W nocy z soboty na niedzielę UFC zawita do Belem w Brazylii. W walce wieczoru wystąpi Lyoto Machida, który pochodzi z tego miasta. Niegdyś karateka był jednym z najlepszych zawodników w UFC, a obecnie ma problemy przetrwać w oktagonie z groźnymi rywalami. Naprzeciwko Machidy stanie obiecujący i niepokonany zawodnik w osobie Eryka Andersa. To będzie starcie przeszłości z przyszłością. Na ten pojedynek przygotowałem analizę.

Jeśli nie masz jeszcze konta w LVBET to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Żeby otrzymać darmowy zakład o wartości 20PLN, wystarczy zarejestrować się z odnośnika na naszej stronie i wysłać maila na adres promocje@lvbet.pl w tytule wpisując Bonus bez Depozytu. Zobacz jak zdobyć bonus od LVBET.

LVBET - odbierz bonusSkuteczność typów na UFC w 2018 roku: 3/4

Profit/strata Zagranie przy obstawianiu UFC w 2018 roku: +198,96 PLN

Przed tygodniem znowu udało nam się wygrać na UFC – tym razem zgarnęliśmy 290 PLN, co daje nam w sumie wygraną w wysokości 500 PLN w ostatnich dwóch tygodniach. Na dzisiaj przygotowałem kupon z kursem akumulowanym 1,98, na który składa się walka w UFC oraz jedno starcie w boksie – przedłużamy passę trafionych kuponów!

Zdarzenie: Lyoto Machida vs Eryk Anders

Typ: Eryk Anders

Kurs:  1,32

Lyoto Machida w wadze średniej w UFC ma bilans 3-4. W ostatnich pięciu walkach doznał cztery porażki, z czego aktualnie ma trzy przegrane starcia z rzędu. Co prawda gdy spojrzymy z kim Brazylijczyk poległ, to widnieją tam takie nazwiska jak Chris Weidman, Luke Rockhold, Yoel Romero i Derek Brunson, więc teoretycznie to nie powinna być niespodzianka. Jednak aktualna słaba dyspozycja Machidy jest tym bardziej widoczna, gdy pamiętamy jak świetnym był fighterem w przeszłości. Ostatnią walkę Lyoto Machida wygrał w… 2014 roku. Brazylijczyk ma już 39 lat i według mnie jest w grupie starszych zawodników, których nowa generacja MMA wyprzedziła. UFC rzuca mu jako wyzwanie młodego, perspektywicznego zawodnika – nie ma mowy o żadnej walce na przetarcie jak to bywa w boksie. Eryk Anders dostaje szansę wypromowania się na dużym nazwisku. Włodarze organizacji wiedzą co robią.

Eryk Anders wygląda jak kolejny, interesujący prospekt w UFC. W przeszłości jego marzeniem była kariera w futbolu amerykańskim, jednak po występach w lidze uniwersyteckiej nie znalazł zatrudnienia na zawodowy kontrakt. Zaczął szukać szczęścia w MMA… i dotychczas widać, że dobrze przystosował się do nowej dyscypliny. Uznanie zdobył szczególnie po nokaucie w pierwszej rundzie na Rafaelu Natalu. Z kolei w ostatniej walce z Markusem Perezem pokazał również swoją dojrzałość, ponieważ nie dążył za wszelką cenę do skończenia i wygrał jednogłośną decyzją.

To walka pomiędzy dwoma zawodnikami, których kariery idą w dwóch przeciwnych kierunkach. Anders jest niepokonany i wspina się do góry w rankingach UFC, kiedy 39-letni Lyoto Machida swój najlepszy czas ma już za sobą. Brazylijczyk jest w stanie zastopować każdego w każdym momencie, bo ma wspaniałe umiejętności kontrowania. Jednak w tym zestawieniu co prawda Eryk Anders jest zawodnikiem, który lubi mocno i agresywnie zacząć pojedynek, ale pokazał również swoją cierpliwość, więc nie powinien dać się złapać Brazylijczykowi. Tym bardziej, że refleks i timing to rzeczy, które traci się z wiekiem. Anders to przyszłość, a Machida to przeszłość. Anders wygra tą walkę, za co LVBET wystawił kurs na poziomie 1,32.

Na karcie walk najbliższego UFC żadna inna walka mnie nie przekonywała do tego, żeby dać ją na kupon… no może starcie Valentiny Shevchenko, ale na jej wygraną widnieje kurs na poziomie zaledwie 1,09. W związku z tym na druga pozycję do kuponu zwróciłem się w stronę boksu i drugiego półfinału World Boxing Super Series pomiędzy Muratem Gassievem i Yunierem Dorticosem. Na wygranego tego pojedynku wybieram Rosjanina, za co LVBET wystawił kurs na poziomie 1,50. Analiza do pięściarskiego starcia w osobnym tekście na stronie poświęconym wyłącznie tej walce (zobacz analizę).

Łącząc obie pozycje otrzymujemy AKO 1,98. Wchodzimy za 100 PLN, a do wygrania mamy prawie 180 PLN. Może nie jest to imponująca suma, ale nie byłem przekonany do innych pozycji z wyższymi kursami. Miniony miesiąc był pod względem typowania UFC bardzo dobry, bo na czysto wyciągnęliśmy 200 PLN – kontynuujemy tą passę w lutym.