Lider PlusLigi w ekspresowym tempie poradzi sobie z Gieksą? Gramy o 249 PLN

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice, Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów, PlusLIga, double, kupon, ComeOn

Sobotnie granie w najlepszej lidze siatkarskiej świata rozpocznie się od pojedynku między Jastrzębskim Węglem a katowickim zespołem. Patrząc na ich dotychczasowe występy, to przyjezdni nie mają praktycznie żadnych szans. Jastrzębianie przegrali tylko 2 z 19 spotkań w tym sezonie. Natomiast GKS plasują się w dolnych rejonach stawki. Mają raptem oczko przewagi nad przedostatnim Cuprumem Lubin. Z tym, że będzie to jedno z, a nie jedyne spotkanie dziś w PlusLidze. Drugie będzie miało miejsce w Suwałkach, gdzie tamtejszy Ślepsk zmierzy się z Barkomem-Każany Lwów. Będzie to spotkanie blisko siebie klasyfikowanych drużyn. Dlatego też w kontekście tego starcia częściej mówi się o wyrównanym pojedynku niż co do pierwszego.

Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (03.02.2024 r.)

W starciu, które zostanie rozegrane w Jastrzębiu-Zdroju, mamy zdecydowanego faworyta. Są nim gospodarze, którzy obecnie przewodzą w ligowej rzeczywistości. Tak samo bardzo dobry jest kod promocyjny ComeOn. Wracając, od czasu ostatniej porażki zanotowali 6 kolejnych zwycięstw i każde z nich było za pełną pulę.

Taką drobną ciekawostką na marginesie jest fakt, że w tym sezonie nie mieli okazji sprawdzić się w PlusLidze na dystansie 5 odsłon. Najczęściej, bo 10 razy – i przy okazji ich triumfami – ich mecze kończyły się po rozegraniu 3 setów. Dlatego też wygląda to wręcz na oczywiste, że i dziś zatriumfują za pełną pulę. Tylko właśnie: czy tym razem również zwyciężą bez straty seta? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. W końcu: tak podpowiada to, co się dzieje w ligowej rzeczywistości. Tylko, że akurat katowicka Gieksa już nie raz potrafiła przeciwstawić się Jastrzębskiemu Węglowi.

Czy mam dowód na poparcie tej tezy? Oczywiście. Pierwszy raz w tym sezonie konfrontowali się w 5. kolejce. Wówczas GKS u siebie uległ po rozegraniu 4 setów. Tylko, że właśnie: wysoko ulegli wyłącznie w premierowej odsłonie. W tamtej partii dzisiejsi przyjezdni wywalczyli raptem 14 oczek. W następnym secie wygrali 25:23, a w kolejnych partiach zdobywali o 3 punkty mniej Jastrzębskiego. I owszem, katowicka Gieksa zanotowała 4 porażki w ostatnich 5 meczach, w tym 3 z rzędu. Tyle tylko, że są tego rodzaju zespołem, który potrafi tzw. dodatkowo zmobilizować się, kiedy toczą rywalizacje przeciwko tym najwyżej notowanym zespołom w ligowej hierarchii.

Prawdą jest też to, że pokonali jastrzębian tylko raz – w sezonie 2019/2020. Tylko, że nawet kiedy ulegali im w 3 setach, to jednak miało to miejsce po – przeważnie – wyrównanych setach. Co jeszcze można powiedzieć o tej rywalizacji? To, że Jastrzębski jest w o tyle komfortowej sytuacji, że są nakręceni, rozpędzeni. Przykładowo ostatnimi czasy w Rzeszowie pokonali tamtejszą Asseco Resovię za 3 punkty. Natomiast GKS jest w odwrotnej sytuacji. Oni dla odmiany ulegli wynikiem 1:3 zawiercianom i nie mają czasu odbić się w rywalizacji z kimś mniejszego kalibru.

Statystyki:

 • Katowicka Gieksa zdobywała więcej niż 58 punktów w ostatnich 5 meczach przeciwko jastrzębianom.
 • Jastrzębski Węgiel przegrywał w tym sezonie tylko z 2 zespołami: Projektem Warszawą i Wartą Zawiercie.
 • Gospodarze tego meczu wygrywali drugiego seta w 15 z ostatnich 16 meczów domowych w polskiej lidze.
 • Obecny lider PlusLigi wygrywał na dystansie 3 setów łącznie 5 razy w ostatnich 6 domowych grach mających miejsce w PlusLidze.
 • Z kolei drużyna GKS-u przegrywała drugą odsłonę w 10 z ostatnich 11 spotkań wyjazdowych w PlusLidze.
 • W ostatnich 5 spotkaniach wyjazdowych katowicka Gieksa wspólnie z przeciwnikami zdobywała łącznie więcej niż 140 oczek.
 • Jastrzębianie zwyciężali w każdej z ostatnich 5 konfrontacji ligowych przeciwko katowickiej Gieksie.
 • Dzisiejsi przyjezdni zdobywali więcej niż 63 punkty w 8 z ostatnich 9 meczów wyjazdowych.
 • Jastrzębski Węgiel jest na fali 13 zwycięstw z rzędu w spotkaniach domowych mających miejsce w PlusLidze.
 • Jastrzębianie zdobywali więcej niż 75 punktów 6 razy w 7 ostatnich meczach w PlusLidze.
 • W 6 ostatnich ligowych spotkaniach Jastrzębianie z ówczesnymi przeciwnikami zdobywali w 1. secie mniej niż 46 oczek.

Co obstawiać?

O tym, jak dużym faworytem są gospodarze dobitnie świadczy kurs na ich triumf. W ComeOn wynosi on raptem… 1.04. Natomiast wycena wygranej GKS-u zyskała wartość na poziomie 9.40. I nie chodzi tu wyłącznie o umiejętności czysto sportowe. Ta dysproporcja pokazuje, w jakiej sytuacji znajdują się te dwa teamy. Jeden próbuje przełamać się po serii porażek, a drugi dosłownie rządzi i dzieli w PlusLidze.

Dokładna liczba setów w tym meczu - 3: TAK
Kurs: 1.54
Graj!

Tak więc, co takiego proponuję obstawić od siebie względem tego meczu? Ano to, że ta konfrontacja zakończy się po 3 setach. Owszem, będą one pełne walki. Katowicka Gieksa nie odda meczu przed jego rozpoczęciem. Tylko, że właśnie – jeśli ktoś ma na dziś być równorzędnym konkurentem dla jastrzębian, to na pewno nie obecna Gieksa.

Ślepsk Malow Suwałki – Barkom-Każany Lwów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (03.02.2024 r.)

Kiedy tylko skończy się pierwsza z rywalizacji, to dojdzie do rywalizacji między ligowymi sąsiadami, co miało miejsce do chwili rozpoczęcia 20. kolejki. Dlatego też po prostu drugi typ dnia nie może nie dotyczyć spotkania, które będzie miało miejsce na północy Polski. We własnej hali Ślepsk skonfrontuje się z Barkomem-Każany Lwów. Ciekawostką odnośnie do tego meczu – który jest również drugim siatkarskim typem – jest to, że jeśli ukraiński team zwycięży za 3 punkty, to zrówna się oczkami z suwalskim teamem. A trzeba mieć na uwadze, że Barkom ma przecież o mecz mniej w tym sezonie względem Ślepska.

Jak jeszcze można opowiedzieć o tym spotkaniu? Ano tak, że obie ekipy będą się starać, by wrócić na falę zwycięstw. Z tą tylko różnicą, że przegrana Barkomu w starciu z Projektem Warszawą na nikim nie robi wrażenia. Natomiast porażka Ślepska w starciu z „Wojskowymi” z Radomiu była już bardzo dużym zaskoczeniem, wręcz ligową sensacją! Na co jeszcze warto zwrócić uwagę odnośnie do tej rywalizacji? Z pewnością na „nieformalny pojedynek na liczbę punktów” między Wasylem Tupczijem a Bartoszem Filipiakiem. W końcu to głównie na nich opierała się siła ataku jednego i drugiego teamu w ostatnim czasie.

Statystyki:

 • Dzisiejsi gospodarze zdobywali mniej niż 96 punktów 18 razy w ostatnich 20 spotkaniach.
 • Barkom-Każany Lwów przegrywał pierwszego seta 6 razy w ostatnich 7 meczach wyjazdowych w PlusLidze.
 • Ślepsk Malow Suwałki przegrywał w trzecich setach 13 razy w ostatnich 15 meczach rozgrywanych w PlusLidze.
 • Ukraińska drużyna w ostatnim czasie przegrała 6 z 7 ostatnich spotkań rozgrywanych w PlusLidze.
 • W 12 z ostatnich 14 spotkaniach Ślepsk zdobywał z ówczesnymi przeciwnikami mniej niż 186 punktów.
 • Zespół Ślepska Malow Suwałki wygrywał drugiego seta we wszystkich 5 ostatnich ligowych spotkaniach.
 • Dzisiejsi gospodarze w 19 dotychczasowych grach odnieśli 7 zwycięstw. Barkom ma o jeden triumf mniej na koncie, ale też o jeden mecz mniej za sobą od Ślepska.
 • Dotychczas te drużyny rywalizowały ze sobą 3 razy. Suwalska drużyna okazywała się lepsza 2-krotnie – po razie u siebie i na wyjeździe.
 • Kiedy te kluby konfrontowały się w zeszłym sezonie w Suwałkach, to Ślepsk wówczas wygrał 3:0, a w poszczególnych setach do: 21, 18 i 15 oczek.

Co obstawiać?

W przypadku tego spotkania faworytem również są gospodarze. Kurs na wygraną Ślepska wynosi 1.41. Z kolei wycena triumfu Barkomu zyskała wartość na poziomie 2.78. Mimo, że różnica jest wyraźna, tak jednak wygrana zespołu z Suwałk nie jest wcale tak oczywista. Przecież mieli również bez problemu poradzić sobie z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. To najlepiej świadczy o tym, jak rozchwianą drużyną – w tym momencie sezonu – jest Ślepsk.

Zespoły zdobędą w meczu więcej niż 181 punktów: TAK
Kurs: 1.84
Graj!

Dlatego też nie dziwi to, że są faworytem; i nie będzie zaskoczenia, jeżeli przegrają. Tak więc, co takiego to obstawiam odnośnie do tego meczu? To, że drużyny razem zdobędą więcej niż 181 punktów. W końcu każda z ekip ma coś do udowodnienia i znajdują się w trudniejszej sytuacji. Dodatkowo dysponują podobną jakościowo kadrami.

Propozycja kuponu:

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice, Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów, PlusLIga, double, kupon, ComeOn

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze