Wczoraj zabrakło naprawdę niewiele, żebyśmy mogli cieszyć się wygraną. 2 z 3 typów okazały się celne – Dallas Mavericks zostali zatrzymani przez Utah Jazz na zaledwie 89 punkach, Golden State Warriors po raz kolejny zniszczyli Los Angeles Clippers i tylko ci Spurs zawiedli… Moja analiza była bardzo dobra tylko typ, który wybrałem był zły. Trzeba było zagrać samą liczbę punktów gości. Nie wziąłem pod uwagę, że Boston Celtics wykorzystają słabość defensywny Ostróg i rzucą aż 108 oczek. Dzisiaj kolejne mecze, więc okazja, żeby poprawić swoją skuteczność.

Dołącz do grona ludzi śledzących NBA i podziel się swoją opinią -> Typy NBA – grupa dyskusyjna.

KOD PROMOCYJNY: ZAGRANIE

Do stworzenia tego kuponu skorzystałem z oferty bukmachera forBET. Jeżeli nie masz jeszcze konta u tego legalnego bukmachera, to jako użytkownik Zagranie możesz skorzystać z atrakcyjnego bonusu powitalnego aż do 650 PLN! Wystarczy, że przy rejestracji wpiszesz kod promocyjny: ZAGRANIE 

Zdarzenie: handicap Indiana Pacers – Sacramento Kings -7.5/+7.5

Typ: Indiana Pacers

Kurs: 2.15

Pacers (3-3) w tym sezonie spisują się bardzo dobrze, chociaż bilans nie do końca oddaje styl gry i skuteczność tego zespołu. Podopieczni Nate’a McMillana wygrali w niedzielę z San Antonio Spurs po świetnym występie.

Po tym, jak zespół z Indiany wymienił Paula George’a do Oklahoma City Thunder za Victora Oladipo i Domantasa Sabonisa wydawało się, że nic nie usłyszymy nic pozytywnego o tej drużynie. A tu proszę – Pacers stali się interesujący, a wymiana z Thunder wygląda teraz dużo lepiej niż parę miesięcy temu.

Oladipo jest w tym momencie liderem Indiany, zdobywając więcej niż 20 punktów w 5 z 6 meczów w tym sezonie. 25-letni zawodnik zalicza 25.5 punktów w meczu i wyrasta na kandydata do Meczu Gwiazd. Kto by się tego spodziewał, prawda? Zwieńczeniem jego dobrej dyspozycji był rzut na zwycięstwo w meczu przeciwko Spurs.

Warto też przypomnieć, że w szeregach gospodarzy cały czas nie gra Myles Turner, co sprawia, że ten zespół może być jeszcze lepszy w szerszej perspektywie. Czyżby Indiana miała walczyć o playoffy?

Pacers wygrali dwa spotkania w zeszłym sezonie między tymi drużynami, a pamiętajmy, że Kings stracili swoją największą gwiazdę. Królowie przegrali 4 spotkania z rzędu i dzisiaj powinni utrzymać tę passę. Ostatni mecz przeciwko Wizards (przegrana aż 83-110) pokazał, jaki dystans dzieli ten zespół od reszty ligi. Dlatego stawiam na pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy w tym momencie są na fali.

Do analizy użyłem Darmowy Skarb Kibica NBA przygotowany przez naszą redakcję. Żeby mieć jak największe szanse na celny typ, warto przyjrzeć się dokładnie drużynom, ich wynikom, statystykom itd. Dzięki temu zmaksymalizujemy szansę na zysk.

Zdarzenie: Brooklyn Nets – Phoenix Suns poniżej/powyżej 230.5 punktów

Typ: powyżej

Kurs: 1.80

Spotkanie jednych z dwóch najgorzej broniących drużyn w całej NBA.

Brooklyn Nets i Phoenix Suns zajmują dwa ostatnie miejsca w lidze, biorąc pod uwagę ilość zdobywanych punktów przez rywali w każdym meczu: Nets pozwalają przeciwnikom na 118.3 punktów (30. miejsce w NBA), a Suns są lepsi o 1.1 punktu, zajmując przedostatnie miejsce w NBA w tym aspekcie. Patrząc na efektywność defensywną tych zespołów, jest trochę lepiej, ale to nadal jest dno ligi – 29. miejsce ekipy z Brooklynu, a 25. drużyny z Arizony.

Ale nie będę taki krytyczny i postaram się też poszukać pozytywów.

Oba teamy znajdują się w czołówce ligi, jeśli wziąć pod uwagę tempo gry. Biorąc pod uwagę to, że dominują w tych zespołach młodzi gracze, jest to bardzo naturalne. Słońca i Siatki przodują lidze w tempie, mając aż 104.7 posiadań w każdym meczu. Dla porównania najwolniej grający zespół w lidze (Utah Jazz) ma o 10 akcji mniej. Przyznasz, że jest to całkiem spora różnica.

Nets to czołowa ofensywa ligi, zdobywająca 114.7 punktów w meczu, co stawia ten zespół na trzecim na trzecim miejscu w NBA. Suns rzucają przeciętnie 102.5 oczek w spotkaniu (21. miejsce w lidze), ale zwróćmy uwagę na przeciwników Słońc i ich w efektywności defensywne:

  • Utah Jazz – 3. miejsce
  • Portland Trail Blazers – 7. miejsce
  • Los Angeles Clippers – 10. miejsce
  • Los Angeles Lakers – 11. miejsce
  • Sacramento Kings – 23. miejsce

Łatwo zauważyć, że Słońca miały do czynienia z wymagającymi obronami. W starciu z najgorszym defensywnie zespołem z tej piątki od razu było widać lepszą postawę w ataku – zdobytych 117 punktów.

Dzisiaj powinno być podobnie. Spodziewam się bardzo dużej ilości punktów w tym spotkaniu, patrząc na charakterystykę gry Nets i coraz lepiej grający zespół z Arizony.

Tak prezentuje się gotowy kupon na dzisiejszą noc w NBA. Przy wkładzie 100 PLN można wyciągnąć 340 PLN, co daje 240 PLN zysku. Pozycje na pierwszy rzut oka mogą wydawać się ryzykowne, ale po głębszej analizie myślę, że dzisiaj będziemy mieli 100% skuteczności. Chociaż w tym NBA dzieją się takie cuda, że to nigdy nic nie wiadomo.

Powodzenia!