Europa zdominuje dzisiejsze mecze na mistrzostwach świata? Gramy AKO 2.23!

kibice esportu

Typy na fnatic – Beyond Gaming i DRX – MAD Lions. W najbliższym czasie czeka nas sporo emocji związanych mistrzostwami świata w League of Legends. Najlepsze drużyny zjechały się do Ameryki Północnej, żeby walczyć o najbardziej prestiżowe trofeum w świecie esportu. Europejskie drużyny to trzecia potęga turnieju, a dwie z nich obecnie walczą w play-inach. Czy FNC i MAD zaskoczą dzisiaj dobrą grą?

Betcris bonus powitalny 1400 zł.

fnatic – Beyond Gaming: typy i kursy bukmacherskie (02.10.2022)

fnatic w letnim splicie League of Legends European Championship było bardzo silnym zespołem, który regularnie punktował i miał dobre wyniki. Pomarańczowi w fazie grupowej uplasowali się na trzecim miejscu, z bilansem 11 wygranych i siedmiu porażek. Później walczyli w play-inach, gdzie okazali się gorsi od G2 Esports i Rogue, ale zagwarantowali sobie wyjazd na Worldsy.

Tutaj nie było prosto w pierwszych meczach, gdyż dwóch zawodników miało dodatnie wyniki COVID-19 i musiało dolecieć później. Zmagali się z brakiem treningów oraz jet lagiem, a finalnie po czterech spotkaniach mają bilans 3:1. Beyond Gaming to obecnie trzecia drużyna grupy A, która z bilansem 2:2 uplasowała się na drugim miejscu w tabeli. Drużyna z Tajwanu finalnie zajęła drugie miejsce w swoim regionie, ulegając na CFO w finale Pacific Championship Series 0:2. Pomimo tego, że BG było wyraźnie gorsze od CFO, to tutaj i tak na pewno nie jest bez szans. Już pokazało, że na tych Worldsach trzeba się z nimi liczyć i FNC na pewno nie będzie miało prostej przeprawy.

Statystyki:

  • fnatic wygrało 3 z 4 spotkań na Worldsach
  • Beyond wygrało 2 z 4 spotkań na Worldsach
  • FNC dalej zmaga się z jet lagiem i trudami podróży (nie jest to statystyka, ale ważna informacja)!

Co obstawiać?

fnatic na tle Beyond Gaming wygląda bardzo solidnie i jest to o wiele lepsza drużyna na papierze. Sporo osób uważa, że dzisiejszej nocy Pomarańczowi zmiotą rywali z powierzchni Summoners Rift i trudno się temu dziwić. Ekipa z Europy w ostatnim czasie jest w gazie, a poszczególne wpadki i problemy z fazy grupowej powinny być wyeliminowane. Na kupon dodajemy więc handicap eliminacji -5.5 po kursie 1.44.

  baner grupa zagranie 43k

DRX – MAD Lions: typy i kursy bukmacherskie (02.10.2022)

Gdy na początku tego sezonu MAD Lions z nowym składem wchodził do LEC to sporo się mówiło o tym, że jest to dobry team, który sporo tutaj namiesza i prawdopodobnie powtórzy sukces z ubiegłego roku. Tymczasem okazało się, że wcale tak nie będzie. Lwy może i mają świetne indywidualności, ale za to bardzo mocno odstają grą zespołową. Pod tym kątem nie dojeżdżają do Rogue, czy G2 Esports, a te drużyny przecież słyną właśnie z zespołowej gry.

Gracze MAD Lions fazę grupową rozpoczęli od wygranej ISG i IW. Potem przegrali z RNG, a następnie jeszcze ograli SGB. Widać więc, że Lwy są bardzo solidne, ale nie mają żadnego podjazdu do DRX. To mocniejszy personalnie skład, pochodzący z lepszej ligi i pokazujący znacznie więcej na Worldsach niż Lwy. Nie widze tutaj szans na wygraną MAD, ale na pewno nie będzie to jednostronne spotkanie – dlatego over eliminacji może być dobrym wyborem. Przy okazji nie zapomnij zgarnąć bonusu do Betcris!

Statystyki:

  • DRX wygrało 4 na 4 spotkania na Worldsach
  • MAD Lions wygrało 3 z 4 spotkań na Worldsach
  • +25.5 eliminacji padło w połowie spotkań tych ekip

Co obstawiać?

Patrząc na statystyki widzimy, że DRX faktycznie wypada o wiele lepiej, ale to Lwy zaczynają się rozkręcać. Obserwując grę tych drużyn, stawiam tutaj na over eliminacji. Linia na +25.5 nie jest wcale tak wysoka, gdyż azjatyckie ekipy słyną z podkręcania tempa, a MAD Lions także lubi otworzyć się na starcie gry. Jedno jest pewne – będzie to dobre show.

typy lol worlds 2022 fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze