fot. Vid Ponikvar / Sportida

Drugi i zarazem ostatni akord indywidualny w skokach narciarskich podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie przed nami! Dziś na Schattenbergschanze poznamy medalistów w konkursie na skoczni dużej. Czy po raz kolejny Polak stanie na podium? A może znów nasz reprezentant sięgnie po złoto? Mamy takie nadzieje, ale aby konkurs móc obejrzeć spokojnie postanowiłem przyjrzeć się dwóm parom niepolskim: wewnętrznej rywalizacji gospodarzy oraz norwesko-słoweńskiej potyczce. Wiecie już o kogo może chodzić? Zapraszam do przeczytania analizy i typów na konkurs mistrzostw świata na dużej skoczni! Gramy dziś w STS dubla z kursem 2,43! 

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 30 PLN Freebet

sts bez ryzyka - 230

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zanim jednak analiza z typami zachęcam Was do skorzystania z kodu promocyjnego do STS, czyli bukmachera z którym dziś gramy. Z naszym kodem ZAGRANIE możecie zyskać wiele korzyści, a jakie – o tym możecie przeczytać TUTAJ.

Marcus Eisenbichler vs Karl Geiger

W tych mistrzostwach obaj zdobywali już medale – Eisenbichler wraz z Geigerem sięgnęli po złoto w konkursie drużyn mieszanych, a Geiger stanął także na drugim stopniu podium w konkursie indywidualnym na normalnej skoczni. Obaj będą kandydatami do podium i kolejnego medalu dla swojego kraju. Obaj także zdobywali medale w MŚ w lotach – Geiger złoto, a Eisenbichler brąz. W tej parze jednak można wskazać tego ze skoczków, który będzie bliższy tego osiągnięcia. Analizując skoki próbne, kwalifikacje jest wyraźna różnica na korzyść jednego z nich. Kto się skokami interesuje, ten pewnie już wie, na kogo postanowiłem dziś postawić. 

Co gramy?

W mojej opinii to Eisenbichler w tym konkursie będzie wyżej, a powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim – klasyfikacja generalna Pucharu Świata – tam Eisenbichler jest drugi i uległ tylko Granerudowi. Geiger jest na miejscu dziesiątym. W tym sezonie pięciokrotnie stawał na podium (w poprzednim aż 11) i tylko raz wygrał zawody (4 razy w poprzednim sezonie). Co ciekawe – wygrał właśnie w Oberstdorfie na otwarcie Turnieju Czterech Skoczni, ale potem było już tylko słabiej. Pięć razy był w trzeciej dziesiątce, dwa razy nie wchodził do drugiej serii w Klingenthal. Na podium stanął tuż przed MŚ – w Rasnovie na normalnym obiekcie, co powtórzył później w imprezie docelowej. Duża skocznia to jednak problem dla Geigera – od pięciu konkursów nie jest w stanie wejść do drugiej dziesiątki, a w pierwszej był jeszcze dwa konkursy wcześniej – w Lahti. Drugi z Niemców w Rasnovie został zdyskwalifikowany w drugiej serii, ale poza tym tylko cztery razy nie był w pierwszej dziesiątce zawodów. 

grupa zagranie baner

Chcesz więcej typów? Dołącz do Grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Forma w Oberstdorfie

Tutaj trzeba wyraźnie oddzielić postawę na skoczni normalnej i dużej – na normalnej Geiger radził sobie doskonale, ale po przejściu na duży obiekt nie może się wstrzelić i bliżej mu do postawy z Pucharu Świata. W czterech próbnych seriach Geiger zajmował kolejno 22., 8., 14. i 11. miejsce. Trzeba jednak wziąć małą poprawkę na ostatnią serię próbną – tam ostatnia dwudziestka skakała w dużo trudniejszych warunkach od pozostałych skoczków. Eisenbichler skakał tylko w trzech próbnych seriach: był 1., 2. i 38. – gorsze warunki wietrzne miał w tej serii tylko Johansson. Kwalifikacje? Eisenbichler był drugi i miał 6,9 punktu przewagi nad jedenastym Geigerem. Choć Karl pochodzi z Oberstdorfu i zna tę skocznię doskonale i wygrał tu już w tym sezonie – nie widzę go dziś nawet na podium, a może i poza TOP6. Zanosi się na udany rewanż za imprezę w Planicy.

Kto lepszy: Marcus Eisenbichler

Kurs: 1,60

Przeczytaj recenzję STS – bukmachera u którego dziś gramy!

Daniel Andre Tande vs Cene Prevc

Najmłodszy z braci Prevc kontra dwa lata starszy, ale dużo bardziej doświadczony Norweg, który trzy razy kończył sezon na podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tande początek sezonu miał nieudany, nie punktował w trzech z pierwszych sześciu konkursach, ale w trakcie Turnieju Czterech Skoczni zaczął przypominać prawdziwego siebie. Dwa razy w tym sezonie stawał na podium, a poza tym sześć razy meldował się w pierwszej dziesiątce – w tym trzy ostatnie konkursy PŚ, a także był dziewiąty na MŚ na skoczni normalnej. Prevc przed niespełna tygodniem był 15., a najlepiej w karierze w Pucharze Świata był ósmy. Norweg z kolei siedmiokrotnie wygrywał zawody Pucharu Świata i łącznie 24 razy stawał na podium. Dwa lata młodszy Słoweniec w tym sezonie tylko raz meldował się w czołowej dziesiątce – w Engelbergu był właśnie dziesiąty. Cene chyba lubi skocznię w Oberstdorfie, bo tam osiągnął swój najlepszy wynik w karierze i trzeci najlepszy w tym sezonie. Kandydat do wygranej w tym pojedynku jest pewny?


Co gramy?

Cene Prevc na dużej skoczni w Oberstdorfie radzi sobie bardzo dobrze – w treningach był 11., 7., 4. i 2. w tej dość loteryjnej, ostatniej serii. Tande wtedy skakał w gorszych warunkach i był 17., ale w trzech pierwszych skokach nie wypadł z pierwszej dziesiątki – był 9., 3. oraz 5. Kwalifikacje obu poszły nieco gorzej i zajęli miejsca koło siebie – Tande był 20., a Prevc oczko niżej. Myślę, że Prevc mając mniej doświadczenia może nie pokonać Norwega. Ten jest medalistą mistrzostw świata i zna takie imprezy lepiej, Cene startował tylko w dwóch konkursach mistrzowskich – w tym roku, a także na normalnej skoczni w Lahti w 2017 roku, gdzie był 43. Ten sezon także nie wskazuje w nim faworyta – zaledwie sześć razy punktował i ma blisko 500 punktów mniej w dorobku niż Tande. Norweg powinien moim zdaniem znaleźć się wyżej od Słoweńca dziś po południu

Kto lepszy: Daniel Andre Tande

Kurs: 1,52

Poznaj opinie o STS!

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

skoki narciarskie mś oberstdorf 2021 dubel sts 5.03

Oba zdarzenia połączone w dubel w STS dadzą nam AKO 2,43, a to przy 100 PLN wkładu może w przypadku wygranej zwrócić się nam w wysokości 214 PLN. Z naszym kodem promocyjnym możecie zagrać ten kupon bez ryzyka do 230 PLN!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze