Bardzo dużo emocji dostarczyło nam piątkowe i sobotnie Grand Prix we Wrocławiu. Na to samo liczymy w meczach PGE Ekstraligi, gdzie o punkty walczyć będą cztery drużyny. Dzisiaj 13. kolejkę tego sezonu rozegrają drużyny z Zielonej Góry oraz Leszna, a także czeka nas zdecydowany hit, gdzie zmierzą się lider i wicelider tabeli, czyli Stal Gorzów vs Sparta Wrocław. Do którego miasta powędrują cenne punkty i dadzą spokojną głowę przed ostatnią kolejką? Sprawdźcie, co przygotowaliśmy na żużlowe zmagania! 

Zapraszam do założenia konta w Fortunie, gdzie czekają na Was ciekawe bonusy! 

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2720PLN, aby otrzymać:

2100 PLN od 2. depozytu + 600PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Falubaz Zielona Góra vs Unia Leszno

01.08.2021 r. – 16:30

Sprawa bonusu w tym spotkaniu jest już raczej przesądzona. Mistrzowie Polski bardzo wysoko wygrali na swoim torze, a różnica punktów to aż 18. Wydaje się być niemożliwym to, aby Zielona Góra mogła aż tak zmieść zawodników z Leszna. Jednak sprawa wygranej wcale nie jest jeszcze ustalona. W poprzednim sezonie zawodnicy Byków bardzo męczyli się z Falubazem, jednak w ostatecznym rozrachunku wywieźli komplet punktów ze stadionu Miejskiego. Wiadomo, że składy nieznacznie się zmieniły, a w szeregach Unii nie ma już dominujących juniorów. Jednak wydaje się, że ten mecz jednak powinien paść łupem obecnych Mistrzów Polski, jeżeli chcą szybko uciec drużynie z Częstochowy, aby ta nie myślała już o szansie w play-offach. Dla Zielonej Góry gra toczy się o coś zupełnie innego. Mają oni niebezpieczną sytuację w tabeli, gdyż znajdują się na przedostatnim miejscu i tylko z jednym punktem przewagi nad Grudziądzem. Dla Falubazu wydaje się ten mecz być ostatnią szansą na możliwość zdobycia punktów, gdyż ostatnia kolejka to wyjazd do Wrocławia, gdzie z pewnością nie będą stawiani w roli faworyta. Możliwe, że będziemy dzisiaj świadkami jakiejś niespodzianki. Myszki mają kim jechać. Jeżeli na swoim poziomie pojedzie lider, Patryk Dudek, a do tego punkty systematycznie dokładać będą seniorzy, czyli Max Fricke, Matej Zagar, Piotr Protasiewicz i Mateusz Tonder, to możemy liczyć na wyrównane spotkanie. Do tego Unia przyjeżdża osłabiona o jednego zawodnika, gdyż kontuzji w ostatnim swoim meczu nabawił się Jaimon Lidsey.

Jest to spota strata zawodnika U-24, którego w tym spotkaniu zastąpi Szymon Szlauderbach. Unia jednak ma w swoich szeregach niesamowitych zawodników, którzy nawet przy stracie tak wartościowego żużlowca, powinni pokazać, że ich poziom jazdy jest o wiele wyższy od rywali. Wyjazdy zazwyczaj są trudniejsze, tym bardziej że przez weekend w GP rywalizowali Emil Sajfutdinov i Jason Doyle. To także będzie dla nich trzeci dzień z rzędu jazdy na najwyższym poziomie. Rosjanin poobijany po piątkowym upadku może mieć nieco problemy ze zdrowiem. Niby na papierze faworytem jest Unia Leszno, ale jeżeli połączymy wszystkie aspekty w całość, to mam wrażenie, że będziemy świadkami pasjonującego spotkania, które dla obu ekip ma arcyważne znaczenie w kontekście ostatecznej tabeli.

Zachęcam do skorzystania z kodów promocyjnych Fortuny! –> LINK

Co obstawiać?

Ten mecz może mieć  bardzo różne rozstrzygnięcia moim zdaniem, dlatego nie postawię na wygraną żadnej z ekip. Proponuje za to zagrać minimum 8 punktów przy nazwisku Maxa Fricke. Australijczyk musi dorzucić dzisiaj sporo punktów, aby jego drużyna włączyła się do rywalizacji z Unią. Ma on stosunkowo łatwe biegi, dlatego liczę na jego wysoki dorobek punktowy. Myślę, że jest przygotowany na rywalizację z najlepszymi zawodnikami, a dzisiaj będzie miał okazję do zaprezentowania tego. Australijczyka będziemy widzieć w biegach: czwartym, siódmym, dziewiątym i trzynastym, a także pewnie w nominowanych. Gram na over punktowy Maxa!

Fortuna
1.55
Max Fricke powyżej 7,5 punktów

grupa 40

Chcesz więcej typów? Dołącz do Grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Stal Gorzów vs Sparta Wrocław

01.08.2021 r. – 19:15

Ależ grzmoty i pioruny mogą pojawić się w tym spotkaniu. Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie, gdzie każdy bieg i każdy punkt będzie niesamowicie ważny w kontekście wygranej w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi. Każdy bieg w rundzie zasadniczej wydaje się mieć zawodnika godnego wygranej. Jednak kadra Gorzowa ma pewne problemy, które polegają głównie na braku do dyspozycji trenera Stanisława Chomskiego, Szymona Woźniaka oraz Wiktora Jasińskiego. Bardzo ciężko będzie im przeciwstawić się zawodnikom z Wrocławia z takim ubytkiem w kadrze seniorskiej i juniorskiej. Do tego poobijany wciąż po Grand Prix Czech Anders Thomsen. Może to być najtrudniejsze spotkanie dla zawodników z Gorzowa, dlatego pełna mobilizacja i siła musi skupić się na Bartoszu Zmarzliku oraz Martinie Vaculiku. Oni też będą rywalizować trzeci dzień pod rząd, co może wpłynąć na ich skuteczność.

Z tym samym dylematem kilkudniowej rywalizacji mierzyć się będzie Sparta. W ich przypadku aż czterech seniorów brało udział w zawodach Grand Prix Polski. Jednak oni nie mają żadnych ubytków w kadrze i jedyny problem, to mogące pojawić się zmęczenie tak intensywnym weekendem. Wrocław ma jeden punkt przewagi nad gorzowską Stalą w tabeli. Także dzisiaj może rozstrzygnąć się sprawa, kto awansuje do fazy play-off z pierwszego miejsca i prawdopodobnie zmierzy się z Unią Leszno. Pierwszy mecz na stadionie Olimpijskim to zupełna dominacja zawodników z Wrocławia. Wygrana aż 14. punktami, co daje im praktycznie przesądzony punkt bonusowy. Ciężko byłoby uwierzyć, że coś może się w tej kwestii zmienić. Dzisiaj mają oni motywację do jazdy o pewnego lidera, a także, aby sprawdzić jakie warunki panują na gorzowskim torze w ewentualnej walce w fazie play-off. Czy Sparta dokona potwierdzenia dominacji już dzisiaj?

Co obstawiać?

Podobnie jak w przypadku naszego pierwszego typu, tutaj też nie będę szedł w stronę zwycięzcy. Z pewnością trener Stali ma już wszystko zaplanowane, jak pojadą w tych zawodach i będzie dokonywał zmian w jeździe. Ja liczę tutaj na zawodnika ze Szwecji, Andersa Thomsena. Linia na niego wystawiona, to 8 punktów. Myślę, że jest w stanie to osiągnąć, tym bardziej, że na własnym obiekcie spisuje się bardzo dobrze, a dzisiaj w szeregach Stali musi być dodatkowa mobilizacja. Pierwsza faza zawodów powinna należeć do niego, gdyż ma on łatwe biegi. Z pewnością pojedzie z jednej zmiany za Szymona Woźniaka, także typ będzie rozliczony już przed nominowanymi. Gramy na minimum 8 punktów na Thomsena! 

Fortuna
1.70
Anders Thomsen powyżej 7,5 punktów

dubel zuzel 01.08.2021

 Sprawdźcie opinię na temat tego bukmachera! –> Fortuna opinie

fot. Marcin Karczewski

Zaloguj się aby dodawać komentarze