W sobotę na boiskach LOTTO Ekstraklasy zostaną rozegrane trzy rywalizacje. Najciekawiej powinno być w Gdańsku, gdzie Lechia zmierzy się z Arką w derbach Trójmiasta. Do analizy tego spotkania przeglądamy LVBET opinie na temat sobotniej rywalizacji i sprawdzamy najciekawsze kursy.

LVBET opinie – najlepsze kursy i opinie przed meczami LOTTO Ekstraklasy

Derby Trójmiasta: kursy główne, analiza i LVBET opinie na temat faworyta

Są takie mecze, które bez względu na sytuację w tabeli, rozgrzewają publikę do czerwoności. Taką rywalizacją jest starcie Lechii Gdańsk z Arką Gdynia, czyli derby Trójmiasta. Kto zapanuje w regionie na najbliższe pół roku? Biało-Zieloni przed rozpoczęciem 13. kolejki zajmowali drugą pozycję w tabeli ze stratą jednego punktu do liderującej Jagiellonii. Podopieczni Piotra Stokowca bardzo dobrze rozpoczęli nowy sezon. Do tej pory doznali tylko dwóch porażek, notując do tego sześć zwycięstw i cztery remisy. Gdańszczanie stracili tylko 14 bramek od początku sezonu, co jest trzecim najlepszym wynikiem w całej ligowej stawce. Na uznanie zasługuje ich napastnik – Flavio Paixao, który ma na swoim koncie już siedem trafień.

Arka Gdynia pod wodzą Zbigniewa Smółki bardzo wolno się rozkręcała, jednak w ostatnim czasie było widać pozytywne znaki. W ostatnich czterech meczach ligowych nie doznali porażki, a co więcej, zdobyli w tym czasie aż dziesięć punktów, na które złożyły się trzy zwycięstwa i jeden remis. Gra tego zespołu poszła wyraźnie do przodu, o czym świadczą osiągnięte wyniki z Legią 1:1 na wyjeździe czy z Lechem 1:0 przed własną publicznością. W związku z taką sytuacją, kto jest faworytem derbów Trójmiasta według LV BET opinii?

LVBET opinieLVBET opinie:

Mimo dobrej formy Arki faworytem tego meczu pozostaje grająca przed własną publicznością – Lechia Gdańsk. Kurs na wygraną Biało – Zielonych wynosi 1.96. Dla porównania remis 3.45 natomiast wygrana gości 3.9. Gdańszczanie wygrali w czterech ostatnich rywalizacjach tych drużyn, co może mieć spory wpływ na wystawione przeliczniki.

Najciekawsze opcje dodatkowe na derby Trójmiasta według LVBET opinii

W pięciu z sześciu ostatnich rywalizacji tych drużyn kibice oglądali wynik BTTS. Lechia Gdańsk w każdym meczu domowym tego sezonu trafiała do siatki rywala. Z 12 rozegranych rywalizacji ligowych tylko dwa razy wrócili z czystym kontem strzeleckim – z Warszawy oraz Płocka. Co ciekawe Biało – Zieloni w każdym z 11 ostatnich spotkań z Arką strzelali przynajmniej jedną bramkę. Po raz ostatni nie zdobyli gola w meczu derbowym dokładnie 4 listopada 2007 roku, jeszcze na boiskach I ligi. Arka Gdynia w czterech ostatnich starciach ligowych jest niepokonana. Podopieczni Zbigniewa Smółki wygrali w trzech meczach i raz zremisowali. Za każdym razem trafiali do siatki. Lechia w każdym z poprzednich sześciu spotkań traciła przynajmniej jedną bramkę.

Arka Gdynia to w tym sezonie najlepsza drużyna w LOTTO Ekstraklasie pod kątem gry defensywnej, ponieważ do tej pory stracili tylko 12 bramek. W tabeli czystych kont prowadzi Dusan Kuciak, który w dziewięciu rozegranych spotkaniach, aż pięć razy kończył bez wpuszczonego gola. Cztery z pięciu ostatnich spotkań tych drużyn w Gdańsku to wyniki +2,5 gola. Arka w trzech z pięciu poprzednich rywalizacji ligowych zanotowała underowy rezultat -2,5 bramki. Przy aktualnej formie obu drużyn można się spodziewać overowego wyniku, na który legalny bukmacher wystawił kurs 1.93.

  • +2,5 gola – 1.93