Fot. Pixathlon / PRESSFOCUS

W sobotnie popołudnie, o 16:30 rozpoczynamy zmagania mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w Oberstdorfie! Dziś przed nami rywalizacja indywidualna na skoczni HS106. Czy polscy skoczkowie są w stanie sięgnąć po medale? Wejdź na STS i sprawdź zakłady bukmacherskie na dzisiejszy konkurs! Jeżeli nie masz jeszcze konta, załóż je, a otrzymasz bonus powitalny. To co? Gramy?

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 30 PLN Freebet

sts bez ryzyka - 230

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Karl Geiger vs Danil Sadreev

W pierwszym proponowanym zakładzie przeanalizujemy sobie starcie starego wygi światowych skoków narciarskich Karla Geigera oraz młodziutkiego reprezentanta Rosji, który dopiero zapoznaje się ze światem skoków narciarskich na najwyższym poziomie – Danila Sadreeva. Tego pierwszego – nie należy nikomu przedstawiać. Drugi zawodnik zeszłorocznego cyklu Pucharu Świata, tegoroczny mistrz świata w lotach, wielokrotny drużynowy medalista mistrzostw świata oraz igrzysk olimpijskich. Ten sezon jest dla Niemca wyraźnie słabszy – zajmuje on dopiero 10. pozycję w klasyfikacji generalnej. Ma on jednak na swoim koncie jedno zwycięstwo – na inaugurację Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, jedno drugie miejsce – podczas weekendu w Wiśle oraz trzy trzecie miejsca – kolejno: w Bischofshofen, Lahti oraz ostatnio w Rasnovie. Co możemy powiedzieć o 17-letnim Danile Sadreevie? Na ten moment niewiele. Jest to młody skoczek, który dopiero w tym sezonie zadebiutował w Pucharze Świata. Miało to miejsce podczas weekendu w Niżnym Tagile, gdzie w jednym konkursie został zdyskwalifikowany, a w drugim zajął 25. pozycję. Wziął również udział w Mistrzostwach Świata w Lotach w Planicy, gdzie uplasował się na 31. miejscu. Ostatnim konkursem, w którym mieliśmy okazję podziwiać Rosjanina był Puchar Świata w Engelbergu – zajął w nim odległą, 42 lokatę. Zastanawiacie się pewnie co zawodnik o takim CV robi w zestawieniu z Karlem Geigerem? O ujęciu ich w jeden zakład zdecydowała dobra postawa Rosjanina podczas treningów i kwalifikacji na skoczni HS106 w Oberstdorfie. Nie przedłużając – przejdźmy więc do analizy, a tym razem jest co analizować.

W środę przeprowadzono dwie serie treningowe. Pierwsza została rozstrzygnięta na korzyść Geigera. Reprezentant Niemiec wylądował równo na 100 metrze i zajął 11. miejsce. Sadreev, choć lądował tylko metr bliżej, został sklasyfikowany na pozycji 35., tracąc do rywala 11,1 punktu. W drugiej z nich w naszym starciu górował ponownie Karl Geiger. Niemiec zajął 14. miejsce, oddając skok na odległość 97 metrów. Jego dzisiejszy rywal uplasował się na 24. pozycji, lądując na 99 metrze i tracąc do Niemca 6,9 punktu. Środowe trening – 2:0 dla Geigera. Lecimy dalej – czwartek i tym razem trzy serie treningowe. Pierwszy trening ponownie został rozstrzygnięty na korzyść Karla Geigera. 100 metrów oraz 10. lokata. Rosjanin lądował trzy metry bliżej i został sklasyfikowany na 27. pozycji, tracąc do Niemca 9,8 punktu. W drugim treningu role sensacyjnie się odwracają – to Sadreev jest wyżej i to nie z powodu zepsutego skoku Geigera, nic z tych rzeczy. Rosjanin poszybował aż na 102,5 metra, co pozwoliło mu zająć szóstą lokatę. Miejsce niżej został sklasyfikowany Geiger. 97,5 metra, ale tylko 0,2 punktu straty do rywala! Nie mniej jednak – punkt dla młodziaka z Rosji. W trzeciej serii Niemca nie oglądaliśmy, jednak warto odnotować, że Sadreev skoczył 98,5 metra zajmując 12. pozycję. Przejdźmy do piątkowej serii próbnej przed kwalifikacjami. W niej górą sensacyjnie znowu Rosjanin. 97,5 metra i 11. lokata. Geiger lądował dwa metry dalej, jednak niska bonifikata za wiatr zepchnęła go dopiero na 15. pozycję. Niemiec stracił do Rosjanina 1,2 punktu. Tu już możemy mówić o lekkiej sensacji – w kwalifikacjach ponownie lepszy Sadreev. Znakomity skok na 102,5 meta przekłada się na 10. miejsce. Tuż za nim, na pozycji 11. Karl Geiger. 97,5 metra, ale tylko 0,4 punktu straty. Uff… Podsumujmy to sobie.

Co obstawiać?

Gdyby przed Mistrzostwami Świata ktoś próbował zestawić ze sobą Karla Geigera z Danilem Sadreevem to zostałby natychmiastowo wyśmiany. Nic dziwnego – to połączenie wydaje się być szczytem absurdu. Analiza serii treningowych oraz kwalifikacji pokazuje jednak, że w ich starciu mamy wynik 3:3, a o seriach rozstrzygniętych na korzyść Rosjanina nie zdecydowała słabsza dyspozycja Geigera, a świetna Sadreeva. Co więc jednak obstawiać? Pomimo wszystko moja odpowiedź jest prosta – Karla Geigera. Treningi treningami, sensacyjny 17-latek sensacyjnym 17-latkiem, ale to są mistrzostwa świata. Karl Geiger jest doświadczonym skoczkiem, który ma za sobą wiele imprez najwyższej rangi i wie jak radzić sobie z presją. Sadreev jedynie trzy razy wystartował w Pucharze Świata oraz raz na Mistrzostwach Świata w Lotach. Nawet jeżeli odda dobry skok w pierwszej serii to w drugiej może się spalić pod presją rangi zawodów. Geiger natomiast jest specjalistą od skoczni normalnych, skacze w swojej rodzinnej miejscowości. Po prostu w młodego Sadreeva nie wierzę. Obstawiamy Niemca. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.57. Idealnie. Grając z STS możecie skorzystać z kodu promocyjnego, którego opis znajdziecie pod linkiem.

Zdarzenie: kto lepszy? Karl Geiger vs Danil Sadreev

Typ: Karl Geiger

Kurs: 1.57

s

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Philipp Aschenwald vs Yukiya Sato

Na drugi ogień bierzemy starcie austriacko-japońskie. Obecnie trwający sezon nie jest wymarzonym w wykonaniu Philippa Aschenwalda – z całą pewnością stać go na więcej. Niestety fakty są takie, że Austriak jedynie trzy razy znalazł się w tym sezonie w pierwszej dziesiątce – były to występy w Wiśle, Oberstdorfie oraz Ga-Pa. Na stałe zadomowił się za to w drugiej dziesiątce. Przekłada się to na 20. pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Trochę lepiej sytuacja wygląda w przypadku Yukiyi Sato. Japończyk plasuje się 12. miejscu, jednak po nim również należałoby się spodziewać lepszych wyników. Gościł on co prawda wiele razy w pierwszej dziesiątce w tym sezonie, jednak na podium nie stanął ani razu – jego najlepsze miejsce to czwarte w Ruce. Jak Austriak z Japończykiem radzili sobie w treningach w Oberstdorfie? Przejdźmy do analizy.

Pierwszy środowy trening rozstrzygnięty na korzyść Philippa Aschenwalda. Austriak oddał swój skok na odległość 103,5 metra, co pozwoliło mu zająć wysoką czwartą pozycję. Japończyk skok kompletnie zepsuł – jedynie 93,5 metra, 39. lokata i aż 17,6 punktu straty do Aschenwalda. Trochę lepiej sytuacja wyglądała w drugim treningu, jednak ponownie górą był Austriak. 96 metrów i 10. miejsce. Sato lądował w tym samym punkcie, lecz mniejsza bonifikata za wiatr spowodowała, że sklasyfikowany został dopiero na 16. pozycji, tracąc do swojego rywala 2,6 punktu. Środa zakończona wynikiem 2:0 dla Aschenwalda. Jak będzie w czwartek? Pierwsza seria treningowa ponownie na korzyść Austriaka. Aschenwald wylądował na 100 metrze i zajął szóstą pozycję. Yukiya Sato ponownie zepsuł skok lądując na 89 metrze i został sklasyfikowany na 36. pozycji. 15,6 punktu straty do Austriaka. Druga seria treningowa i ponownie Aschenwald. Genialny skok na 102,5 metra i drugie miejsce w treningu. Japończyk trochę się podreperował, bowiem lądując na 95,5 metra zajął 18. pozycję tracąc do Austriaka 9,5 punktu. W trzecim treningu Aschenwald skoczył trochę gorzej, bowiem lądując na 96,5 metra zajął 23. lokatę. Nie przeszkodziło mu to jednak w ponownym pokonaniu Sato. 93,5 metra oraz 31. miejsce. 1,9 punktu straty. W czwartek mamy 3:0 dla Austriaka i ogólnie już 5:0. Co przyniósł piątek? W serii próbnej przed kwalifikacjami nagłe przebudzenie Japończyka. 99,5 metra i 12. lokata. Aschenwald lekko obniżył loty. 94,5 metra oraz 19. miejsce. 2,1 punktu straty do rywala. W kwalifikacjach ponownie lepiej Sato. 104,5 metra i piąta lokata. Austriak jednak niedaleko – 100 metrów i ósme miejsce. 2,6 punktu straty. Czas to wszystko podsumować.

Co obstawiać?

Pomimo nagłego przebudzenia Yukiyi Sato w piątkowych seriach moim typem będzie Philipp Aschenwald. Większość jego skoków to jest pierwsza ósemka. Widać, że Austriakowi pasuje ta skocznia, czuje się na niej dobrze i skacze regularnie daleko. Sato na ogół jest zawodnikiem nieprzewidywalnym, a serie środowe oraz czwartkowe pokazały, że skacze naprawdę różnie. Nagły wystrzał formy w piątek świadczy o braku jakiejkolwiek regularności. Nie zaufałbym takiemu zawodnikowi. Wierzę w regularność Aschenwalda i to jego typuję jako zwycięzcę tego zakładu. Kurs oferowany przez STS na taki obrót sprawy wynosi 1.50, co dobitnie pokazuje kto tutaj jest stawiany w roli faworyta. Typujemy! Jeżeli przed zagraniem chcecie sprawdzić opinie na temat STS, zrobicie to pod tym linkiem.

Zdarzenie: kto lepszy? Philipp Aschenwald vs Yukiya Sato

Typ: Philipp Aschenwald

Kurs: 1.50

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Kupon na sobotni konkurs indywidualny na HS106