Lechia i GKS Katowice są już w Ekstraklasie, kto będzie trzeci? Baraże w 1. Lidze po 277 PLN!

Zawodnik Arki

Dzisiaj przed nami spore emocje w barażach o Ekstraklasę. W walce o awans pozostały jeszcze 4 zespoły: Motor Lublin, Górnik Łęczna, Arka Gdynia oraz Odra Opole. Faworytami są gospodarze, ale nie należy lekceważyć gości. Które zespoły zameldują się w finale? Zapraszam do lektury!

Kod promocyjny Superbet

 

Motor Lublin vs Górnik Łęczna (30.05.2024)

Skorzystaj z kodu promocyjnego w Superbet! W pierwszym półfinale czekają nas derby Lubelszczyzny. Motor podejmie w Lublinie Górnik Łęczną. Co tutaj dużo kryć, gospodarze zrobili spory progres w poprzednich latach i jako beniaminek pragną od razu wskoczyć do Ekstraklasy. Pamiętamy różne obyczajowe skandale, które pojawiły się w tym zespole i Goncalo Feio trenuje już warszawską Legię. Jego następca 31-letni Mateusz Stolarski radzi sobie bardzo dobrze i być może jest to odkrycie roku, jeżeli chodzi o naszych młodych menadżerów. W Lublinie jest spory potencjał, aby futbol stał na wysokim poziomie i zarówno stadion, jak i ogromna rzesza kibiców pragnie jak najszybciej znaleźć się w elicie. Czy te marzenia zostaną spełnione już za kilka dni?

1. Liga: Motor Lublin vs Górnik Łęczna

Kto z awansem?
Motor Lublin 65%
Górnik Łęczna 35%
34+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Motor Lublin
  • Górnik Łęczna

 

Po drugiej stronie barykady znajduje się Górnik, który miał już okazję występowania na poziomie Ekstraklasy. Ostatni raz było to 3 lata temu, gdzie sensacyjnie udało się wygrać baraże. Pamiętamy, że w sezonie 2020/2021 zielono-czarni zajmowali 6. pozycję i pokonanie GKS-u Tychy oraz ŁKS-u Łódź dało upragniony awans. Niestety dosyć szybko przydarzył się spadek, ale to tylko pokazuje, że przyjezdni są doświadczeni na poziomie baraży i trzeba mieć się na baczności. Ta kampania jest całkiem dobra w wykonaniu gości i pragną to pokazać w derbach Lubelszczyzny. Czy outsider w tej parze zamelduje się w finale? Inne typy na 1. Ligę na Ciebie czekają!

Co obstawiać?

W barażach szukam zazwyczaj kartek i szczególnie w derbach warto pochylić się nad wysoką linią. Pobieram próg 5.5 upomnień. Sędzia Jarosław Przybył będzie miał dzisiaj sporo pracy. Jego niedawne liczby to: 8, 5, 11, 3, 7. W poprzednim starciu pomiędzy tymi ekipami oglądaliśmy 6 kartoników. Liczę na powtórkę.

Powyżej 5.5 kartek
Grupa Zagranie

 

Arka Gdynia vs Odra Opole (30.05.2024)

Drugie spotkanie to już rywalizacja Arki Gdynia z Odrą Opole. Niestety gospodarze nie wykorzystali dwóch piłek meczowych. Najpierw w derbach z Lechią Gdańsk pojawiła się porażka, gdzie rywale tak naprawdę o nic nie grali, jedynie o honor, a potem w meczu o wszystko z GKS Katowice potrzebny był przynajmniej remis. Przegrana stała się faktem i to przeciwnicy ze Śląska mogli cieszyć się z awansu. Szkoda i być może mowa motywacyjna, która pojawiła się na jednym z treningów przed decydującym starciem, miała wpływ na postawę Arki w niedawne batalii. Czas wziąć się w garść i na własnych boiskach poszukać wygranych, ponieważ gospodarze są rozstawieni do końca baraży. Czy ekipa z Gdyni pokona dzisiejszego przeciwnika?

Odra to jednak niespodzianka tego sezonu. Mało kto stawiał na to, że właśnie klub z Opola będzie w czołowej 6 kampanii 2023/2024. Fakty są takie, że przyjezdni zasłużenie zameldowali się w play-offach i nie są wcale bez szans w walce o awans do Ekstraklasy. Trzeba wspomnieć, że Odra w poprzednim sezonie zajęli 15. miejsce, co tylko pokazuje, jaki progres udało się dokonać w ostatnim roku. Niestety na wyjazdach przyjezdni spisują się słabo i jeżeli zwycięstwo nad Arką stanie się faktem, to będzie trzeba pojechać jeszcze na Lubelszczyznę. Czy goście sprawią niespodziankę? Zajrzyj do innych typów dnia!

Co obstawiać?

Tutaj też zdecydowałem się na kartki i pobieram próg 5.5 upomnień. Szczególna presja będzie na Arce, która po dwóch przegranych z rzędu potrzebuje się przełamać. Odra również ma spore nadzieje, aby awansować do finału baraży. Arbitrem tego spotkania będzie Piotr Lasyk i jego liczby z ostatnich starć to: 6, 7, 6, 2. Niedawne 2 potyczki pomiędzy tymi klubami zakończyły się odpowiednio 5 i 14 kartkami. Mam nadzieję na minimum 6 upomnień.

Powyżej 5.5 kartek
Kupon Superbet Polska 30.05.

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze