Jak poczuć smak LOTTO Ekstraklasy w środku tygodnia? Odpalić telewizor lub wybrać się na mecz Piasta Gliwice z Legią Warszawa. To właśnie rywalizacja tych drużyn będzie najciekawszym wydarzeniem w 1/16 finału Pucharu Polski. Oba zespoły zmierzyły się już raz w tym sezonie i górą była Legia. Czy tym razem będzie podobnie? Sprawdzamy LVBET opinie na temat tej rywalizacji.

LVBET opinie – sprawdź kursy i opinie legalnego bukmacher na Puchar Polski!

Piast Gliwice vs Legia Warszawa: kursy główne i LVBET opinie

Jeśli gdzieś szukać zwiększonej dawki emocji oraz podwyższonej adrenaliny, to z całą pewnością na obiekcie w Gliwicach. Piast w tym sezonie wygląda bardzo dobrze od początku rozgrywek. W poprzedniej kampanii do samego końca walczyli o utrzymanie, a obecnie są piątą siłą LOTTO Ekstraklasy. Do dzisiejszego rywala tracą tylko i wyłącznie jeden punkt. Piast w każdym meczu obecnych rozgrywek zdobywał przynajmniej jedną bramkę. Gra ofensywna tego zespołu stoi na solidnym poziomie. Gliwiczanie w tym sezonie przegrali tylko jedno domowe starcie, a autorem tej porażki była właśnie warszawska Legia. Piast nie najlepiej wspomina rywalizacje z tym rywalem, ponieważ przegrał w trzech kolejnych meczach domowych z aktualnym mistrzem Polski i w pięciu z siedmiu ostatnich starć bez podziału na obiekty.

Legia Warszawa w ostatnim czasie ma wyraźny patent na tego rywala. Wojskowi wygrali w czterech kolejnych meczach z Piastem, a do tego warto wspomnieć, że ostatnie porażki doznali 15 sierpnia 2015 roku. Legioniści w każdym z ostatnich siedmiu spotkań zdobywali przynajmniej jednego gola. W pięciu z siedmiu przypadków trafiali dokładnie raz do siatki. Od czasu porażki na własnym boisku z Wisłą Płock, Legia jest niepokonana w ośmiu kolejnych meczach. Łącznie w tym sezonie nie przegrali żadnej rywalizacji wyjazdowej, co zasługuje na uznanie. Faworytem tego meczu według LVBET opinii są właśnie aktualni mistrzowie Polski i obrońcy trofeum w Pucharze Polski. Tak prezentują się kursy główne w tym starciu:

LVBET opinieLVBET opinie:

Tak jak wcześniej wspomniałem, faworytem tego starcia jest ekipa gości. Legia wygrała w trzech kolejnych rywalizacjach na obiektach Piasta, dlatego też kurs 2.25 jest całkiem zrozumiały. Przelicznik na wygraną gospodarzy wynosi 2.95, z kolei remis 3.3.

Gdzie szukać opcji dodatkowych według LVBET opinii?

Interesująco wygląda propozycja na awans Legii, która zakłada zmniejszenie ryzyka przy typowaniu wyniku tej rywalizacji, ponieważ w tym przypadku kupon będzie trafiony również po zwycięstwie Wojskowych w dogrywce lub rzutach karnych. Kurs tego zdarzenia wynosi 1.69, a warto pamiętać, że Legia wygrała w trzech ostatnich rywalizacjach wyjazdowych z Piastem.

  • Awans Legii – 1.69

Inną opcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest typ z wynikiem BTTS. Piast w każdym meczu tego sezonu zdobywał przynajmniej jedną bramkę. Dodatkowo w pięciu z sześciu ostatnich starć bezpośrednich między tymi ekipami w Gliwicach kibice oglądali spotkanie z bramką obu drużyn. Legia zremisowała w trzech z czterech ostatnich spotkań i zanotowała trzy wyniki BTTS. Dokładnie taką serię ma Piast Gliwice. Oba zespoły spotkały się już raz w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Na obiekcie Piasta lepsza okazała się ekipa mistrzów Polski, która wygrała 1:3.

Myślę, że warto również zwrócić uwagę na typ dotyczący remisu do przerwy. Będzie to starcie Pucharu Polski, gdzie przegrywający odpada. W związku z tym oba zespoły mogą postawić na wzajemnie badanie, przez co do przerwy zobaczymy więcej szachów niż boiskowych emocji. Kurs tego zdarzenia wynosi 2.15

  • Remis do przerwy – 2.15