Dziś kolejna edycja gali Babilon MMA. Trzeba przyznać, że w Polsce rynek MMA rozwija się dość dynamicznie. Federacja Babilon na rodzimej scenie jest już od dłuższego czasu, jednak ciągle podąża tą samą ścieżką. Na galach poza walkami wieczoru możemy raczej zobaczyć zawodników mniej znanych – żeby nie powiedzieć, że w ogóle nieznanych. Nie mają oni zbyt wielu walk na koncie, a i czasami trudno znaleźć informacje o bohaterach. W przypadku większości pojedynków na galach Babilon opierać możemy się jedynie na rekordach, bo nawet wywiadów z zawodnikami jest jak na lekarstwo. Dzisiaj typuję z Fortuną jeśli jeszcze nie masz tam konta załóż je z naszym kodem promocyjnym!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Tym razem w walce wieczoru zobaczymy Pawła Pawlaka z Ukraińcem Sergey’em Guzev’em. Polak jest mocno faworyzowany przez bukmacherów. Jednak jego rywal to doświadczony zawodnik z dużym rekordem (20-3), potrafi także walczyć na dystansie 5 rund, lubi wojny w klatce, nie boi się ostrych wymian, zresztą podobnie jak Pawlak. Ukrainiec przegrywał tylko z mocnymi nazwiskami, to mistrz organizacji WWFC, a w swojej karierze pokonał m.in. Grzegorza Siwego… dlatego też nie będę typował tego starcia, choć na pewno może być ono przyjemne dla oka.

Sławomir Bryla vs Damian Piwowarczyk

Jedną z bardziej widowiskowych walk tego wieczoru będzie zapewne starcie dwóch niepokonanych zawodników w kategorii półciężkiej. Sławomir Bryla, zawodnik klubu Mighty Bulls Gdynia po raz czwarty wejdzie do klatki. 29-latek jak dotąd wszystkie pojedynki w swojej karierze wygrał – każdy przed czasem i w pierwszych rundach. Dwukrotnie walczył na gali Babilon, jak dotąd mierzył się on z rywalami dopiero początkującymi. Najciekawszym pojedynkiem Bryli jest jego ostatnie starcie z Gruchalskim (2-2). Bryla pokazał się w nim jako chłodno myślący zawodnik, który potrafi bronić się przed nacierającym rywalem, nie spanikował w kryzysowym momencie, przetrwał szaleńczy atak rywala, poczekał, aż ten się zmęczy i ubił wypompowanego Gruchalskiego. O Bryle na pewno możemy powiedzieć, że pewnymi umiejętnościami już dysponuje, w swoich walkach robił to, co do niego należało.

Sprawdź jakie bonusy przygotowała Fortuna dla nowych graczy!

Damian Piwowarczyk na co dzień trenuje w Poznaniu, a konkretnie w Czerwonym Smoku. W swoim rekordzie ma za sobą jedynie debiut, który zaliczył na gali Runda 9, zmierzył się tam wówczas także z debiutującym rywalem, który mocno odstawał od niego warunkami fizycznymi. Swoją walkę wygrał, co ciekawe – na pełnym dystansie. Mimo że był to dopiero debiut Piwowarczyka, to w oktagonie wyglądał dość spokojnie, zapewne dlatego, że w swojej karierze miał 6 wygranych walk amatorskich. Wiktorię często osiągał poddając swoich rywali, bo ma on także doświadczenie w parterze (uczestniczył w różnego rodzaju turniejach w formule BJJ i często zajmował miejsca medalowe). Warto tu podkreślić warunki, jakimi dysponuje zawodnik wywodzący się z Poznania. Mierzy on niemal 2 metry wzrostu i ma taki sam zasięg ramion. Są to na pewno warunki imponujące, którymi może zdziałać wiele. Czy uda mu się jednak pokonać Brylę?

Po stronie Bryli będzie stało doświadczenie w zawodowym ringu, wie, z czym wiążą się występy dla organizacji Babilon MMA. Początkowo byłem lekko zdziwiony, gdy zobaczyłem wyrównane kursy bukmacherskie, bo Piwowarczyk ma za sobą jedynie debiut na małej gali. Jednak gdy obaj zawodnicy pokazali się na ważeniu, różnica w ich wielkości widoczna była gołym okiem. Gdy dodamy do tego amatorski background Piwowarskiego, gdzie kończył swoich rywali przed czasem poddając ich, to zobaczyć możemy rzeczywiście wyrównane starcie. Biorąc pod uwagę fakt, że Bryla wszystkie walki kończył w pierwszej rundzie, a i w przypadku Piwowarskiego większość pojedynków toczyła się w ten sposób. Dlatego typuję, że walka zakończy się przed czasem, choć delikatnie obawiam się, czy po pierwszej rundzie u któregokolwiek z zawodników będzie na tyle tlenu, aby skończyć drugiego.

Fortuna
1,57
Walka zakończy się na punkty: NIE

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

 Dołącz do Grupy Zagranie!

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Oskar Szczepaniak vs Arkadiusz Pałkowski

Szczepaniak to nie byle jaki prospekt. Młody zawodnik regularnie wygrywał pojedynki na galach amatorskich. Prospekt miał okazję zadebiutować na gali Babilon MMA 18 pod koniec ubiegłego roku. Pokonał wówczas pewnie swojego rywala, a co ważne, był on w stanie przenieść swoje doświadczenie amatroskie na zawodowstwo. Szczepaniak amatorsko stoczył niemal 38 pojedynków, z czego aż 36 wygrał. Jest on dość pełnowymiarowym zawodnikiem, on sam jednak najlepiej czuje się w parterze, co wcale nie dziwi, bo jest mistrzem Europy w BJJ. Najbliższy rywal Szczepaniaka, czyli Arkadiusz Pałkowski, na papierze wydaje się być łatwiejszym, niż poprzedni. Co prawda, także ma na swoim koncie jedną walkę zawodową, jednak nie posiada takiego zaplecza w amatorstwie. Z wypowiedzi Pałkowskiego przed walką możemy się dowiedzieć, że informacje o walce dostał jeszcze w tamtym roku, jednak nie mógł się przygotowywać od tamtego czasu, bo miał kontuzję… Oczywiście nie wiemy, w jaki dokładnie sposób przebiegały przygotowania do starcia (choć sam zawodnik otwarcie mówi, że nie były tak efektowne, jak przed kontuzją), a także jak uciążliwa była kontuzja dla Pałkowskiego, jednak jest to kolejny powód do postawienia na zwycięstwo Szczepaniaka, który, biorąc pod uwagę te okoliczności, powinien wygrać to starcie z łatwością.

Tutaj dowiesz się więcej o zakładach bukmacherskich Fortuna.

Fortuna
1,75
Szczepaniak O. wygra przed czasem

Jak już wspominałem, podchodzę do tej gali z delikatnym dystansem. Mamy tu dopiero rozwijających się zawodników na początku swoich karier, dlatego na pewno bez niespodzianek się nie obejdzie. Z tego względu proponuję stawkę mniejszą niż standardowa.

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.
  • Sprawdź tutaj opinie o Fortunie!

kuponefortunababilon

fot. Adam Starszynski