Legalne zakłady bukmacherskie

Wprowadzenie ustawy hazardowej 1 kwietnia 2017 roku miało spory wpływ na aktualną sytuację w branży zakładów wzajemnych. Od tego czasu w myśl przepisów prawa można korzystać tylko i wyłącznie z usług legalnych bukmacherów. W takim przypadku graczom nie grożą żadne konsekwencje prawne ani finansowe.

Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie

O miano najpopularniejszych zakładów bukmacherskich w Polsce można walczyć na kilku płaszczyznach.

Pierwszy aspekt to promocje, które potrafią przykuć uwagę nowych klientów, nawet jeśli bukmacher nie ma najwyższych kursów na rynku. Skonstruowanie odpowiedniej oferty promocyjnej powinno być strzałem w dziesiątkę, ponieważ obecnie gracze polują na jak największą liczbę możliwości. Pakiety lojalnościowe, podwyższenie wygranej, a także bonusy powitalne: zakład bez ryzyka, bonus od depozytu czy darmowe zakłady potrafią zrobić różnicę. 

Drugą płaszczyzną, na której odbywa się nieustanna rywalizacja jest wysokość proponowanych kursów. Nie unika wątpliwości, że gracze regularnie korzystają z tych ofert, które oferują największe możliwości zysków. Spora liczba zakładów bukmacherskich, to możliwość porównywania ofert.

Ostatni aspekt to szerokość oferty, czyli również bardzo ważna kwestia. Cóż z tego, że dany bukmacher będzie miał najwyższe kursy i najlepsze promocje, skoro w jego ofercie nie znajdziemy interesujących nas propozycji? Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie w naszym kraju oferują połączenie tych trzech płaszczyzn na najwyższym poziomie. Bukmacherzy oferują wiele ciekawych możliwości, zaczynając od piłki nożnej, gdzie można obstawiać żółte kartki, zdarzenia specjalne, a nawet spalone, kończąc na niszowych dyscyplinach, o których wiele osób nie ma pojęcia – na przykład Hurling.

Zakłady bukmacherskie – oferta

Najważniejszym punktem w ofercie zakładów bukmacherskich jest piłka nożna. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, ponieważ jest to najbardziej popularna dyscyplina, która przyciąga przed telewizory i na stadiony najwięcej ludzi.

Zakłady bukmacherskie w naszym kraju muszą posiadać w ofercie najważniejsze zmagania piłkarskie, a w tym gronie trzeba wyróżnić:

 • Premier League
 • Serie A
 • Bundesliga
 • Ligue 1
 • La Liga
 • LOTTO Ekstraklasa
 • Liga Europy
 • Liga Mistrzów

Dla wielu osób może być zaskoczeniem, że w tak elitarnym gronie znalazły się nasze krajowe rozgrywki, jednak nie ulega wątpliwości, że LOTTO Ekstraklasa cieszy się olbrzymim zainteresowaniem typerów w Polsce.

Na kolejnych miejscach znajdują się między innymi koszykówka, która cieszy się sporym zainteresowaniem podczas trwania sezonu NBA, ale są tam również siatkówka, hokej na lodzie czy tenis ziemny. Ostatnia dyscyplina wędruje na najwyższe miejsca w ofercie zakładów bukmacherskich podczas trwania turniejów Wielkiego Szlema, które odbywają się cztery razy w roku:

zakłady bukmacherskie

Sposoby obstawiania zakładów – piłka nożna

W tym akapicie skoncentrujemy się na sposobach, w jakich można typować zmagania piłkarskie.

sposoby_obstawiania piłka nożna

 • 1X2

Bez wątpienia najbardziej popularną propozycją jest typowanie 1X2, czyli określenie końcowego wyniku meczu, bez żadnych dodatkowych opcji. Jest to najczęściej spotykana, a także często najtrudniejsza forma obstawiania. Dlaczego? Gracze regularnie przeglądają kursy główne pod kątem wygranej gospodarzy, remisu, lub zwycięstwa gości. Typowanie 1X2 jest niezwykle trudne podczas wyrównanych rywalizacji, gdzie ciężko wskazać faworyta. Właśnie wtedy gracze chętnie kierują uwagę na sekcję zdarzeń dodatkowych.

Zdarzenia dodatkowe, czyli do wyboru, do koloru

 • Handicapy

Poruszyliśmy już kwestię wyrównanych rywalizacji, w których ciężko określić faworyta danego starcia, a jak wygląda sytuacja w przypadku zdecydowanej przewagi jednej ze stron? Interesującą propozycją stają się handicapy, czyli obstawianie wygranej danej zespołu z początkową przewagą przeciwnika. Jest to swego rodzaju wyrównanie szans w rywalizacji, żeby konkretny mecz był ciekawszy z punktu widzenia obstawiającego gracza. Handicapy dzielimy na azjatyckie oraz europejskie. W pierwszym przypadku wynik jest rozliczany dwudrogowo, ponieważ eliminowana jest szansa na remis. Handicapy europejskie mają możliwość trzech zakończeń, co sprawia, że szanse na wygraną są niższe.

 • Over/under

Wielokrotnie można spotkać się z takim określeniem, jednak niektóre osoby nie są w temacie, dlatego na początku powiemy, że chodzi tutaj o wynik powyżej/poniżej danej linii. Stawianie overów jest dobrym rozwiązaniem, jeśli wiemy w jaki sposób gra dany zespół. Jeśli koncentruje się na ofensywie, to można być spokojnym, że będzie nieustannie napierał na bramkę przeciwnika, a do tego pozwoli rywalom na szanse kontrataków. Są jednak takie zespoły, których spotkania są z automatu szufladkowane przez graczy, jako under. Mowa na przykład o Atletico Madryt czy Juventusie, które mają na celu przede wszystkim zachowanie czystego konta i zwycięstwo 1:0 nie jest im obce. Kursy takich zdarzeń bardzo często pozwalają rozwiać wątpliwości w przypadku typowania 1X2. Undery i overy są również wykorzystywane w tworzeniu zdarzeń łączonych do podbicia kursów. Na przykład:

 • 1/-2,5 gola – czyli drużyna gospodarzy wygra mecz, a w spotkaniu nie będzie więcej niż 2,5 bramki.
 • 1/+2,5 gola – drużyna gospodarzy zwycięży, a w meczu wpadną przynajmniej trzy gole.

Dlaczego warto analizować szeroką ofertę bukmacherów?

Analiza oferty i odpowiednie przygotowanie do spotkania to podstawa, jeśli chcemy, żeby obstawione przez nas kupony zakończyły się sukcesem. Nie od dziś wiadomo, że zdarzenia typowane pod wpływem emocji lub sentymentu nie kończą się sukcesem na dłuższą metę.

Obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich nie jest łatwym zadaniem, jednak cieszy się sporym zainteresowaniem. Gracze starają się ograć operatora na podstawie wiedzy własnej, a także sugestii innych typerów. Bardzo często znajdziemy w ofercie propozycje, które mogą się zakończyć na wiele sposobów, dlatego przejrzenie wszystkich możliwości zwiększy nasze szanse na sukces. Jeśli nie mamy pomysłu kto wygra finał Ligi Mistrzów lub ile padnie bramek w takim spotkaniu, to zawsze można skorzystać z szerokiej oferty zakładów bukmacherskich i obstawić liczbę żółtych kartek, czy rzutów rożnych. Ciekawych propozycji nie brakuje, a takie zamienniki bardzo często okazują się lepszym rozwiązaniem.