KSW 82 typy i kursy bukmacherskie | Gdzie obstawiać galę?

Typy na KSW 82

KSW 82: typy na galę. Po świetnych zawodach w poprzednim miesiącu, czas na kolejne ciekawie zapowiadające się pojedynki w KSW. Martin Lewandowski i Maciej Kawulski przygotowali mniejszą, studyjną galę, jednak nie oznacza to, że nie będzie się działo. W klatce zobaczymy czołówkę polskich, ale i europejskich fighterów, więc należy spodziewać się świetnych walk do upadłego. A jeśli chciałbyś poznać typy na KSW 82, a także analizę wybranych starć, to znajdziesz je w poniższym tekście! Serdecznie zapraszam do lektury.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 600 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł BEZ depozytu)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 200 zł + 300 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

KSW 82, typy i przewidywania

Nadchodząca, majowa gala KSW 82 będzie nieco mniejsza niż poprzednie, do których przyzwyczaili nas włodarze tej organizacji. Wszystko najpewniej spowodowane jest zbliżającym się KSW Colosseum 2, które już w czerwcu odbędzie się na Stadionie Narodowym. Z tego też względu podczas najbliższej imprezy nie zobaczymy żadnego pojedynku o pas, jednak nie oznacza to, że walki będą stały na niższym poziomie. W klatce zobaczymy między innymi Briana Hooi’a czy Andrzeja Grzebyka, więc emocji z pewnością nie zabraknie. I właśnie, walka wieczoru elektryzuje oczywiście najmocniej wszystkich fanów mieszanych sztuk walki. Naprzeciw siebie staną bowiem dwaj świetni fighterzy, z ogromnym doświadczeniem i sporymi umiejętnościami. Czego więc można spodziewać się po tej walce?

Hooi swoją przygodę z MMA rozpoczął ponad dekadę temu, jednak pierwsze jego pojedynki nie były aż tak spektakularne, jak te z niedalekiej przeszłości. Początki kariery miał trudne – zaczął od trzech porażek w mniej popularnych federacjach, ale potem było już tylko lepiej, dzięki czemu piął się w górę, zaliczając występy między innymi w Bellatorze czy aktualnie w KSW. Na ten moment jego rekord wynosi 19-9, a w polskiej federacji stoczył do tej pory trzy walki. Na starcie, podczas KSW 72 pokonał faworyta pojedynku – Michała Pietrzaka, następnie musiał uznać wyższość Artura Szczepaniaka, a podczas ostatniej stoczonej walki Jivko Stoimenov nie miał szans w starciu z holenderskim fighterem. Czy w starciu z Grzebykiem również uda mu się wyjść zwycięsko?

Andrzej Grzebyk również może pochwalić się bogatą karierą w MMA. Jego przygoda rozpoczęła się w 2012 roku i od razu było wiadomo, że Polak będzie walczył z najlepszymi. Po pierwszych 10 walkach w mniej popularnych federacjach miał bilans 8-2, dzięki czemu trafił do FEN i choć pierwsza walka nie poszła po jego myśli, to dalej był już niepokonany, stając się legendą tej federacji – zwyciężył 6 pojedynków z rzędu, zdobywając dwa pasy mistrzowskie. Od 2020 roku walczy dla KSW, gdzie można stwierdzić, że miał sporego pecha, bowiem podczas swojej drugiej walki z Mariusem Žaromskisem złamał nogę. Aktualnie jego rekord w KSW wynosi 3-3 i starcie z Brianem Hooi’em z pewnością będzie ważne także dla przyszłości Grzebyk w tej organizacji. Czy jest w stanie pokonać holenderskiego zawodnika?

Czego więc można spodziewać się po walce Hooi – Grzebyk? Walka wieczoru zawsze rządzi się swoimi prawami, jednak należy spodziewać się pojedynku do upadłego i to dosłownie. Mianowicie żadna stoczona do tej pory walka zarówno Holendra, jak i Polaka w KSW nie skończyła się przez decyzję sędziów. Wydaje się więc, że tego samego można spodziewać się po nadchodzącym starciu na KSW 82. Kursy bukmacherskie są niezwykle wyrównane na tę walkę, jednak myślę że to holenderski fighter ma większe szanse na wygraną. W ostatnich pojedynkach pokazywał się z dobrej strony, był świetnie przygotowany i widać było wolę walki. Grzebyk natomiast przegrał z Romanowskim i Bartosińskim po bardzo statycznych z jego strony walkach, a nawet w wygranym starciu z Otonem Jasse nie był zbyt przekonujący. Wydaje się więc, że to Hooi powinien wyjść z tej walki zwycięsko. Mój na walkę wieczoru, to wygrana Holendra przed czasem.

Hooi wygra przed czasem
Kurs: 2.10
Zagraj!

KSW 82, kursy bukmacherskie

Kto wygra?
Fortuna
1.80
Maciejowski
1.90
Zalewski
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.57
Szadziński
2.41
Varela
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.08
Bekus
1.72
Toncheva
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
2.83
Desmae
1.43
Tutarauli
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.43
Gnidko
2.83
Kijańczuk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.27
Przybysz
3.77
Macek
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
1.90
Hooi
1.90
Grzebyk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Gdzie obstawiać KSW 82?

A zatem gdzie obstawiać KSW 82? Zakłady na wszystkie gale organizowane przez tę federację dostępne są praktycznie u wszystkich legalnie działających w naszym kraju bukmacherów. W końcu jest to ogromne wydarzenie, które interesuje wszystkich fanów mieszanych sztuk walki. Oczywiście niektóre firmy bardziej skupiają się na tej dyscyplinie, inne nieco mniej, ale z pewnością u takich operatorów, jak chociażby Fortuna, STS czy Betfan można znaleźć szeroką ofertę i sporo rynków zdarzeń na każdy pojedynek. Natomiast jeśli chciałbyś poznać typy na sporty walki, to są one oczywiście dostępne na naszej stronie internetowej!

Kurs na walkę wieczoru
Fortuna
1.90
Hooi
1.90
Grzebyk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
1.80
Hooi
2.00
Grzebyk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Totalbet
1.72
Hooi
2.00
Grzebyk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Betfan
1.75
Hooi
2.00
Grzebyk
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Obstawianie KSW 82

Jak już wspomniałem nieco wyżej, obstawianie KSW 82 jest szeroko dostępne na polskim rynku bukmacherskim. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę to wysokość kursów czy specjalnie przygotowane akcje promocyjne – zarówno dla nowych, jak i stałych typerów. W końcu im wyższe znajdziesz kursy na poszczególne walki, tym Twoja potencjalna wygrana będzie wyższa. A na którego bukmachera warto zwrócić uwagę? Świetnie rozwinięte sporty walki, a zatem i KSW posiada w swojej ofercie Fortuna. Bukmacher ten oferuje mnóstwo rynków zdarzeń – można obstawić między innymi ilość rund, sposób zakończenia walki czy rundę w której dany fighter zwycięży i w jaki sposób. Możliwości jest około 30, więc jest w czym wybierać. A jeżeli chciałbyś przyjrzeć się bliżej wszystkim bukmacherom – czy to pod względem oferty, czy bonusów powitalnych, to opisy poszczególnych firm również są dostępne na naszej witrynie.

Fortuna bonusy na start

Typy na KSW 82

Na jakie walki warto zwrócić szczególną uwagę podczas KSW 82? Typy bukmacherskie, które przedstawię, będą dotyczyły najciekawszych pojedynków nadchodzącej gali. Z pewnością należy oczekiwać świetnych starć i walki do upadłego – w końcu do tego przyzwyczaili nas organizatorzy, wybierając odpowiednich fighterów. Na kogo więc warto zwrócić uwagę podczas obstawiania KSW 82?

Hooi – Grzebyk, typy i kursy

Pierwszy pojedynek, obok którego nie można przejść obojętnie na gali KSW 82 to oczywiście walka wieczoru. Naprzeciw siebie stanie dwóch naprawdę solidnych fighterów i bez wątpienia emocji w niej nie zabraknie.  Hooi w KSW radzi sobie naprawdę dobrze i z pewnością będzie dążył do tego, aby zawalczyć w końcu o pas. W końcu świetnie spisał się w pojedynku z wyżej notowanym Michałem Pietrzakiem, a także z Jivko Stoimenovem, a jego aktualny rekord to 2-1 w polskiej federacji. Od Grzebyka wymagano sporo i wielu ekspertów sądziło, że ma szanse zdobyć pas wagi półśredniej, jednak klatka mocno go zweryfikowała. Dla KSW walczył sześciokrotnie, a jego bilans to 3-3. Co warto rozważyć podczas typowania pojedynku Hooi – Grzebyk?

Holender jak już wspomniałem nieco wyżej bardzo często kończy swoje pojedynki przed czasem. W taki sposób zakończyło się 6 z 9 ostatnich walk Hooi’a, a ponadto w trzech ostatnich pojedynkach w KSW rozstrzygnięcie miało miejsce już w 1. rundzie. W przypadku Grzebyka jeszcze rzadziej walka była rozstrzygana przez decyzję sędziów. Aż 11 ostatnich występów polskiego zawodnika kończyło się bowiem przed czasem, a w 7 walkach wstecz – najpóźniej w 2 rundzie. Biorąc więc pod uwagę podane statystyki i styl walki obu fighterów, zdecyduję się na poniżej 2.5 rund w tym pojedynku.

Mniej niż 2.5 rundy
Kurs: 1.50
Zagraj!

Szadziński – Varela, typy i kursy

Kolejną ciekawie zapowiadającą się walką jest starcie Gracjana Szadzińskiego z Wilsonem Varelą. Kursy bukmacherskie na KSW 82 na tę walkę są są dość wyrównane, jednak faworytem jest polski fighter. Czy potwierdzi to jednak w sobotnim starciu?

Szadziński stoczył do tej pory 14 profesjonalnych walk, a jego rekord wynosi 9-5. Przygodę z MMA rozpoczął już dekadę temu i z roku na rok piął się po szczeblach coraz to lepszych federacji. Początek kariery miał znakomity i po sześciu oficjalnych walkach w karierze (z rekordem 5-1) dołączył do KSW, w 2017 roku. Wtedy podczas KSW 38 musiał uznać wyższość Kamila Szymuszowskiego. Następnie miał serię dwóch mocnych, ale i wygranych pojedynków, pokonując Macieja Kazieczko i Paula Redmonda. Od tego momentu jednak zaczęły łapać go kontuzje i kolejne stoczone walki nie szły już po jego myśli. Trzy porażki i tylko jedna wygrana, to zdecydowanie za mało jak na możliwości Szadzińskiego. Czy wróci do wygrywania w pojedynku z Francuzem?

Varela to równie doświadczony fighter co polski zawodnik, z bardzo podobnym bilansem walk. Francuz do tej pory stoczył 13 pojedynków, z czego wygrał 8 z nich, a 5 razy został pokonany. Początkowo walczył na krajowym podwórku, a od blisko 3 lat ruszył do walki w innych częściach Europy. W KSW zadebiutował w 2022 roku, kiedy to na gali nr 69 przegrał z Maciejem Kazieczko. Potem brał udział w galach federacji UAE Warriors czy Hexagone. Teraz wraca do polskiej organizacji i spróbuje pokonać polskiego zawodnika. Czy jednak będzie w stanie tego dokonać?

Co więc typować w walce Szadziński – Varela podczas KSW 82? Kursy bukmacherskie wskazują, że Polak jest faworytem tego pojedynku. Przyjrzałem się bliżej długości tego pojedynku i można być pewnym, że zobaczymy długie wymiany oraz sporą liczbę ciosów. Starcia Szadzińskiego są niezwykle emocjonujące i teraz najpewniej będzie tak samo. Rozważam obstawienie powyżej 1.5 rundy, co potwierdzają statystyki i styl walki obu zawodników. Mianowicie w 3 z 5 ostatnich potyczek Szadzińskiego, kibice oglądali minimum 2 rundy. Walki Vareli trwają jeszcze dłużej, bowiem aż 7 z 10 przypadków wstecz miały miejsce minimum 2 rundy. I z tego też względu zdecyduję się na over 1.5 rundy w sobotnim polsko-francuskim starciu.

Powyżej 1.5 rundy
Kurs: 1.46
Zagraj!

Przybysz – Macek, typy i kursy

W mojej analizie nie mogło zabraknąć również starcia Przybysz – Macek. Choć bardziej doświadczonym zawodnikiem jest Czech, to murowanym faworytem bukmacherów jest polski fighter. Czy potwierdzi to w sobotę?

Przybysz do tej pory stoczył 13 walk, a jego bilans wynosi 10-3. Profesjonalną karierę rozpoczął w 2016 roku i od samego początku radził sobie niezwykle dobrze. Po kilku walkach na mniejszych galach, w 2018 roku zadebiutował w KSW. Na starcie pokonał Dawida Gralka, a następnie uległ Chorwatowi, Antunowi Raciciowi. Następnie przyszło pasmo sukcesów i 6 zwycięstw z rzędu, w których udało mu się zdobyć pas wagi koguciej, dodatkowo dwukrotnie go broniąc. W ostatnim starciu dla KSW przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów z Jakubem Wikłaczem, tracąc tym samym pas. A jak spisze się w pojedynku z czeskim zawodnikiem?

Macek to niezwykle doświadczony fighter, który ma na swoim koncie już 44 stoczone walki. Jego rekord wynosi 27-17, co jak na 31 latka to naprawdę imponujący bilans – szczególnie pod względem ilości pojedynków. Przez większość swojej kariery Macek walczył na krajowym podwórku, w ostatnim czasie uczestnicząc w walkach pod szyldem Oktagon MMA. Wygrał 6 z 8 ostatnich swoich starć, dzięki czemu udało mu się podpisać kontrakt z KSW, zatem będzie to jego debiut dla polskiej federacji. Z tego też względu – pomimo doświadczenia i dobrej dyspozycji – nie jest faworytem w nadchodzącym starciu. Czy jednak sprawi niespodziankę?

Jakie typy na Przybysz – Macek warto więc rozważyć? Murowanym faworytem bukmacherów jest Polak, na którego jest najniższy kurs z całej stawki, co oznacza, że nie powinien mieć on żadnych problemów z pokonaniem czeskiego fightera. Przyjrzałem się bliżej ewentualnemu zakończeniu tego pojedynku i wydaje się, że powinien on zakończyć się przed czasem. Mianowicie w 3 z 5 ostatnich walk Przybysza kończyły się przez poddanie bądź TKO, natomiast w przypadku Macka aż 8 z 10 pojedynków wstecz skończyło się przed zakontraktowanym czasem. I właśnie dlatego zdecyduję się na to, że walka nie zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję.

Walka zakończy się na punkty lub przez techniczną decyzję: NIE
Kurs: 1.96
Zagraj!

KSW 82 typy bukmacherskie, proponowany kupon

A skoro poznałeś już moje typy na KSW 82, to warto stworzyć z nich kupon. Oczywiście, wnosząc zakład AKO nie warto tworzyć zbyt długich taśm, ponieważ im więcej zdarzeń, tym prawdopodobieństwo trafienia jest sporo niższe. Z tego też względu zdecyduję się na 2-3 typy na jednym zakładzie. Jeśli więc interesuje Cię takie AKO, to zachęcam do zapoznania się z poniższym kuponem.

kupon na KSW 82

Zapowiedź i analiza gali KSW 82

Nadchodząca gala – KSW 82 odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13. maja w studio ATM w Warszawie. Standardowo gala rozpocznie się natomiast o godzinie 19:00. Tym razem – jak już wspomniałem nico wyżej – odbędzie się mniej pojedynków, a wszystko ze względu na nadchodzące wielkie wydarzenie na Stadionie Narodowym. W karcie walk znalazło się zatem miejsce dla 14 zawodników, wśród których należy wyróżnić między innymi Hooi’a i Grzebyka, którzy stoczą bój w walce wieczoru, ale też starcie Szadziński – Varela czy Przybysz – Macek. Podczas sobotniej gali odbędzie się również jeden pojedynek pań, w którym Zmierzą się Anita Bekus oraz Aleksandra Toncheva. Właśnie dlatego można być pewnym, że emocji w sobotni wieczór nie zabraknie! A jeśli chciałbyś zobaczyć transmisję z gali, to będzie ona możliwa jedynie na Viaplay. Natomiast w przypadku, gdybyś chciał obstawić KSW 82, to jedną z najciekawszych ofert posiada Fortuna, gdzie po założeniu konta z kodem promocyjnym możesz liczyć między innymi na trzy cashbacki o wartości 600 PLN!

Pełna karta walk KSW 82

Jeżeli wiesz już co obstawiać na KSW 82, a także kiedy i gdzie się ono odbędzie, to warto podsumować jeszcze wszystkie walki, które zobaczymy w najbliższą sobotę. Tak prezentuje się pełna karta walk gali KSW 82:

Walka wieczoru | Main event
77,1 kg: Brian Hooi #3 (19-10 1NC, 7 KO, 6 Sub) vs Andrzej Grzebyk #4 (19-6, 12 KO, 3 Sub)

Karta główna | Main card
61,2 kg: Sebastian Przybysz #1 (10-3, 4 KO, 3 Sub) vs. Filip Macek (27-17-1, 4 KO, 20 Sub)
93 kg: Bohdan Gnidko #4 (9-0, 6 KO, 3 Sub) vs Rafał Kijańczuk #5 (12-5, 11 KO)
70,3 kg: Donovan Desmae #4 (16-8, 7 KO, 5 Sub) vs Rauli Tutarauli #8 (31-7, 21 KO, 3 Sub)
70,3 kg: Gracjan Szadziński (9-5, 7 KO) vs Wilson Varela (8-5, 2 KO, 4 Sub)
52,2 kg: Anita Bekus (6-3, 2 KO) vs Aleksandra Toncheva (5-3-1, 1 KO, 1 Sub)
79 kg: Robert Maciejowski (6-4-1, 5 KO) vs Wiktor Zalewski (4-0, 4 KO)

FAQ

Gdzie obstawiać galę KSW 82?

Najbliższą galę KSW 82 można obstawiać na całym polskim rynku bukmacherskim. Warto typować między innymi w Fortunie czy STS.

Jaki jest najwyższy kurs na wygraną Hooi'a z Grzebykiem?

Zwycięstwo Hooi'a warto typować w Fortunie po kursie 1.90.

Jaki jest najwyższy kurs na wygraną Grzebyka z Hooi'em?

Kursy na zwycięstwo Grzebyka oscyluje w granicach 2.00 u większości bukmacherów w Polsce.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze