fot. for. Leonardo Benassatto

Kurz po obronie mistrzowskiego pasa przez Jana Błachowicza już powoli opada, ale my nie zwalniamy tempa. Dziś kolejna gala UFC Fight Night! Z oczywistych względów na rozpisce nie ma tak głośnych nazwisk ani ciekawych wysokich kursów jak w ubiegłym tygodniu, jednak fani MMA z pewnością nie odmówią sobie dawki sportowych emocji. Pamiętaj o bonusach jakie przygotowała Fortuna.

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Leon “Rocky” Edwards vs Belal “Remember the Name” Muhammad

W main evencie dzisiejszej gali zobaczymy starcie w kategorii półśredniej. Zmierzą się w nim Leon “Rocky” Edwards (będący na trzecim miejscu w rankingu, urodzony na Jamajce, ale reprezentujący Wielką Brytanię) oraz Amerykanin Belal “Remember The name” Muhammad, będący na trzynastym miejscu tego samego rankingu.

Edwards w klatce widziany był dość dawno, bo w lipcu 2019 roku. Szykowana była dla niego głośna walka z brylującym na ustach wszystkich od swojego debiutu w UFC Khamzatem Chimaevem. Mimo że wspomniane hitowe starcie trzykrotnie było w planach, to ostatecznie do niego nie doszło, a w szranki z Edwardsem pójdzie Belal Muhammad. Polscy fani mogą kojarzyć “Rocky’ego” ze starcia z Pawłem Pawlakiem na UFC FN 72, w którym urodzony na Jamajce zawodnik zwyciężył. “Rocky” w swojej przygodzie z UFC do klatki wchodził dwanaście razy, przy czym tylko dwa starcia przegrał, a jego obecna seria to osiem zwycięstw. Edwards w swoim rekordzie ma takie nazwiska jak Rafael Dos Anjos, Vincente Luque czy Donald Cerrone, więc jest to zdecydowanie najwyższa światowa półka. Muhammad to też wytrawny zawodnik, także bije się w UFC od długiego czasu, jednak na jego rozpisce nie ma takich gwiazd światowego formatu, jak w przypadku Edwardsa. A choćby wspominany Vincente Luque, który przegrał z Edwardsem, wygrał z Muhammadem.

Brytyjczyk będzie miał nad swoim rywalem przewagę wzrostu, ale także zasięgu. Boks Edwardsa w połączeniu z jego zasięgiem stanowi dla rywali największe zagrożenie. Muhammad to zawodnik, który od razu stara się narzucić swój styl walki w klatce i zdominować przeciwnika. Jest bardzo agresywny i wywiera dużą presję na rywalu. Pod znakiem zapytania stoi natomiast obecna forma Muhammada z uwagi na to, że był on w klatce widziany zaledwie miesiąc temu. Ostatnią walkę Amerykanin wygrał, ale sporo go ona kosztowała, niewykluczone więc, że może to odbić się na jego dyspozycji w zbliżającym się starciu. Uważam, że zasięg Edwardsa i jego proste zastopują presję Muhammada.

TYP: Leon Edwards wygra walkę

kurs: 1,35

grupa

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

 Dołącz do Grupy Zagranie!

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Angela “Overkill” Hill vs Ashley “The Spider Monkey” Yoder

Niestety muszę przyznać, że fanem żadnej z zawodniczek nie jestem. Wystarczy spojrzeć w ich rekordy żeby zobaczyć, że ich walki ciągną się w większości przypadków w nieskończoność. Sam kurs, że ich walka zakończy się w wyniku decyzji w wysokości 1,25 przyprawia o ból głowy. Wszystkie osiem walk Yoder w UFC odbyły się na pełnym dystansie. W przypadku Hill na trzynaście stoczonych walk pod banderą największej organizacji na świecie, tylko trzy skończyły się przed czasem.

Obie panie walczą z mocno zmiennym szczęściem przeplatając zwycięstwa z porażkami. “Overkill” wchodzi do klatki po dwóch porażkach: z Claudią Gadelhą oraz Michelle Waterson, więc zawodniczkami w UFC obytymi. Hill od dłuższego czasu jest także notowana w rankingu, obecnie pomimo wspomnianych porażek zajmuje w nim trzynaste miejsce. Yoder natomiast dopiero w przypadku pokonania Hill będzie miała okazję w nim zawitać. “The Spider Monkey” ostatnio wygrała z Mirandą Granger która to swoją przygodę z UFC dopiero zaczyna (notabene, ta przygoda także bardzo szybko może się skończyć bo przegrała dwie z trzech pierwszych walk). Pokonana została natomiast przez Livinhę Souzę, która także jeszcze swojej kariery nie zdążyła poważnie rozpędzić.

Nie ma więc wątpliwości, że to Hill jest tutaj faworytką i jeśli chce jeszcze powalczyć o najwyższe cele, to takie zawodniczki jak Yoder musi pokonywać. Co ważne w kontekście tej walki zawodniczki mierzyły się już raz ze sobą w 2017 roku, górą wówczas była Hill, która pokonała Yoder na pełnym dystansie. Taki sam rezultat walki przewiduje także w ich rewanżu.

TYP: Angela Hill wygra na punkty

Fortuna
1,5
Angela Hill wygra na punkty

 

Jonathan “Dragon” Martinez vs Davey “Dangerous” Grant

Trzecią walką zamykającą kupon jest starcie z kategorii “pewniaczek”. Urodzony w Kalifornii Martinez z walki na walkę pokazuje swój rozwój sportowy, pod banderą UFC idzie mu całkiem nieźle. Dość młody bo zaledwie dwudziestosześcioletni Amerykanin w swoich występach na pewno nie zanudza.

Kariera Daveya Granta rozwija się z kolei bardzo niemrawo, od 2016 roku stoczył zaledwie pięć walk, co daje nam średnią… jednej walki na rok. Davey Grant swego czasu także toczył walkę z Polakiem – Damianem Stasiakiem, który mimo że wygrał z Brytyjczykiem, zbyt długo w UFC się nie zasiedział. Grant ma już 35 lat, a biorąc pod uwagę częstotliwość jego walk to ciężko mu będzie osiągnąć większy sukces w UFC. Co prawda “Dangerous” wygrał swoje dwie ostatnie walki, jednak trudno w tej walce nie faworyzować “Dragona” który będzie miał w tej walce przewagę w obszarze kickbokserskim. Martinez walczy z odwrotnej pozycji, co ułatwia mu kopanie na wszystkich wysokościach, lubuje się także w szermierce na pięści. Jego cechą charakterystyczną są potężne kolana – w taki sposób znokoautował mi.in choćby Pingyuan Liu.

Pojedynek umieszczono na karcie głównej więc na pewno nie tylko ja liczę na to że będzie ciekawy. Co prawda obstawiam, że Jonathan Martinez wygra przed czasem, jednak daję sobie “furtkę” i typuję czyste zwycięstwo Amerykanina.

TYP: Jonathan Martinez wygra

Kurs: 1,33

Zachęcam do skorzystania z kodu promocyjnego na Fortunie!

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.
  • Tutaj znajdziesz więcej informacji o zakładach bukmacherskich Fortuna.

Sprawdź tutaj opinie o Fortunie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze