6 dni – 10/12 trafień = 425 PLN profitu! Gramy o 191 PLN

Superbet, double, kupon, USA - Polska, Holandia - Słowenia, Liga Narodów, VNL 2024, Aleksander Śliwka, reprezentacja Polski, sezon 2024

Już drugiego dnia zmagań w siatkarskiej Lidze Narodów mężczyzn będziemy świadkami hitu nad hity! Bardzo szybko doczekaliśmy się klasyku, który rozegra się między finalistami tych rozgrywek z zeszłego roku. Blisko rok temu biało – czerwoni pokonali zespół Stanów Zjednoczonych wynikiem 3:1. Czy siatkarze reprezentujący barwy USA wezmą udany rewanż? A może to nasza drużyna potwierdzi, że na ten moment jest lepszą od przyjezdnych zza oceanu? Pytania można mnożyć, ale też do końcowego wyniku nie ma, co przykuwać większej wagi. W końcu pierwsze gry dla tych teamów stanowią przygotowanie przed „czymś większym”.

Stany Zjednoczone – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.05.2024 r.)

Spotkanie rangi mistrzowskiej. Takim hasłem reklamowane jest starcie tych drużyn. Choć dziwić to nie może, tak trzeba mieć na uwadze, że będzie to dopiero pierwszy mecz grany „na poważnie”. W tym znaczeniu, że dopiero dziś stawką pojedynku będą punkty. Do tego i nasi zawodnicy, i przyjezdni tegoroczną Ligę Narodów traktują jako pole przygotowawcze pod ważniejsze momenty tego sezonu. Dlatego też podejmując się typu dnia na to spotkanie trzeba mieć na uwadze, że końcowy wynik może pójść dosłownie w każdą ze stron.

Owszem, to biało – czerwoni rozpoczynają dziś obronę tytułu wywalczonego przed rokiem. Tyle tylko, że nie to jest celem głównym na rozpoczynający się sezon reprezentacyjny. Oczywiste jest to, że marzenia kibiców będą krążyć wokół „wygrania wszystkiego”, jak przed rokiem. Jednak trzeba też patrzeć realistycznie na to, co jest możliwe. Z resztą, sami zawodnicy jak np. Aleksander Śliwka w wywiadach zapewniają, że zdają sobie sprawę z tego, że: „forma jest jeszcze przed nami”. Z resztą, trzeba też zaznaczyć, że w pierwszym tygodniu zmagań w naszej kadrze nie ujrzymy ani Bartosza Kurka, ani Wilfredo Leona, ani Marcina Janusza; czyli jednych z tych, którzy najprawdopodobniej będą stanowili trzon zespołu na igrzyskach olimpijski.

Tymczasem w składzie ujrzeliśmy takie nazwiska jak np. Kuby Hawryluka, Sebastiana Adamczyka, czy Szymona Jakubiszaka. Z tym, że nie tylko nasza kadra jest w takiej sytuacji. Selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych zapewne też nie rzuci wszystkiego w imię jak najlepszego startu sezonu. Polacy są w jeszcze o tyle komfortowej sytuacji, że już teraz mają zapewniony udział w turnieju finałowym. Wszystko za sprawą tego, że niniejsze zawody będą rozgrywały się w łódzkiej Atlas Arenie. Co jeszcze należy mieć na uwadze przed podjęciem się siatkarskiego typu na to spotkanie? Jak – słusznie – zauważano na stronie weszlo.com: „Najbardziej znanym zawodnikiem USA na pierwszy tydzień zmagań jest Joshua Tuaniga, który występował na parkietach PlusLigi najpierw w barwach Ślepska Suwałki, a teraz Indykpolu AZS-u Olsztyn”.

Także będzie to bardziej pojedynek między zespołami, który – z racji pory jego rozgrywania – będzie rywalizacją na zasadzie: „musi mieć miejsce”. Dlatego też tym razem kursy bukmacherów są mocno rozstrzelone względem tej rywalizacji, o czym więcej opowiem poniżej. Na takie dysproporcje wpływ ma jeszcze to, że nasi siatkarze już zaczęli grać w tym sezonie. Mierzyli się i z kadrą Ukrainy, i Niemcami. Z kolei dla „Jankesów” będzie to pierwsze starcie w 2024 roku.

Statystyki:

 • Reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrywała pierwszego seta w 11 z 12 ostatnich spotkań.
 • Biało – czerwoni triumfowali w 8 ostatnich meczach w Lidze Narodów, a USA w sumie w 11 z 12 ostatnich konfrontacji.
 • Siatkarze USA triumfowali w 6 z 7 ostatnich gier notując przewagę co najmniej 2-setową.
 • Zawodnicy Stanów Zjednoczonych wygrywali drugie partie w ostatnich 15 pojedynkach w Lidze Narodów.
 • Polscy siatkarze triumfowali w trzecich odsłonach w 7 ostatnich grach w Lidze Narodów, a USA w 6 z 7 ostatnich gier.
 • W tylko 2 z 16 ostatnich meczów Polaków w drugich setach drużyny zdobywały więcej niż 46 punktów.
 • W 7 ostatnich występach siatkarzy USA zespoły zdobywały mniej niż 46 oczek w pierwszych partiach.

Co obstawiać?

Jest to ten rodzaj konfrontacji, gdzie będzie wiele testów, sprawdzania ustawień i rotowania składem. Nikt nie zaprezentuje pełni możliwości. Jednak też trzeba mieć na uwadze, w jakich kadrach do Turcji przybyły obydwa zespoły. W szeregach Stanów Zjednoczonych na próżno szukać samych najlepszych. Choć u nas również nie ma wszystkich gwiazd, to jednak porównując jeden do jeden ogłoszone składy na ten turniej – wypadamy dużo lepiej. Dlatego też najpierw biało – czerwoni rozpoczną od zwycięstwa zmagania w tegorocznej Lidze Narodów.

Handicap punktowy - Polska (-9.5): TAK
Kurs: 1.45
Graj!

Nie będzie to miało większego przełożenia na losy obydwu ekip, ale fajnie będzie odbudować się po pojedynku z Niemcami. Reasumując, kurs na zwycięstwo biało – czerwonych w Superbecie wynosi 1.18, a na triumf Stanów Zjednoczonych już 5.00. Ta różnica doskonale oddaje to, jak prawdopodobny wydaje się triumf naszego zespołu. Dlatego też raczej należy zadać pytanie, o to, jaką przewagą zwyciężą nasi gracze, a nie, czy tego dokonają. Od siebie typuję to, że dokonają tego notując co najmniej 10-punktową przewagę.

Zagranie baner

Holandia – Słowenia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.05.2024 r.)

O około trzy godziny wcześniej przed polskimi i amerykańskimi siatkarzami swoje zmagania w tegorocznej Lidze Narodów rozpoczną dwa bardzo dobrze znane europejskie zespoły. Choć większość kibiców to po Słoweńcach spodziewa się lepszego występu, to nie można lekceważyć Holendrów. W końcu to oni niejednokrotnie zaskakiwali silniejsze zespoły.

Tym bardziej nie można podejść do Holendrów, jakby wygrało się mecz jeszcze przed jego rozpoczęciem, gdyż w ich składzie też znajdziemy kilka nazwisk światowej klasy. Choć – jeżeli mamy patrzeć na całe składy – to jednak Słoweńcy są mniej uzależnieni od swych liderów, a aby być bardziej precyzyjnym to od jednego zawodnika. To po stronie holenderskiego zespołu sporo zależy od dyspozycji dnia Nimira Abdel-Aziza. Co jeszcze warto wiedzieć przed obstawieniem typu na ich starcie? To, że Holendrzy są przeważnie niebezpieczni w pierwszych meczach sezonu, a im dalej trwa sezon reprezentacyjny, tym mają większe problemy.

Z kolei Słoweńcy są ich przeciwieństwem również w tym względzie. Kadra Słowenii to team, który spokojnie wchodzi w turniej, więc ich selekcjoner dziś też zapewne będzie rotował składem i sprawdzał różnego typu ustawienia. Dlatego też korzystając z kodu promocyjnego Superbetu trzeba mieć na uwadze, że o ile Słoweńcy są faworytami, tak Holandia może ich dziś postraszyć.

Statystyki:

 • W 7 ostatnich meczach Słoweńców drużyny zdobywały mniej niż 178 punktów.
 • Reprezentacja Słowenii zdobywała mniej niż 94 oczka w 6 z 7 ostatnich występów.
 • Od 2008 roku grali przeciwko sobie 11 razy i o raz częściej wygrywała holenderska drużyna.
 • W 6 ostatnich spotkaniach Holendrów zanotowali 4 porażki, a ich bilans wynosi: P – P – W – P – P – W.
 • Z kolei Słoweńcy w 6 ostatnich grach odnieśli 4 wiktorie, a bilans wynosi: W – P – P – W – W – W.
 • W zeszłym roku Słoweńcy grali z Holendrami 2 razy i w meczu towarzyskim wygrali 3:1, a w Lidze Narodów 3:0.
 • Po raz ostatni „Pomarańczowi” triumfowali nad Słoweńcami w 2022 roku. Wtedy w LN wygrali wynikiem 3:0.
 • W sumie po 3 razy ich ostatnie mecze kończyły się albo wygranymi do zera, albo do jednego.
 • W ich ostatnich 6 pojedynkach obie reprezentacje triumfowały po 3 razy, ale Holandia w latach: 2 razy w 2018 r. i raz w 2022 r.

Co obstawiać?

Bukmacherzy nie mają wątpliwości. Są przekonani, że triumfują przyjezdni. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 1.25. Z kolei wartość wygranej holenderskiego zespołu zyskała wartość na poziomie 4.00. O tym, co ma wpływ na te różnice wspominałem powyżej. Dlatego też teraz dodam tylko tyle, że Słoweńcy powinni raz dwa przejąć kontrolę nad grą.

Handicap setowy - Słowenia (-1.5): TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Wynika to z racji różnic pod względem umiejętności poszczególnych graczy. Słoweńcy nawet nie będący w optymalnej formie powinni być w stanie pewnie pokonać Holendrów. Tylko, czy na dystansie dosłownie 3 setów? Z racji tego, że dopiero zaczynamy zmagania w Lidze Narodów mężczyzn, to owszem, mogą wygrać 3:0, ale nie jest to typ, którego się podejmuję. Od siebie oznaczam to, że Słoweńcy wygrają notując co najmniej 2-setową przewagę.

Propozycja kuponu:

Superbet, double, kupon, USA - Polska, Holandia - Słowenia, Liga Narodów, VNL 2024

fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze