Punchdown – polski turniej w policzkowaniu

punchdown totalbet

Punchdown doskonale wpisuje się w ostatni trend, gdzie coraz popularniejszymi są sporty walki i gale freak-fightów. Punchdown to nie rywalizacja w stylu MMA, a policzkowanie rywala. To nowe zjawisko w Polsce, które powoli buduje swoją rozpoznawalność. Udział w Punchdown biorą mężczyźni oraz kobiety. Po rosnących zasięgach widać, że federacja ta może odnieść sukces, bo coraz więcej osób chce oglądać pojedynki na policzkowanie. W Punchdown uczestnicy dają sobie z liścia, a proste zasady walki szybko pozwalają zrozumieć, o co chodzi w tym sporcie.

Punchdown – polski turniej w policzkowaniu

Punchdown, podobnie jak FAME MMA, również zaczynało od małej gali, gdzie wynagrodzenie stanowiło 10 tysięcy złotych dla zwycięzcy turnieju. Pula nagród w Punchdown z edycji na edycje rośnie, więc można wnioskować, że organizacja idzie do przodu, jeśli chodzi o oglądalność i sponsorów. Z rynku bukmacherskiego z Punchdown zaczął współpracować Totalbet. A to pozwoliło wprowadzić walki na policzkowanie do oferty legalnych bukmacherów.

Gale Punchdown składają się z turnieju, gdzie podczas jednego wieczoru uczestnicy eliminują się nawzajem, żeby wyłonić najlepszego policzkującego. Od niedawna na Punchdown wprowadzona została również formuła super fightów, czyli wcześniej zakontraktowanych pojedynków. W ten sposób na Punchdown 3 wystąpił m.in. Bonus BGC i Monika “Esmeralda” Godlewska.

Sprawdź bonusy bukmacherskie, które można wykorzystać na typowanie Punchdown!

Punchdown – co to jest? Jak powstała federacja?

Poznajmy szczegóły dotyczące Punchdown. Wciąż nie wiesz o co chodzi w tej organizacji? Już wyjaśniamy! W Punchdown odbywają się walki na zasadach policzkowania. Dwie strony stają naprzeciw siebie, a następnie policzkują się (ciosami na przemian). Aby uderzenie było poprawne musi być wymierzone w policzek rywala, a także musi być zadane z otwarte dłoni. Nie można uderzać m.in. z pięści itd.

Nad przebiegiem rozgrywki czuwa sędzia, która może przerwać walkę, co oznacza techniczny nokaut. Kiedy może to zrobić? Kiedy uzna, że jeden z uczestników nie jest w stanie kontynuować walki ze względu na poniesione obrażenia. Drugi sposób na zakończenie walki w Punchdown to klasyczny nokaut, czyli uderzenie, po którym przeciwnik nie ma sił podjąć dalszej rywalizacji.

Punchdown skupia w sobie śmiałków, którzy chcą za pieniądze rywalizować na ciosy z tzw. liścia. Federacja ta ma za sobą dopiero trzy edycje. Najpierw zwycięzca wygrał 10 tysięcy złotych, następnie 20 tys złotych, a na trzeciej gali triumfator turnieju zgarnął 30 tysięcy złotych.

Jak powstała federacja? Pomysłodawcami, a także właścicielami Punchdown są Jakub “PTYŚ” Henke oraz Patryk “Easy” Dzięcioł. Obaj pierwszą galę Punchdown zorganizowali w Poznaniu w 2019 roku.

Na Zagranie możesz śledzić też typy na FAME MMA: https://zagranie.com/typy-fame-mma/.

Punchdown – zawodnicy, karta walk, kto walczy?

Na karcie walk Punchdown można znaleźć nowe twarze, które wcześniej nie były kojarzone szerszej publiczności ze sportów walki. Na Punchdown 3 turniej zwyciężył Dawid ‘Zaleś’ Zalewski, który w finale pokonał Rosjanina, Wasilija Kamotskiego. Ten drugi to najlepszy, rosyjski zawodnik w policzkowaniu. Dla Zalewskiego to naprawdę duży sukces, a trzeba pamiętać, że to on zwyciężył też w Punchdown 2.

esmeralda godlewska punchdown

Fot. Rafal Rusek

Łukasz Nowicki to również głośne nazwisko w polskim świecie Punchdown. Zawodnik ten triumfował na pierwszym turnieju, gdzie wygrał 10 tysięcy złotych.

Od Punchdown 3 na karcie walk znajdują się uczestnicy turnieju oraz super fightów. Z federacją tą związał się m.in. Norbert Janecki “Warszawski dresik”, Piotr Witczak “Bonus BGC, Anastasiya Yandaltsava i Esmeralda Godlewska.

Rekrutacja do Punchdown

W Punchdown każdy może pokazać, że ma ciężką rękę, ponieważ rekrutacja do tej federacji jest cały czas otwarta. Organizacja Punchdown szuka śmiałków, którzy będą chętni na tego typu rywalizacje. Do Punchdown można zgłosić się samemu, podobnie jak do Hype MMA, Gromdy i High League. Oczywiście nie wszyscy dostaną szansę, ale część osób zapewne otrzyma angaż.

Jak przejść rekrutacje do Punchdown? Pierwsze co trzeba zrobić to wypełnić formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie federacji. Oto dane, które trzeba uzupełnić przed wysłaniem zgłoszenia:

  • imię i nazwisko,
  • pseudonim/ksywa,
  • adres,
  • e-mail,
  • adresy profili społecznościowych,
  • waga,
  • wiek,
  • osiągnięcia sportowe,
  • telefon kontaktowy,
  • zdjęcie.

Kody promocyjne do legalnych bukmacherów: https://zagranie.com/kody-bonusowe/.

Punchdown PPV – gdzie i jak oglądać gale?

Walki Punchdown są oferowane w transmisjach live przez system PPV. Polega on na tym, że trzeba dokonać specjalnej opłaty, żeby móc oglądać całą galę “na żywo”. Punchdown, jak na razie nie posiada własnej platformy do transmisji wydarzenia i korzysta z serwisu playlive.net.

Kolejne edycje Punchdown również będą transmitowane w PPV. Wydarzenie to można oglądać online w Pay Par View. Ile trzeba zapłacić za transmisje z Punchdown? Cena podstawowego pakietu to 20.17 złotych. W tej opcji jakość obrazu to HQ i okazja na odtworzenie gali przez następne 24 godziny.

Online w PPV oglądać można też takie gale jak KSW, FAME MMA i FEN.

Punchdown – kiedy odbędzie się kolejna edycja?

Trzecia edycja Punchdown odbyła się w marcu 2021 roku. Kiedy kolejna gala Punchdown #4? Organizatorzy ogłosili nabór zawodników do Punchdown 4, więc można przypuszczać, że już niebawem poznamy oficjalny termin kolejnej odsłony walk na policzkowanie.

Kwiecień, maj, a może czerwiec? Na pewno w 2021 roku przed nami kilka edycji Punchdown. Główne gwiazdy takie jak Bonus BGC czy Esmeralda Godlewska palą się do tego, żeby walczyć w kolejnych odsłonach Punchdown. Dla właścicieli federacji pozostaje tylko kwestia zorganizowania odpowiedniej gali.

Pierwsze trzy edycje Punchdown – historia

Punchdown 1, podobnie jak Punchdown 2, odbyło się w Poznaniu. Premierowa gala miała miejsce w grudniu 2019 roku. Wówczas można było organizować wydarzenia z udziałem publiczności. Na Punchdown 1 poza zawodnikami i kibicami pojawili się influencerzy, a także znany tenisista, Jerzy Janowicz. Podczas Punchdown #1 można było dostrzec Boxdela (właściciela FAME MMA), Stiflera czy Medusa. Turniej zwyciężył Łukasz Nowicki.

Na gali Punchdown #2 swój koncert miał Peja, znany polski raper. Wydarzenie było prowadzone m.in. przez Mateusza Kaniowskiego, a komentarz obsługiwał “Trybson”. Tym razem również nie zabrakło głośnych nazwisk wśród publiczności. Mowa m.in. o Don Kasjo czy TheNitroZyniaku. Turniej o 20 tysięcy PLN wygrał Dawid ‘Zaleś’ Zalewski.

punchdown kursy

Punchdown 3 odbyło się już zgodnie z sanitarnymi obostrzeniami. Nowością były super fighty, a także obecność Wasilija Kamotskiego, uznawanego za najlepszego w swoim fachu, jeśli chodzi o policzkowanie. Rosjanin uległ Zalewskiemu, co powoduje, że “Zaleś” może być tytułowany jako nieoficjalny mistrz świata.

Na Instagramie Punchdown ma już ponad 3 miliony obserwujących. Po każdej edycji zainteresowanie tą organizacją rośnie. Być może w przyszłości organizatorzy zakontraktują jeszcze głośniejsze nazwiska, jeśli chodzi o polski Youtube itd. W podobny sposób swoje zasięgi i rozpoznawalność budowała federacja FAME MMA.

Obstawianie Punchdown

Walki Punchdown można obstawiać w zakładach bukmacherskich. Jak na razie sport ten w ofercie bukmacherskiej dopiero raczkuje, bo podczas ostatniej gali można było obstawiać tylko podstawowe zdarzenia dotyczące tego, kto wygra walkę? Bukmacherzy wciąż mają większe pole do popisu i mogą rozszerzyć ofertę o dodatkowe rynki np. walka zakończona przez nokaut/sędziego itd.

Punchdown jest nowym zjawiskiem, więc obstawiając tą galę trzeba dokładnie poznać specyfikę rywalizacji. Policzkowanie bywa brutalne, a uczestnicy są naprawdę dobrze zbudowani. W Punchdown liczy się odporność na ciosy, a także własna siła uderzenie. To główne składowe, które pozwalają na zwyciężanie pojedynków.

Punchdown – bukmacherzy

Partnerem federacji Punchdown został legalny bukmacher Totalbet. Firma ta zastrzegła sobie, że ma prawo na wyłączność, żeby przyjmować zakłady na kolejne edycje Punchdown. To podobny zabieg do tego, jaki obowiązuje w FAME MMA. W tym przypadku również gale FAME MMA można obstawiać tylko u jednego bukmachera, czyli Betclic. Z Punchdown w Totalbet jest tak samo – to na chwilę obecną jedyny operator, który posiada ofertę na walki dotyczące policzkowania.

Więcej o Totalbet znajdziesz tutaj: https://zagranie.com/totalbet.

W zakładach bukmacherskich Totalbet na Punchdown znajdziesz ofertę kursową na super pojedynki, które są określane jako main event i co-main event. Obstawisz też poszczególne konfrontacje w turnieju głównym.

FAQ

Fot. z okładki Rafal Rusek

Zaloguj się aby dodawać komentarze