Fot. Hasan Bratic

Podwójna szansa w zakładach bukmacherskich to zagranie typu, w którym dwa wyniki dadzą ci wygraną. Większa szansa na zwycięstwo odbywa się kosztem niższego kursu. Bywają jednak typy, gdzie podwójna szansa jest uzasadniona i naprawdę się opłaca. Czym dokładnie są zakłady na podwójną szansę? Co można obstawiać w typach na podwójną szansę? Kiedy obstawiać podwójną szansę? Wszystko wyjaśniamy!

Podwójna szansa – co to jest i kiedy obstawiać?

U bukmacherów online w typach przedmeczowych i “na żywo” można znaleźć wiele rynków, na których obstawisz swoje przewidywania. W zakładach udostępnia się typy na wynik, sumę goli, handicapy, strzelców, 1. połowę itd. Trafiają się również zakłady łączone, w których typowane są dwa lub trzy zdarzenia w ramach jednego typu. Popularną odmianą zakładów jest tzw. podwójna szansa. Dzięki temu rodzajowi zakładów typer zwiększa swoje szanse na trafiony kupon. W podwójnej szansie w teorii jest 66% na wygraną przy pojedynczym zakładzie trzydrogowym.

Typowanie podwójnej szansy może okazać się dobrym posunięciem, choć nie należy nadużywać tego rodzaju kuponów. Co więcej, bywają mecze, gdzie podwójna szansa jest w ogóle nieopłacalna i nie ma co jej obstawiać. W tym poradniku wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z graniem podwójnej szansy.

Co to jest podwójna szansa?

Wiele można wywnioskować już z nazwy. Podwójna szansa, czyli podwojenie szansy na wygraną. W klasycznym zakładzie trzydrogowym 1X2 mogą się wydarzyć trzy rozstrzygnięcia: wygrana gospodarzy, remis i wygrana gości. Typując 1, X lub 2 obstawiasz na jedno z trzech możliwych zdarzeń. W podwójnej szansie możesz obstawić dwa z trzech dostępnych typów. To sprawia, że dwa z trzech wyników zapewniają twoją wygraną.

podwójna szansa

Jakie są rodzaje podwójnej szansy? Sprawdź:

1X – to typ, który oznacza, że wygra gospodarz lub będzie remis. W takiej sytuacji przegrywasz tylko wtedy, gdy zwycięsko z meczu wyjdą goście.

X2 – w tym zakładzie obstawiasz remis lub wygraną gości. Analogicznie do pierwszego przypadku przegrywasz, jeśli zwyciężą gospodarze. Pozostałe wyniki sprawiają, że twój typ wchodzi.

12 – to typ, w którym wskazuje, że zwycięży gospodarz lub gość. Nie przewidujesz remisu, a więc gdy wynik będzie remisowy, to przegrywasz. W każdej innej konfiguracji, a więc przy wygranej gospodarzy lub gości – wygrywasz.

Poniżej przedstawiamy obstawiony kupon złożony z typów na podwójną szansę:

podwójna szansa

W slangu bukmacherskich podwójna szansa to tzw. zakład z podpórką.

Jak działa podwójna szansa w zakładach bukmacherskich?

Od strony procentów i rachunku prawdopodobieństwa – podwójna szansa teoretycznie zwiększa szansę na poprawne wytypowanie wyniku. To proste – normalnie możesz wskazać tylko jeden rezultat, a w podwójnej szansie masz dwie takie możliwości. W meczu mogą paść trzy rezultaty, a ty typujesz dwa z nich. Każdy kij ma jednak dwa końce. Bukmacherzy pozwalają grać podwójną szansę, ale wraz z tym obniżają odpowiednio kursy.

Podwójna szansa w graniu na wielkich faworytów zazwyczaj nie ma sensu, bo typując w spotkaniu Manchester City – Fulham 1X kurs na takie wydarzenie może wynosić np. 1.10 lub nawet mniej. Obstawiając podwójną szansę kursy szybko spadają. Kiedy opłaca grać się typy 1X, 12 lub X2? Jeśli chcesz zagrać przeciwko faworytowi tj. liczysz na niespodziankę, ale nie jesteś przekonany, czy drużyna przeciwna zdoła wygrać, to wtedy możesz zagrać podwójną szansę z remisem. Z kolei, gdy dochodzi do starcia drużyn, które nie mają w zwyczaju remisować, to sensownym będzie zagranie podwójnej szansy na typ 12.

Jeśli szukasz więcej rynków do obstawiania, to zobacz, jak typować handicapy: https://zagranie.com/handicap-czym-jest-jak-grac/.

Gdzie obstawiać podwójną szansę?

Zakłady na podwójną szansę pojawiają się w ofercie wszystkich bukmacherów. To zdarzenia, które są modne w obstawianiu od wielu lat. Jeszcze gdy nie było w Polsce bukmacherów online, to w punktach stacjonarnych można była grać zakłady z podpórką, czyli podwójną szansą.

Kursy na podwójną szansę w wielu meczach znajdziesz u legalnych bukmacherów. Typ 1X, 12 lub X2 oferowane są w trybie przedmeczowym i “na żywo”. Podwójna szansa jest możliwa do obstawiania w STS, Betfan, Fortunie, forBET, Superbet, Betclic, Totolotku, PZBUK, eWinner i LVBET.

podwójna szansa

W typach przedmeczowych i live rynki na podwójną szansę znajdują się zaraz po klasycznych zakładach na wynik 1X2.

Jakiego bukmachera polecamy do podwójnej szansy? Naszym zdaniem bardzo dobrą ofertę w tym aspekcie prezentuje STS. W zakładach bukmacherskich STS podwójna szansa pojawia się w typach piłkarskich, na hokej na lodzie (np. NHL) i piłkę ręczną. Podwójna szansa w STS jest dostępna w typach pre-match oraz “na żywo”. Co więcej, to bukmacher, który oferuje też typy na Remis – nie ma zakładu, czyli DNB. Oferta STS od dłuższego czasu zbiera dobre opinie także ze względu na kursy podwójnej szansy.

Typy na podwójną szansę możesz zrobić z dodatkowym ułatwieniem, czyli zakładem bez ryzyka dla nowych graczy. STS przyznaje kod promocyjny: ZAGRANIE, który możesz użyć przy rejestracji konta. Za jego pośrednictwem otrzymasz na start: zakład bez ryzyka 230 PLN, bonus freebet 30 PLN i bonus 100% do 1200 PLN. Więcej o bonusach od STS przeczytasz tutaj: https://zagranie.com/sts-bonus-powitalny-zasady-i-jak-wykorzystac/.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 230 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1500 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 230 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

W jakich sportach można używać zakładów na podwójną szansę?

Zakłady na podwójną szansę są możliwe tylko w zdarzeniach trzydrogowych. A więc chodzi o takie dyscypliny sportowe, w których nie musi paść rozstrzygnięcie. Z podwójnej szansy wykluczony jest tenis ziemny i siatkówka, bo to sporty, w których nie ma remisów.

Podwójną szansę najczęściej typuje się w zakładach na:

  • piłkę nożną,
  • hokej na lodzie,
  • piłkę ręczną.

Najwięcej typów na podwójną szansę generuje piłka nożna, bo to w końcu najczęściej obstawiana dyscyplina u bukmacherów. Podwójna szansa w piłce nożnej to popularny rynek. Gracze z reguły obstawiają podwójną szansę w zakładach przedmeczowych po zrobieniu wnikliwej analizy.

Jeśli chodzi o sporty indywidualne, to podwójna szansa może być stosowana w zakładach na szachy. W meczach szachowych dochodzi do remisów, więc typowanie Magnusa Carlsena czy Jana Krzysztofa Dudę z podpórką na remis ma uzasadnienie.

Jak obstawiać legalnie zakłady bez podatku? Sprawdź tutaj!

Jak typować podwójną szansę?

Podwójna szansa to rodzaj zabezpieczenia swojego kuponu na wypadek, gdy twój pierwszy zakład mógłby nie wejść. Załóżmy taką sytuację, że typer chce postawić po wysokim kursie wygraną słabszej drużyny. Z jego analizy wynika, że faworyt obniżył loty, a dodatkowo w jego drużynie zabraknie kilku kluczowych zawodników. Kurs 5.00 na rywala jest bardzo zachęcający, tym bardziej, że ze statystyk wynika, że w przeszłości w bezpośrednich starciach toczył wyrównane boje. Przy zakładzie z podwójną szansą X2 kursy liczy 2.80. Grając wygraną outsidera podejmuje on większe ryzyko, więc decyduje się obstawić podwójną szansę z remisem. W tym przypadku remis, to dodatkowe zabezpieczenie, jeśli pierwotny typ okazałby się nietrafiony.

Podwójna szansa może być wykorzystana również w meczach bezkompromisowych drużyn. W każdej lidze zdarzają się drużyny, które grają zero-jedynkowo tj. wygrywają lub przegrywają. W sezonie 2020/21 takim zespołem w Serie A jest Napoli, które po pierwszej rundzie, czyli 19 kolejkach miało na koncie tylko jeden remis. W Premier League można znaleźć więcej takich ekip, bo są nimi Leeds, Aston Villa, Leicester i Everton. Gdy dochodzi do konfrontacji ekip, które rzadko remisują można przypuszczać, że w bezpośrednim starciu nie podzielą się punktami. W takich realiach podwójna szansa z wyłączeniem remisu (12) może być trafionym wyborem.

Więcej informacji o typowaniu 1X, X2, 12 i DNB znajdziesz tutaj.

W piłce nożnej podwójna szansa sprawdza się w spotkaniach pucharowych np. Ligi Mistrzów lub Ligi Europy. W pierwszych meczach 1/8 finału, 1/4 finału czy półfinału zazwyczaj faworyt gra tak, żeby nie przegrać. W ten sposób przygotowuje sobie komfortową sytuację przed rewanżem. Wówczas często typuje się podwójną szansę grając na jego zwycięstwo lub remis.

Tak jak są ekipy, które nie remisują, tak i są drużyny, które potrafią notorycznie dzielić się punktami. Widzew Łódź w sezonie 2018/19 miał serię 10 remisów z rzędu. Przy takiej tendencji można było typować na Widzew z podpórką lub na rywala z zabezpieczeniem na remis.

W jakich sportach typować podwójną szansę?

Podwójną szansę obstawisz w piłce nożnej, hokeju na lodzie i piłce ręcznej.

Gdzie obstawiać podwójną szansę?

Podwójną szansę możesz obstawiać u bukmachera STS oraz: Fortunie, Betfan, Betclic, forBET, Superbet, eWinner, PZBUK, Totolotek i LVBET.

Gdzie znajdę typy na podwójną szansę?

Najlepsze typy na podwójną szansę znajdziesz w serwisie Zagranie i naszych grupach typerskich!