy z rzędu. Do tego zagrają we własnej hali, więc akurat w przypadku pierwszego typu dnia nie może dziwić, kto jest stawiany w roli faworyta. Reasumując, od siebie względem tego spotkania spodziewam się tak pewnego zwycięstwa ŁKS-u, że triumfują z przewagą co najmniej 15 punktów.

KGHM #VolleyWrocław – Grot Budowlani Łódź: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (04.03.2024 r.)

W tym spotkaniu gospodarze nie mają już o co grać. W końcu definitywnie straciły szanse na awans do play – off’ów. W sumie jedyne to, czego mogą jeszcze dokonać, to utrzymać dziewiątą pozycję. Napiera na nich drużyna Stali. Tylko, czy uda im się dokonać tej sztuki? Nie jest to pewne, ponieważ jednak zmierzą się z tak silnym zespołem jak Grotu Budowlanych Łódź. Wrocławianki w zasadzie mogą liczyć tylko na gorszy dzień przeciwniczek lub wystawienie przez trenera drugiego składu. Odnośnie do tego siatkarskiego typu trzeba jeszcze zaznaczyć, że…

… KGHM #Volley zmierzy się z klubem, który w tygodniu odpadł w półfinale z Pucharu CEV. W tamtym spotkaniu przegrały tzw. złotego seta rywalizując we Szwajcarii. Czy dziś czeka ich równie wyrównana rywalizacja? Wydaje się, że może do tego dojść wyłącznie na ich życzenie. Nie wykluczam tego, ponieważ występy w dwóch ostatnich kolejkach mogą potraktować jako mecze towarzyskie, przygotowawcze do przygotowania się do rywalizacji w play – offach. Jest to jeden z powodów z racji, których warto dzisiejszy kupon zabezpieczyć kodem promocyjnym Betfan.

Statystyki:

 • Wrocławianki przegrywały w ostatnich 5 domowych spotkaniach granych w TauronLidze.
 • Tylko raz w ostatnich 8 konfrontacjach Grotu zespoły zdobywały mniej niż 47 punktów w premierowych odsłonach.
 • KGHM #VolleyWrocław ma za sobą już 8 porażek w 9 ostatnich konfrontacjach ligowych.
 • W ostatnich 7 spotkaniach Grotu Budowlanych Łódź drużyny zdobywały więcej niż 139 punktów.
 • Wrocławianki tylko raz wygrały trzecią odsłonę w ostatnich 8 spotkaniach w TauronLidze.
 • KGHM #VolleyWrocław przegrywał w pierwszych setach w ostatnich 7 meczach ligowych.
 • Z kolei Grot Budowlani Łódź zwyciężały w premierowych odsłonach tylko raz w 7 ostatnich wyjazdowych starciach.

Co obstawiać?

Rola faworytów do tego spotkania przypadła przyjezdnym. W Betfanie kurs na wygraną Grotu Budowlanych wynosi 1.22. Z kolei triumf KGHM-u #Volleyu został wyceniony na 4.00. Ta różnica klarownie prezentuje, kto i dlaczego powinien okazać się lepszym w tym spotkaniu. Oczywiste jest to, że teoretycznie oba kluby mogą podejść do tej gry jak do dodatkowego treningu.

Handicap setowy - Grot Budowlani Łódź (-1.5 seta): TAK
Kurs: 1.45
Graj!

Tyle tylko, że nadal – wrocławianki nie są na aż tyle klasowym zespołem, by nawet doprowadzić do tie – breaku w starciu z Grotem. A też nie spodziewam się tego, by łodzianki odpuściły to starcie, bo jednak mają fantastyczną okazję dowieść, że rzeczywiście są w lepszej formie od najbliższych przeciwniczek na tyle, by triumfować z co najmniej dwusetową przewagą.

Propozycja kuponu:

ŁKS Commercecon Łódź - UNI Opole, VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź, double, kupon, siatkówka, TauronLiga

fot. Artur Kraszewski/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze