We wtorek przenosimy się na boiska DFB Pokal, gdzie Borussia Dortmund zmierzy się z Werderem Brema. Oba zespoły są niepokonane w lidze od początku rundy wiosennej, jednak dzisiaj ktoś musi odpaść. Czy gospodarze potwierdzą dobrą formę?

Borussia Dortmund vs Werder Brema – analiza meczu, kursy główne i STS opinie

Zdecydowanym faworytem tej rywalizacji będzie Borussia Dortmund, jednak nie trzeba nikomu przypominać, że puchary rządzą się swoimi prawami. Rotacje w składach i fakt, że będzie to tylko jeden mecz w stylu przegrywający odpada może mieć fundamentalne znaczenie. BVB to drużyna, która w tym sezonie bardzo dobrze radzi sobie przed własną publicznością. Do tej pory nie doznali żadnej porażki, co tylko podkreśla skalę umiejętności tej drużyny. W końcu mówimy o aktualnym liderze Bundesligi. Lucien Favre wykonuje kawał dobrej roboty, a we wtorkowym spotkaniu prawdopodobnie szansę na grę od początku dostaną rezerwowi. Między innymi Christian Pulisić, który w poprzedniej kampanii był motorem napędowym tej drużyny, a teraz musi się godzić z ławką rezerwowych.

Werder Brema to drużyna, którą musimy pochwalić za całkiem niezły początek rundy wiosennej. W trzech rywalizacjach zanotowali pięć punktów, co trzeba uznać pozytywny rezultat. Fakt, faktem, że w tym czasie nie mieli zbyt wymagających rywali, a dzisiejsze spotkanie będzie próbą generalną. Oba zespoły zmierzyły się już raz w obecnej kampanii. Na Singal Iduna Park lepsza okazała się drużyna gospodarzy, która wygrała 2:1. Co ciekawe Werder po raz ostatni zwyciężył na tym obiekcie dokładnie 9 grudnia 2017 roku, więc mają świeże wspomnienia z wygranej na tym stadionie. Jak prezentują się STS opinie na temat tej rywalizacji?

sts opinie

STS nie ma wątpliwości, że każdy inny wynik, niż wygrana gospodarzy będzie tutaj wielką niespodzianką. Świadczą o tym przeliczniki – 1.47 za zwycięstwo BVB, remis – 4.50, a triumf Werderu 5.79. Większość zakładów skieruje się w stronę faworyta, jednak warto również rozważyć sekcję zdarzeń dodatkowych.

Zdarzenia dodatkowe w STS i opinie na ich temat

Borussia jest zdecydowanym faworytem, jednak warto również pamiętać, że Werder to nie jest słaba drużyna. Oba zespoły zmierzyły się już raz w obecnej kampanii, a starcie na Singal Iduna Park zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1. Ogólnie patrząc na statystyki meczów bezpośrednich łatwo zauważyć, że 10 poprzednich starć tych drużyn zakończyło się wynikiem BTTS. Werder zdobył przynajmniej jednego gola w trzech meczach rundy wiosennej, tak samo jak BVB. Myślę, że z uwagi na możliwe rotacje w składzie gospodarzy zobaczymy tutaj gola z obu stron, a takie zdarzenie jest wycenione w ofercie STS na 1.60.

  • BTTS – 1.60

Borussia jest ofensywnym zespołem, o czym świadczy najlepszy dorobek strzelecki na boiskach Bundesligi. W ostatnich meczach tych drużyn goli nie brakowało, dlatego też warto zwrócić uwagę na typ z wynikiem +2,5 gola – 1.50. Jak widać, STS wystawia spore prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

  • +2,5 gola – 1.50

Jeśli uznacie, że taki kurs jest nieopłacalny, to można iść w drugą stronę, czyli -3,5 gola. W tym przypadku oferta STS i opinie bukmachera gwarantują przelicznik na poziomie 1.65. Całkiem ciekawa propozycja, biorąc pod uwagę fakt, że będzie to pucharowa rywalizacja, w której oba zespoły postarają się przede wszystkim nie stracić. Przypomnijmy, że będzie to tylko jedna potyczka w charakterze przegrywający odpada. W trzech ostatnich meczach tych drużyn padł wynik -3,5 gola, ale dwa razy było +2,5.

  • -3,5 gola – 1.65