Ruszają mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn! W roli broniącego tytułu wystąpią biało – czerwoni, którzy mogą zdobyć trzeci złoty medal z rzędu. Dzisiejszego dnia będziemy świadkami kilku spotkań, a wieczorem czeka nas mecz Polaków. Reprezentacja Nikoli Grbicia nie powinna mieć problemów z wygraną, gdyż naprzeciw nich stanie kadra dopiero odbudowująca się, czyli Bułgarzy. Poza tym spotkaniem będziemy świadkami rywalizacji Trójkolorowych z Niemcami. Czy Francuzi wygrają spokojnie, czyli do zera? Nie jest to tak oczywiste. Dlaczego? O tym za chwilę. Na razie dodam, że kupon na pierwszy dzień MŚ w siatkówce mężczyzn stawiam w Totalbet.

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 5000 zł od depozytu + 200 zł zakład bez ryzyka (zwrot na depozyt) + 35 zł freebet BEZ depozytu

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 5000 zł, CASHBACK: 200 zł, FREEBET: 25 + 10 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs Bułgaria: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (26.08.2022 r.)

Spotkanie, które jest ważniejsze z perspektywy polskiego kibica rozpocznie się później niż drugie z opisywanych przeze mnie spotkań. Jednak jako, że mówimy o naszej kadrze, to wiadome jest, że pierw wspomnę o nich i tym, co zaznaczam u bukmachera takiego, jak TOTALBET w związku z ich rywalizacją. Dziś podopieczni Nikoli Grbicia skonfrontują się z Bułgarami, czyli kadrą, która ma z nami szanse na ugranie seta, bądź dwóch dopiero wtedy, kiedy gramy trzecim, a na niektórych pozycjach nawet czwartym składem. Jesteśmy o wiele silniejszym zespołem, dlatego też nie dziwią kursy w TOTALBET, które wskazują, że Polacy są wyraźnymi faworytami do odniesienia końcowego sukcesu.

Dość powiedzieć, że wycena zwycięstwa biało – czerwonych została ustabilizowana na poziomie 1.05 aż do 9.41 na Bułgarów. Dysproporcja jest ogromna i nawet siatkarski laik widzi, że nie ma sensu stawiać na triumf Bułgarów. Polaków z resztą również, gdyż kiedy odejmiemy podatek od kuponu, to również nie widzę powodu, by grać po takiej wycenie. Jakie typy są interesujące, acz ryzykowne, a jaki jest mój? O tym więcej za chwilę, a na razie przyszedł czas na przywołanie statystyk związanych z meczami Polaków z Bułgarami w siatkówce mężczyzn.

Statystyki, na które warto spojrzeć przed obstawianiem meczu Polski z Bułgarami:

 • Nasza reprezentacja jest liderem światowego rankingu FIVB, a Bułgarzy plasują się dopiero na 23. miejscu.
 • Wszystko za sprawą tego, że podopieczni Nikoli Grbicia do tej pory ugrali 385 punktów, a nasi dzisiejsi rywalem raptem 161.
 • Dotychczas te reprezentacje mierzyły się ze sobą 22 razy w oficjalnych grach, z czego 13-krotnie lepsi okazywali się reprezentanci Polski.
 • W ostatnich 8 grach Bułgarzy lepsi okazywali się tylko dwukrotnie i to w 2015 i 2017 roku. I wówczas wygrywali po tie-breakach.
 • Od tamtej pory zmierzyli się pięciokrotnie i za każdym razem wygrywali biało – czerwoni, a w ostatnich dwóch grach nasi reprezentanci zwyciężali do zera.
 • W 8 grach aż 6-krotnie i to z rzędu rywalizacja Polaków z Bułgarami kończyła się po większej ilości setów niż trzech. I tylko dwukrotnie byliśmy świadkami tie-breaka.
 • Ostatni raz z Bułgarami mierzyliśmy się w czerwcu w ramach gry w Lidze Narodów i wówczas biało – czerwoni zwyciężyli do zera.
 • Analizując grę obu reprezentacji z tego sezonu należy zauważyć, że biało – czerwoni prezentują się znacząco lepiej w każdej płaszczyźnie gry.

Interesujące typy związane z meczem Polaków z Bułgarami

Analizując powyższe składowe sądzę, że nasi reprezentanci po raz kolejny znakomicie sobie poradzą. Spodziewam się łatwego i szybkiego meczu, który zakończy się ponownie zwycięstwem do zera. Jednak takiego zakładu w TOTALBET nie ma, więc napiszę, że pierwszym z ciekawych, acz ryzykownych typów jest to, ile punktów łącznie ugrają reprezentacje. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że zdobędą więcej niż 136.5 punktu, na co mamy kurs na poziomie 1.74 względem 1.90 na to, że jednak mniej. Kolejnym interesującym wskazaniem jest, że łącznie Bułgarzy zdobędą mniej lub więcej niż 61.5 punktu, na co mamy taki sam kurs, gdyż ustabilizowany na poziomie 1.82.

Dodam jeszcze, że jeśli planujesz postawić na to, że nasza reprezentacja zdobędzie więcej niż 76.5 punktu, czyli przynajmniej w jednym secie będziemy świadkami gry na minimalne przewagi, to spotkamy się z kursem na poziomie 1.86 względem 1.78, że do tego nie dojdzie. Realniejszy do wejścia jest drugi z podanych tu typów, lecz pamiętajmy, że jest to pierwszy mecz turnieju, a one często rządzą się swoimi prawami. Ostatnim z ciekawych wskazań, których jednak nie podejmuję się zaznaczenia jest to, że w premierowej odsłonie reprezentacje ugrają więcej niż 45.5 punktu, na co mamy kurs na poziomie 2.31.

Moje typowanie związane z meczem Polski z Bułgarią na mistrzostwach świata

Skoro już się tak pomądrzyłem, to czas przedstawić swój typ na to spotkanie. Od siebie zaznaczam, że Polacy podobnie, jak np. Francuzi w premierowej odsłonie dopiero będą szukali optymalnych ustawień i miarowo wchodzili w spotkanie. Będzie się to wiązać z tym, że Bułgarzy najbardziej będą mogli pokazać się w pierwszej odsłonie, a z każdą kolejną będą gubili coraz większą liczbę oczek. Dlatego też stawiam na to, że te reprezentacje ugrają łącznie więcej niż 43.5 punktu. Kurs na to zdarzenie mamy ustabilizowany na poziomie 1.61, co w sam raz podbija kupon. Jest to bardzo realne wskazanie, podobnie jak będzie to za chwilę w drugim przypadku.

Totalbet
1.61
Reprezentacje w 1. secie zdobędą łącznie więcej niż 43.5 pkt: TAK

Francja vs Niemcy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (26.08.2022 r.)

Świadczą o tym już kursy przygotowane przez Totalbet, które wynoszą 1.10 do aż 6.72 na to, kto zwycięży w tej konfrontacji. Ich mecz rozpocznie zmagania w grupie D, w której mamy jeszcze Słowenię i Kamerun i to Francuzi obok Słoweńców są typowani do zajęcia dwóch pierwszych lokat. Prawdą jest, że obie reprezentacje są utytułowane, lecz Niemcy mozolnie dopiero wracają do gry o wysokie miejsca, a Francuzi są w okresie, kiedy są na TOP-ie. O tym, jak duże są dysproporcje między nimi niech świadczy fakt, że dla Francuzów porażką jest to, kiedy wracają z imprezy z innym medalem niż złoty, a dla Niemców spełnieniem marzeń, wykonaniem kolejnego kroku w rozwoju jest regularne bywanie w najlepszej ósemce zawodów.

Dlatego też sądzę, że Trójkolorowi nie powinni mieć problemu w tym, by ograć ich po raz kolejny. Tylko jako, że są to pierwsze mecze mistrzostw świata, to też do końca nie wiadomo, jak się zaprezentują. Właśnie te mecze rządzą się swoimi prawami, więc równie dobrze niemieccy siatkarze mogą wyrwać jednego, a nawet dwa sety. Jakie jeszcze są ku temu powody, by tak sądzić? O tym za chwilę w statystycznym porównaniu. Na razie dodam jeszcze, że z racji mistrzostw świata, teksty o siatkarskich meczach będą się pojawiały regularnie, więc zapraszam do sprawdzania, jak idzie mi typowanie tychże spotkań. A z racji rozpoczęcia zawodów stawiamy już dziś pierwszy kupon. Tym razem w Totalbet, gdzie masz bardzo ładny BONUS do odebrania na start.

Statystyki, na które warto spojrzeć przed obstawianiem meczu Francji z Niemcami:

 • Reprezentacje grały ze sobą 18 razy w historii oficjalnych gier i aż 14-krotnie lepsi okazywali się Trójkolorowi.
 • W ostatnich 9 grach tylko raz Niemcy byli lepsi i wówczas wygrali 3 do 0. Wydarzyło się to w 2014 roku.
 • Patrząc na ostatnie 9 gier, to po cztery razy ich mecze kończyły się wynikami do zera jak i do jednego. Tie-break mieliśmy tylko w jednym z meczów w 2021 roku.
 • W ostatnich 3 meczach za każdym razem mieliśmy więcej rozegranych niż trzy sety.
 • Obie kadry mogą pochwalić się gwiazdami światowego formatu, lecz u Francuzów mamy prawdziwy kłopot bogactwa na każdej pozycji, a u Niemców pojedyncze gwiazdy.
 • Patrząc na dyspozycję z tego sezonu reprezentacyjnego, to o wiele lepiej w każdym elemencie gry radzą sobie Trójkolorowi, choć już np. w pierwszych setach lepiej szło Niemcom.
 • Francuzi do tego turnieju przystępują jako rozstawieni z numerem dwa we światowym rankingu FIVB, a Niemcy z liczbą piętnaście.
 • Jest tak dlatego, że Francuzi dotychczas zgromadzili 373 punkty, a ich dzisiejsi rywalem raptem 188.

Interesujące typy związane z meczem Francji z Niemcami na mistrzostwach świata

Za pierwsze takie wskazanie uchodzi, kto ugra pierwszego seta. Mimo, że zdecydowanymi faworytami są Francuzi, tak nie możemy z miejsca dyskredytować Niemców. Akurat w premierowych odsłonach w tym sezonie lepiej prezentowali się Niemcy. Wiąże się to z tym, że Trójkolorowi wolniej wchodzili w mecz i traktowali tę partię jako dobry moment na dogrzanie się po rozgrzewce, a niemieccy siatkarze chcieli od początku zaznaczyć swą obecność. Dlatego też sądzę, że i tym razem niemiecki zespół może zaskoczyć i wygrać przynajmniej tę partię, na co mamy kurs na poziomie 3.70. Podobnie ciekawym, acz również ryzykownym wskazaniem jest, że te reprezentacje w premierowej odsłonie ugrają więcej niż 45.5 punktu. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.03. Teoretycznie to właśnie ta odsłona zapowiada się na najbardziej wyrównaną przed rozpoczęciem spotkania, choć wolę postawić na bezpieczniejsze wskazanie.

Moje typowanie związane z meczem Francji z Niemcami na mistrzostwach świata

Kupon stawiam w TOTALBET, u którego również możesz postawić swoje wskazania. Wystarczy, że zarejestrujesz się z naszym kodem promocyjnym. Jednak czas opowiedzieć więcej o moim wskazaniu, które jest bezpieczne, gdyż bardzo realne do spełnienia się. Od siebie zaznaczam, że obie kadry ugrają więcej niż 44.5 punktu. Teoretycznie to tylko oczko różnicy względem wyższego typu, aczkolwiek lepiej nie ryzykować, jeśli nie ma ku temu większej potrzeby. Kurs na zaznaczone przeze mnie wskazanie jest ustabilizowany na poziomie 1.68, czyli w sam raz, by podbić kupon względem pierwszego typu, który wiąże się z meczem biało – czerwonych.

Totalbet
1.68
Reprezentacje w 1. secie zdobędą więcej niż 44.5 pkt: TAK

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata 2022:

(Rozgrywający): Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

(Przyjmujący): Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

(Środkowi): Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba

(Atakujący): Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek

(Libero): Jakub Popiwczak, Paweł Zatorski

Propozycja kuponu:

MŚ dzień 1 TOTALBET

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze