W sobotę udajemy się na spotkanie w czołówce ligowej tabeli – Legia Warszawa vs Piast Gliwice. W tej parze poszukamy ciekawych propozycji bukmacherskich, na podstawie opinii LVBET. Czy Wojskowym uda się zmniejszyć dystans do uciekającej Lechii Gdańsk?

LVBET opinie – najlepsze kursy i zdarzenia specjalne na LOTTO Ekstraklasę.

Legia Warszawa vs Piast Gliwice – analiza meczu i LVBET opinii

Wojskowi przed rozpoczęciem kolejki zajmowali drugą pozycję w ligowej tabeli, a ich strata do lidera z Gdańska to dokładnie pięć oczek. Legia Warszawa po 18 rozegranych kolejkach ma na swoim koncie 33 punkty. Na ten bilans złożyło się dziewięć wygranych, sześć remisów i trzy porażki. Do tej pory strzelili 29 bramek, co nie jest najlepszym wynikiem w lidze, jednak są w czołówce. Podobnie jak w grze defensywnej, ponieważ stracili zaledwie 18 bramek na tym etapie sezonu. Średnio tracą jednego gola na mecz, jednak jest to drugi najlepszy rezultat w Ekstraklasie.

Piast Gliwice, podobnie jak Lechia Gdańsk, przeszedł ogromną metamorfozę od początku kampanii 2018/2019. W poprzednim sezonie do samego końca walczyli o utrzymanie, a teraz zajmowali wysokie czwarte miejsce przed startem 19. kolejki spotkań. Podopieczni Waldemara Fornalik mają na swoim koncie 30 punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw, sześć remisów i cztery porażki. Piast jest drużyną, która może się pochwalić czwartą najlepszą defensywą w lidze. Do tej pory stracili 20 bramek, a zdobyli o sześć więcej. Gliwiczanie zdecydowanie gorzej grają w delegacjach, co może mieć spory wpływ na losy tej rywalizacji. Pierwsze spotkanie tych drużyn wygrała Legia 2:1, jednak Piast przez długi okres grał w osłabieniu. Oba zespoły spotkały się jeszcze na boisku w Pucharze Polski – tam Wojskowi wygrali po karnych. Jak prezentują się kursy główne w LVBET i opinie na temat meczu?

Muszę przyznać, że tak niski kurs na wygraną Legii – 1.59, mocno mnie zaskoczył. W końcu będziemy tutaj świadkami starcia na szczycie ligowej tabeli. W ofercie bukmachera wygląda to na pewniaczka, jednak nie byłbym tego taki pewny. Remis jest wyceniany przez bukmachera z kursem 4.05, a zwycięstwo gości – 5.7.

Opcje zdarzeń dodatkowych w ofercie bukmachera LVBET i opinie

Na pierwszy rzut oka w tej parze można się pokusić o zagranie na wynik BTTS. Oba zespoły są w czołówce ligowej tabeli, a dzielą je zaledwie trzy punkty. W pierwszym meczu tych drużyn skończyło się wynikiem 1:2 dla Legii. W Pucharze Polski po regulaminowym czasie gry był wynik 0:0, jednak oba zespoły zdobyły po golu w dogrywce. Trzy z czterech ostatnich spotkań tych drużyn skończyły się wynikami BTTS w Ekstraklasie. Przed rokiem Legia wygrała na własnym boisku z Piastem 3:1.

  • BTTS – 1.84

Z drugiej strony statystyki ostatnich występów tych drużyn kierują uwagę w przeciwną stronę. Legia Warszawa w kolejnych czterech meczach nie zanotowała wyniku BTTS. Wojskowi w tym czasie nie stracili żadnego gola. Ostatnią drużyną, która znalazła drogę do ich siatki była Pogoń Szczecin. Piast Gliwice w pięciu z sześciu poprzednich rywalizacji kończył bez wyniku z golem obu stron. Wyjątek stanowi rywalizacja z ostatniej kolejki, gdzie zremisowali 2:2 z Zagłębiem Lubin. Gliwiczanie w żadnym z kolejnych dziewięciu spotkań nie wygrali przy Łazienkowskiej, a dokładniej mówiąc, zaliczyli aż siedem porażek w tym czasie. Ciekawym wyborem w tej parze jest również typ na wygraną Legii i -3,5 gola.

  • 1/-3,5 gola – 2.2