Weekend stanie pod znakiem typów bukmacherskich na sporty walki, bo najpierw czeka na nas KSW 46, a kilka godzin później na ring wejdą Deontay Wilder i Tyson Fury. Stawką tego pojedynku jest mistrzowski pas wagi ciężkiej, czyli tej, która najbardziej ekscytuje fanów boksu. Kto jest faworytem tego starcia?

Typy bukmacherskie – zobacz, co obstawiać

Deontay Wilder – Tyson Fury: zapowiedź 

Co tam KSW? Pojedynek Wildera z Furym rozgrzewa do czerwoności świat sportów walki. Tak to jest, jak naprzeciwko siebie stanie dwóch pięściarzy, z których żaden z nich nie doznał jeszcze porażki na zawodowych ringach. Dodaj do tego fakt, że starcie odbędzie się w królewskiej wadze i otrzymujesz coś, czego jako fan boksu po prostu nie możesz przegapić. 

Deontay Wilder po raz ósmy będzie bronił pasa mistrzowskiego. Jak opisać Amerykanina? Atleta z niesamowicie ciężką pięścią. Do tej pory aż 39 z 40 zwycięstw Wildera miało miejsce przez nokaut. Zobacz tylko, co się stało z Arturem Szpilką, który dał się złapać tym śmiertelnym prawym: 

https://youtu.be/vmD-EwmsRXs?t=2057

Ostatnim rywalem 33-letniego Amerykanina był Luis Ortiz i zdaniem wielu, to Kubańczyk prowadził na punkty. Tylko że wtedy Wilder odpalił swoją rakietę i było po zawodach: 

https://youtu.be/fRP8Ap2DfXY?t=2273

Tyson Fury miał swoje problemy w życiu osobistym, ale Anglik ogarnął się i wraca do wielkiego pięściarstwa. Fury nie jest może tak efektowny, jak jego rywal (18 nokautów w 27 wygranych), ale za to pokonał kogoś, kogo Amerykanin nie ma w swoim resume. Ofiarą wielkiego Brytyjczyka był Władimir Kliczko, którego Fury pokonał na punkty.  

Zainteresowanie walką jest ogromne, a jednym ze sposobów na jej urozmaicenie jest obstawianie typów bukmacherskich. Do tej pory żaden z bokserów nie przegrał jeszcze pojedynku, ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Kto będzie tym, który zejdzie z ringu na tarczy?

Kursy i typy bukmacherskie na walkę Wilder – Fury 

Faworytem w walki, które odbędzie się w Staples Center w Los Angeles, jest gospodarz: 

 typy bukmacherskie boks

STS wskazuje dość jasno, że to 33-letni Wilder powinien utrzymać swoją zwycięską passę.  

Na podstawie kursów możemy wywnioskować, jaki przebieg walki przewiduje największy bukmacher w naszym kraju. 

Jeżeli ma być nokaut, to na korzyść Amerykanina. Kurs na to, że Wilder skończy potyczkę przed czasem to zaledwie 2.15. Mając na uwadze historię jego występów, takie coś nie powinno ani trochę dziwić. Fury nie jest znany ze swojego atomowego ciosu i to samo zdarzenie ze wskazaniem na niego to przelicznik aż 7.00. 

STS szans Brytyjczyka upatruje w 12-rundowej batalii i to jego triumf na punkty jest bardziej prawdopodobny:  

  • 3.25 – Tyson Fury 
  • 4.50 – Deontay Wilder 

Linia rund została wystawiona mniej więcej na poziomie 10.5. Co z tego wynika? Zdaniem STS starcie skończy się przed czasem.  

Liczba potencjalnych typów bukmacherskich jest bardzo duża, bo już teraz Star-Typ Sport przygotował 30 zdarzeń dodatkowych na sobotnio-niedzielne święto boksu w Los Angeles. A Wy jakie macie przewidywania na Wilder – Fury?