LOTTO Ekstraklasa i NC+ po raz pierwszy w historii ogłosiły przetarg na transmisje meczów ligowych w sezonach 2019/2020 i 2020/2021 na stronach polskich bukmacherów. Wszystko wskazuje na to, że żaden z licencjonowanych operatorów nie zaoferuje takiej możliwości swoim klientom, ponieważ prawa okazały się zbyt drogie.

Prawa do transmisji, a polscy bukmacherzy

Mamy złą wiadomość dla wszystkich, którzy liczyli na oglądanie rozgrywek LOTTO Ekstraklasy na stronach polskich bukmacherów. Po ogłoszeniu przetargu istniały dwie możliwości. Pierwszą było wykupienie praw na wyłączność, a drugim cztery firmy bukmacherskie mogły dzielić między sobą transmisje bez wyłączności. Ostatecznie żadna z opcji nie wypaliła, przynajmniej na ten moment.

Ekstraklasa wysłała zapytanie do wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju, a także do firm, które mają już pozwolenie od Ministerstwa Finansów, ale nie oferują jeszcze zakładów.

Doniesienia medialne informują, że Ekstraklasa zażyczyła sobie zbyt dużo pieniędzy i żaden z polskich bukmacherów nie zdecydował się na wyłożenie takiej gotówki. W związku z tym prawdopodobnie gracze nie będą mogli oglądać transmisji z najwyższej klasy rozgrywkowej w przyszłym sezonie na stronach licencjonowanych bukmacherów.

Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że proces przyznawania praw zostanie wznowiony, jednak czas pokaże, teraz piłeczka jest po stronie organizatora przetargu.