Jesteśmy już w drugiej rundzie rywalizacji  w najpiękniejszym centrum kortów trawiastych w tourze, a więc w Wimbledonie. Panowie mieli dzień przerwy, po którym wracają do swoich pojedynków w zmaganiach do ostatniej części kwalifikującej ich do drabinki głównej turnieju szlemowego. Nasz dzisiejszy tytuł zobowiązuje mnie do odpowiedzi, czy trawa Szwajcarami stoi? Wszystko na to wskazuje, począwszy od Rogera Federera, którego niestety nie zobaczymy w tym roku, aż po adeptów tenisa z tego kraju. Dzisiaj na naszym kuponie pojawią się dwa szwajcarskie nazwiska, a także zajrzymy na starcie weteranów tych obiektów. Co gram dokładnie? Na moją analizę zapraszam do poniższej artykułu!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Stefan Kozlov vs Dominic Stephan Sticker: typy i kursy bukmacherskie (22.06.2022 r. – 12:00)

Mecz, który rozpocznie nasz kupon, gdzie na korcie w samo południe pojawią się dwaj młodzi zawodnicy, którzy znają się już z kortów z tegorocznej rywalizacji. Wtedy mecz opiewał na trzysetowym pojedynku, gdzie na ziemi Amerykanina w Columbus, lepszy okazał się być Dominic. Dzisiaj dodatkowo przewagę kortu będzie posiadał właśnie Sticker, który w swoich tegorocznych, a także zeszłorocznych poczynaniach na kortach trawiastych pokazał, że potrafi zaskoczyć nie jednego zawodnika z czołówki rankingu, a przypomnijmy, że w zeszłym roku ograł Hurkacz w Stuttgardzie. Ma bardzo dużo argumentów, które predysponują go do gry na wysokim poziomie na trawie. Silny serwis, szybkie przechodzenie w pozycję ofensywną i skupienie się na trzymaniu własnego podania. Można wymagać od niego większej skuteczności trafiania pierwszego serwisu. W poprzednim meczu zanotował aż 16. asów oraz miał skuteczność 1. podania na poziomie 82%. To tylko pokazuje, jak mocno może przejąć inicjatywę swoim serwisem, jeżeli będzie skutecznie nim trafiać w pierwsze tempo. Najwiekszą bolączką może być podejście mentalne, jednakże wydaje mi się, że przy rywalu, z którym już rywalizował, i który wydaje się teoretycznie słabszy na trawie, powinien sobie szybko poradzić. Amerykanin w swoich tegorocznych poczynianiach zdecydowanie nie zachwycał. Niestety oberwał przysłowiowy rower w jednej z rund kwalifikacyjnych w Londynie, gdzie przegrał 0:6, 0:6 ze Steve Johnsonem. Jego rodak był dla niego bezlitosny i pokazał mu, jak powinno wykorzystywać się błędy braku umiejętności na trawie. W pierwszej rundzie trafił na zawodnika o bardziej ziemnej specyfice, który co prawda postawił mu się, ale jednak nawyki z gry na mączce, nie przejdą na tak szybkiej nawierzchni, jaką jest trawa. Amerykanin nie może mówić o najlepszym momencie w swojej karierze. Ma w tym sezonie bardzo mało wygranych meczów na swoich koncie, a do tego jego tenis obecnie najlepiej spisuje się na poziomie challengerów, gdzie przy każdej próbie wyjścia na większy turniej w kalendarzu ATP Tour, zazwyczaj kończy się to na 1. rundzie lub kwalifikacjach. Czy dzisiaj zaprzeczy tej statystyce?

Statystyki:

Mecze bezpośrednie: 

Columbus 2022 – 4:6, 6:4, 6:3 – Dominic Sticker (twarda w hali)

Bilans meczów na trawie (okres 5. lat):

Dominic Sticker – 5:2 (W:P) – wygrane kwalifikacje w Stuttgardzie i awans do 1/8 finału; porażka w 2. rundzie kwalifikacji w Halle; wygrana w kwalifikacjach Wimb z Vitaliy Sanchko (6:3, 2:6, 4:1)

Stefan Kozlov – 2:3 – 2. runda challengera w Surbiton; porażka w 1. rundzie kwalifikacji w S’Hortongenbosch; porażka w 1. rundzie kwalifikacji w Londynie; wygrana w kwalifikacjach Wimb z Evan Furness (7:5, 6:3)

Co obstawiać?

Nasz dzisiejszy kupon rozpoczniemy od wytypowania zwycięzcy z tego pojedynku. Moim zdaniem dużo pewniej w pierwszej rundzie pokazał się Sticker, a także jego osiągnięcia przez całą część sezonu trawiastego, nie licząc jedynie tego roku, mogą wskazywać na to, że zobaczymy go w kolejnej rundzie rywalizacji, już na poziomie best of 5 sets. Jest to zawodnik, który nabrał wiele doświadczenia przez ostatni czas na kortach trawiastych, dlatego dzisiaj postaram się mu zaufać i gram na zwycięstwo Dominica w starciu z Amerykaninem o dużo mniejszej częstotliwości gry na trawie, a co za tym idzie, o mniejszym doświadczeniu. Pamiętaj także o możliwości odebrania bonusów w STS, za rejestrację z kodem promocyjnym od Zagranie! 

STS
1.46
Dominic Sticker wygra

tenis

Marc-Andrea Huesler vs Andrej Martin: typy i kursy bukmacherskie (22.06.2022 r. – 13:30)

Pomimo że panowie często widnieją na listach startowych tych samych turniejów o randze challenger, to jeszcze nie mieli okazji spotkać się w bezpośrednim starciu. Jest to moim zdaniem o tyle trudny mecz do wytypowania, że Szwajcar lubi gubić jakość swojej gry przez dyspozycję mentalną, a cechy tenisa, jakie posiada, zdecydowanie skłaniają mnie do tezy, że jest zawodnikiem, który może sprawić nie jedną niespodziankę grając z dużo lepszymi rywalami. Z drugiej strony mamy zawodnika ze Słowacji, który jest typowym tenisistą ziemnym i ma bardzo mało wspólnego z rywalizacją na trawie, o czym świadczą jego wyniki z poprzednich lat, gdzie jeszcze nigdy nie wygrał więcej niż jednego meczu pod rząd na tym samym turnieju, a największym jego sukcesem był awans do drugiej rundy Wimbledonu w roku 2010,2021 oraz teraźniejszy występ. Czy będzie w stanie pobić swój dotychczasowy wynik? Sądzę, że szanse na to są bardzo nikłe. Pomimo wyraźnej wygranej nad swoim pierwszym rywalem, jestem zdania, że dzisiaj zabraknie mu specyfiki gry na trawie przeciwko tenisiście o schemacie serwującego i szybko szukającego zagrania kończącego. To właśnie Szwajcar prezentuje taki styl gry i pomimo że nie miał łatwej przeprawy z Kacprem, to nie potrzebował spędzenia na korcie więcej niż dwóch setów. Zadecydowała jego bardzo solidna dyspozycja na własnym podaniu, a do tego skuteczne bronienie piłek na możliwe przełamanie, a z pewnością pomógł mu w tym serwis, przy którym zanotował 12. asów serwisowych oraz miał skuteczność na poziomie 85% piłek. Takich możliwości na serwisie brakuje u Słowaka, co sądzę, że może być dla niego bardzo bolesne, w postaci stracenia własnego podania.

Statystyki:

Mecze bezpośrednie: 

Brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów na trawie (z tego roku):

Marc-Andrea Huesler – 5:3 – ćwierćfinał challengera w Nottingham; awans do drabinki głównej w Halle; wygrana w kwalifikacjach z Kacprem Żukiem (6:3, 7:6)

Andriej Martin – 1:0 – wygrana w kwalifikacjach z Lukas Lacko (6:2, 6:1)

Wimbledon rozpoczynamy w STS! Odbierz zakład bez ryzyka do 100PLN z kodem: ZAGRANIE !

Co obstawiać?

W tym pojedynku ponownie skuszę się na wytypowanie zwycięzcy pojedynku i sądzę, że będzie to po raz kolejny zawodnik ze Szwajcarii. Huesler pokonał naszego reprezentanta w pierwszej rundzie, a jego gra wyglądała bardzo stabilnie, co przy powtórzeniu takiej dyspozycji, powinno spokojnie pozwolić mu na powtórzenie wyniku i pokonać w dwóch setach swojego rywala. Szwajcar często w ostatnich sezonach pojawiał się na trawie, tak więc nie sądzę, aby zabrakło mu obycia z kortami. Jeżeli mentalnie pociągnie mecz, to awans powinien być dla niego sprawą tak samo oczywistą, jak wynik z pierwszej rundy. Dzisiaj gram na zwycięstwo Szwajcara! 

STS
1.22
Marc-Andrea Huesler wygra

Philipp Kohlschreiber vs Michaił Kukuszkin: typy i kursy bukmacherskie (22.06.2022 r. – 12:00)

Mecz, który z pewnością  przyciągnie przed ekrany wielu sympatyków starego stylu gry na trawie. Bowiem w samo południe swoją rywalizację o awans do kolejnej rundy rozpoczną zawodnicy o ogromnym doświadczeniu gry na trawie i o swoich historiach gry na Wimbledonie. Korty w Anglii nie są im obce, gdyż od wielu lat są tutaj stałymi bywalcami. W przeszłości dużo lepiej szło tutaj Philippowi, który w 2012 roku był finalistą tej imprezy. Bez apelacyjnie posiada nadal wiele umiejętności, które wykorzystuje na korcie, i które pozwalają mu nadal na bardzo skuteczną grę na trawie, pomimo upływu lat. W zeszłym roku był bliski sprawienia niespodzianki, gdzie przegrał po pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem, a więc późniejszym półfinalistą. Ostatnio nie grał na wielu turniejach ze względu na problemy zdrowotne, ale w wywiadzie przyznał, że obecnie nic mu nie doskwiera, a jego forma wydaje się być dosyć wysoka i jest dobrze przygotowany, jeżeli weźmiemy pod uwagę to, jak zaprezentował się w 1. rundzie kwalifikacji. Niestety drabinka nie chciała, abyśmy w turnieju głównym zobaczyli dwóch weteranów i już na drugim poziomie rywalizacji zobaczymy Niemca w starciu z Michaiłem Kukuszkinem, a więc zawodnikiem z Kazachstanu, dla którego są to pierwsze kwalifikacje od dawien dawna na wimbledońskich kortach. On także może pochwalić się pewnym osiągnięciem, którym był awans do 4. rundy, a było to stosunkowo niedawno, gdyż 3 lata temu, gdzie odpadł w pojedynku z Nishikorim. Podobnie, jak Niemiec, ma on wielkie doświadczenie i umiejętności gry na trawie, jednakże jego ostatnie występy i dynamika, jaką prezentuje, nie opiewają w optymizm, przed pojedynkami w kwalifikacjach, a później jeszcze na poziomie 5. setów w drabince głównej. Czy to właśnie dla niego znajdzie się miejsce w kolejnej rundzie, gdzie będzie musiał wykazać się dodatkowymi pokładami siły? Ten mecz, jak i cały kupon kleimy w STS, gdzie za rejestrację od Zagranie, czekają na Was bonusy na start! 

Statystyki:

Mecze bezpośrednie: 

Monte-Carlo 2015 – 6:4, 6:4 – Philipp Kohlschreiber (ziemna)

Madryt 2019 – 6:2, 7:6 – Philipp Kohlschreiber (ziemna)

Bilans meczów na trawie (z tego roku):

Philipp Kohlschreiber – 1:0 – wygrana w kwalifikacjach z Gregoire Barrere (6:2, 6:2)

Michaił Kukuszkin – 3:3 – rywalizacja tylko w challengerach + wygrana w kwalifikacjach z Lorenzo Giustino (6:2, 6:1)

Co obstawiać?

To starcie powinno zawierać bardzo dużo starego stylu gry w tenisa, a co za tym idzie, panowie powinni mocno utrzymywać swoje podanie i bazować na kreowaniu własnej gry. Przypatrując się poprzednim spotkaniom, dzisiaj nie zadecyduje się wytypować bezpośredniego zwycięzcy, jednakże jestem zdania, że miejsce w kolejnej rundzie powinno znaleźć się dla zawodnika z Niemiec. Philipp wywołał na mnie lepsze wrażenie w 1. rundzie. Grał szybciej, bardziej ofensywnie, a po jego przerwie od gry nie było widać większej różnicy. Widać, że ma głód powrotu na kort, a dotychczasowy pojedynek w pełni to pokazał i to z zawodnikiem, który łatwym tenisistą do przejścia na trawie nie jest. Jednak biorąc pod uwagę doświadczenie Michaiła, dzisiaj stawiam jedynie seta wygranego przez niemieckiego tenisistę!

STS
1.32
Philipp Kohlschreiber wygra seta

ZBR do 100 PLN w STS

Kupon STS tenis 22.06.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze