Za nami już 2 kolejki gry w Energa Basket Lidze. W rozgrywanych dotychczas spotkaniach nie brakowało emocji. Było kilka niespodziewanych wyników, kilka dogrywek oraz mecze, gdzie bój o zwycięstwo toczył się do ostatnich sekund. Scenariusz, w którym nie brak, jest emocji, może być powtórzony także w sobotnich zmaganiach, ponieważ przed nami dwa starcia, gdzie walka o każdy centymetr boiska będzie bardzo zacięta.  Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie drużyna z Włocławka i któraś z tych drużyn będzie musiała pogodzić się z pierwszą porażką w tym sezonie, natomiast w Stargardzie, tamtejsza Spójnia mierzyć się będzie z Treflem Sopot, a więc także będzie to starcie ekip z identycznym bilansem po 2 kolejkach- 1 zwycięstwo i 1 porażka.  Typy pobieram z oferty bukmachera STS. Zapraszam do lektury.  

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Dzisiejszy kupon gramy u bukmachera STS, skorzystaj z kodu promocyjnego   -> Kod promocyjny STS

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski- Anwil Włocławek (18.09.2021 r. 17:30) 

Spotkanie zespołów, które na krajowym parkiecie od kilku lat zawsze są w czołówce. W 5 ostatnich sezonach corocznie, któraś z wyżej wymienionych ekip stawała na podium i nie ma przeciwwskazań, aby ta sytuacja powtórzyła się na koniec bieżących rozgrywek, bo jak dotąd obie ekipy prezentują bardzo dobrą formę.  

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Dwa mecz, dwa zwycięstwa, a więc wszystko zgodnie z planem. Tak jak zakładano przed sezonem, Ostrowianie są jednym z głównych kandydatów do złotego krążka w PLK. Widać w ich grze dużą konsekwencję w realizacji założeń trenera Milcicia. Stal w obu dotychczas rozegranych spotkaniach, może się pochwalić niemal identycznym wynikiem. Zwycięstwo 83:74 ze Śląskiem Wrocław oraz 83:73 z Astorią Bydgoszcz, może nas tylko utwierdzić w przekonaniu, że wszystko idzie zgodnie z założonym planem. Analogię widzimy także jeśli spojrzymy na wyniki poszczególnych kwart. W obu przypadkach omawiana drużyna wygrywała pierwszą i drugą kwartę, wyrabiając sobie przy tym przewagę i w momentach gdzie gra nie szła po ich myśli, pozwalali rywalowi się zbliżyć, jednak nigdy nie tracili prowadzenia. Ogromnym ich atutem jest bez wątpienia mocna obrona, zatrzymywanie przeciwników na granicy 73 punktów oraz dodanie do tego ogromnego potencjału ofensywnego, jakim dysponuje Chorwacki szkoleniowiec, powinno im zapewniać zwycięstwo w większości pojedynków. Nie sposób znaleźć zawodników z Ostrowa na czele, graczy najlepiej punktujących, zbierających czy asystujących w naszej lidze, ponieważ to cała drużyna jest odpowiedzialna za dotychczasowe pozytywne rezultaty, a nie pojedyncze jednostki. Jeśli wrócimy jednak do obrony “Stalówki” dowiemy się, że jest to drużyna najlepiej przechwytująca i blokująca, co tylko utwierdza w fakcie, że gra przeciwko nim jest niezwykle trudna.  

Anwil Włocławek

Bez względu na skład i możliwości drużyny, wymagania co do wyników we Włocławku są zawsze wysokie. Jak dotąd gracze doskonale sobie z tą presją poradzili, odnosząc dwa ważne zwycięstwa. Inauguracja sezonu, graczy prowadzonych przez trenera Frasunkiewicza miała miejsce w Lublinie, skąd wywieźli względnie pewne zwycięstwo, przegrywając tylko pierwszą kwartę, po czym konsekwentnie powiększali swoją przewagę. Prawdziwym sprawdzianem, było jednak dopiero starcie z Zastalem Eneą BC Zielona Góra i tutaj dość niespodziewanie jednak pokonali zespół aspirujący do mistrzostwa kraju! Okoliczności tej wygranej są jednak w pewien sposób szalone. Jeszcze na niespełna 8 minut przed zakończeniem spotkania, goście tracili tylko jeden punkt do zespołu z Włocławka, ale wtedy swoje show rozpoczął Jonah Mathews, który zdobył 11 punktów tylko w samej 4 kwarcie, trafiając przy tym 3 razy zza linii 6,75! Patrząc na statystyki, drużyna, grając na co dzień w Hali Mistrzów, może się pochwalić, najmniejszą średnią strat na mecz, a więc widać, że ich gra również jest znakomicie zorganizowana.  

Statystki:  

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 

 • Bilans: 2:0 
 • Średnia zdobycz punktowa: 83 pkt. 
 • Średnia straconych punktów: 73,5 pkt.  

Anwil Włocławek:  

 • Bilans: 2:0 
 • Średnia zdobycz punktowa: 82 pkt. 
 • Średnia straconych punktów: 73 pkt. 

 

Co typować?  

Nie podejmę się typowania wyniku tego starcia, w moim odczuciu faworytem są gospodarze, jednak udało mi się odszukać korzystniejszy w mojej opinii typ, którego powodzenie również jest bardzo realne. Sądzę, że Stal ponownie postawi bardzo ciężką do przejścia obronę i przyjezdni nie będą mieli okazji do łatwych zdobyczy punktowych. Dodatkowo przemawia za tym fakt, że Anwil jest drugą najgorzej zbierającą drużyną w lidze, co zmniejsza ich szanse na ponowienie akcji po niecelnym rzucie, tym bardziej że gracze z Ostrowa są wysocy i silni fizycznie. Tak jak w poprzednich dwóch spotkaniach Ostrowianie nie pozwolili na przekroczenie granicy 74 punktów, tak według mnie będzie i w tym meczu. Zagram jednak nieco bezpieczniej i wybieram typ- poniżej 79,5 punktów zdobytych przez gości. Kurs na to zdarzenie u bukmachera STS wynosi 1,65.  Dodatkowo dzięki bonusowi oferowanemu przez STS możesz zagrać ten typ bez ryzyka !

STS
1.65
Anwil Włocławek poniżej 79,5 punktu w meczu

banner grupa zagranie 40k

Nie wiesz, czy warto założyć konto w STS ? Sprawdź opinie użytkowników o STS i naszą recenzję. 

PGE Spójnia Stargard- Trefl Sopot (18.09.2021 r. 19:30) 

2 godziny po rozpoczęciu pierwszego sobotniego spotkanie będziemy mogli zobaczyć starcie drużyn, które również mogły mieć bilans 2:0, jednak obie po pechowych końcówkach musiały uznać wyższość rywali w jednym ze starć. Te dwa zespoły są zbliżone do siebie poziomem i bezpośrednie starcie między nimi może mieć duże znaczenie w kontekście walki o lepszą lokatę na koniec sezonu zasadniczego.  

PGE Spójnia Stargard 

Pierwszy mecz i od razu derby! Nie były one jednak szczęśliwe dla Spójni, ponieważ po dogrywce musieli się pogodzić, że prym w regionie, do następnego starcia będzie wiodła drużyna Kinga Wilków Morskich Szczecin. Dzisiejsi gospodarze, mogli wygrać ten mecz, natomiast na niespełna 3 sekundy przed końcem, Davis ze Szczecina trafił za 2 na remis, a następnie rzut oddany równo z syreną przez Ericka Neala okazał się niecelny. W dogrywce zdecydowanie zabrakło już sił i skuteczności, przez co porażka na inaugurację stała się faktem. W kolejnym starciu do Stargardu przyjechała ekipa z Dąbrowy Górniczej. Tutaj możemy mówić o kontrolowaniu przebiegu spotkania przez większość czasu jego trwania, oddając prowadzenie tylko na 3 minuty i 16 sekund w całym spotkaniu. Końcówka natomiast, również była niezwykle nerwowa i także w tym spotkaniu mogliśmy być świadkami dogrywki natomiast na 13 sekund przed końcem, wspaniałym blokiem popisał się Justin Gray i nie pozwolił na wyrównanie wyniku. W obu meczach gospodarze zdobywali 75 punktów natomiast tylko w tym drugim, zdołali zatrzymać przeciwników poniżej tej wartości. Jeśli Stargardzianie chcą liczyć na spokojne zwycięstwa zdecydowanie, muszą poprawić skuteczność w rzutach za trzy. 9 trafionych przy 49 oddanych rzutach zza łuku jest zdecydowanie zbyt słabym wynikiem, tym bardziej że oba mecze rozegrali na własnej hali. Liczę jednak, że stać ich na poprawę tego elementu, gdyż w drużynie jest kilku graczy, którzy mogą “odpalić” i niejako w pojedynkę ustalić wynik meczu swoimi celnymi rzutami lub kreowaniem gry.  

Trefl Sopot 

Drużyna z Trójmiasta, także może czuć niedosyt, patrząc na swój bilans. O ile wygrana z Gliwicami na pewno cieszy, to porażka z Toruniem można było uniknąć. W tym właśnie to spotkaniu przy remisie kilka sekund przed końcem gospodarze nie trafili 2 osobistych, po czym Moten zebrał i stracił piłkę, pozwalając Torunianom trafić za 2 i w końcowym rezultacie wygrać to spotkanie. Poza pierwszą kwartą, gdzie Sopocianie cały czas prowadzili, mecz miał wiele zwrotów akcji i zmian prowadzenia jednak w tym najważniejszym momencie to gospodarze zachowali zimną krew i dosłownie wyrwali zwycięstwo. Zdenerwowani i głodni zwycięstwa nie pozwolili sobie na taką wpadkę w kolejnym starciu i rozbili drużynę z Gliwic różnicą aż 23 punktów. Cała ta przewaga została zbudowana w drugiej połowie, gdyż do połowy wynik oscylował w granicach remisu. Sopocianie są w dobrej dyspozycji strzeleckiej, notując średnio 90 punktów na mecz i to w moim odczuciu, pokażą także w Stargardzie. Gdyby jeszcze tylko poprawili skuteczności z linii rzutów osobistych, która wynosi 57,1, będąc przy tym najgorszą w lidze, grałoby im się zdecydowanie łatwiej. Poza tym mankamentem Zespół Marcina Stefańskiego jest czwarty w lidze w średniej ilości zbiórek i pierwszy pod względem średniej rozdawanych asyst w meczu.  

Statystyki:  

PGE Spójnia Stargard:  

 • Bilans: 1:1 
 • Średnia zdobycz punktowa: 75 pkt. 
 • Średnia straconych punktów: 76, pkt.  

Trefl Sopot:   

 • Bilans: 1:1 
 • Średnia zdobycz punktowa: 90 pkt. 
 • Średnia straconych punktów: 79,5 pkt. 

Co typować? 

Również w tym przypadku nie podejmę się typowania wyniku tego starcia, a podążę w stronę zdobyczy punktowej. Tym razem będzie to jednak over w stronę przyjezdnych.  Sądzę, że goście ponownie pokażą dobrą formę strzelecką i zdobędą dużo punktów. Sopocianie grają szybką koszykówkę, oddając sporo rzutów za dwa i trzy punkty. Przy sporej ilości strat, którą popełniają gracze ze Stargardu, punkty z szybkiego ataku mogą przynieść wiele dobrego dla Trójmiejskich sportowców. Najniższa linia punktowa gości, jaką znajdziemy w ofercie STS-u, wynosi 77,5 punktu i jest to według mnie granica realna do przejścia.  

STS
1.57
Trefl Sopot powyżej 77,5 punktu w meczu

Chcesz wiedzieć więcej o bukmacherze STS ->Tutaj znajdziesz więcej informacji

Zasady promocji:

 • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 234 PLN zwrotu (minus podatek).
 • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
 • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
 • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
 • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
 • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Fot. z okładki- Piotr Matusewicz

Zaloguj się aby dodawać komentarze