Fot. Rafal Oleksiewicz

KSW 59, czyli FIGHT CODE, to kolejne emocje w sportach walki w naszym kraju. Na marcowej gali pojawi się Mariusz Pudzianowski, Antun Racić czy Damian Janikowski. Włodarze federacji znów przygotowali na karcie walk osiem pojedynków, w których zdarzyć może się wszystko! KSW 59 już teraz można obstawiać w zakładach bukmacherskich, a my przedstawiamy najlepsze typy na marcowe pojedynki. W tym miejscu znajdziesz również kursy na KSW 59!

baner-fortuna-ksw

KSW 59: kursy bukmacherskie, typy i zakłady

W końcówce stycznia odbyło się KSW 58, w którym to zwycięstwo odniósł m.in. Szymon Kołecki pokonując Martina Zawadę. W lutym była przerwa od gali KSW, ale kolejna odsłona Konfrontacji Sztuk Walki wraca już w marcu! Zaraz po KSW 58 gruchnęła informacja, że w następnej edycji dojdzie do spektakularnego powrotu. O kogo chodzi? O byłego najsilniejszego człowieka na świecie, który w 2020 roku ani razu nie pojawił się w klatce KSW. Kto to taki? Oczywiście Mariusz “Pudzian” Pudzianowski. Zawalczy on z bombardierem z Senegalu, czyli Ousmane Dią.

KSW 59 zatytułowane jest jako “Fight Code”. Podczas tej gali do walki o mistrzowski pas w wadze koguciej stanie Sebastian Przybysz. Inny z polskich fighterów, a więc Damian Janikowski również znalazł się w karcie walk KSW 59. Fani MMA w Polsce nie powinni narzekać na zestawienia w marcowym wydarzeniu.

Typy i aktualne analizy sportów walki znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/analizy-boks-mma/.

KSW 59 – karta walk

W lutym i marcu krok po kroku KSW odkrywało kolejne karty z nazwiskami, które wezmą udział w KSW 59. Długo nie znaliśmy przeciwnika dla Mariusza Pudzianowskiego. “Pudzian” był potwierdzony, ale walka z Ousmanę Dią została zakomunikowana stosunkowo niedawno. Rywalizacja ta funkcjonuje jako “main event” na KSW 59. Drugim, co do ważności pojedynkiem, jest starcie o mistrzowski pas KSW w wadze koguciej pomiędzy Antunem Racićem i Sebastianem Przybyszem.

Na karcie walk podczas KSW 59 znajduje się też Damian Janikowski, który głośno domagał się od federacji kolejnego przeciwnika. Były zapaśnik nie chce tracić czasu i liczy na coraz częstsze pojedynki w MMA.

Ponownie na KSW 59 zaplanowanych jest osiem konfrontacji w kilku kategoriach wagowych. Oto aktualna karta walka na KSW 59:

 • +120,2 kg/+265 lb: Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO) vs Serigne Ousmane Dia (2-0, 2 KO)
 • 61,2 kg/135 lb: Antun Racić (25-8-1, 13 Sub) vs Sebastian Przybysz (7-2, 4 KO, 1 Sub) – walka o pas kategorii koguciej
 • 70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (9-6, 4 KO) vs Savo Lazić (10-5, 5 KO, 1 Sub)
 • 70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO, 2 Sub) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 Sub)
 • 77,1 kg/170 lb: Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 Sub) vs Michał Pietrzak (9-4, 3 KO, 2 Sub)
 • 120,2 kg/265 lb: Michał Włodarek (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Darko Stosić (13-4, 8 KO, 1 Sub)
 • 83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (5-3, 3 KO, 1 Sub) vs Jason Radcliffe (16-7, 10 KO, 4 Sub)

Wciąż czekamy na potwierdzenie ósmego pojedynku. Szczegóły karty walk znajdziesz też tutaj: https://zagranie.com/ksw-59-karta-walk/.

KSW 59 – kursy bukmacherskie

Ogłoszenie karty walk, a także poszczególnych pojedynków szybko zmobilizowało bukmacherów do przygotowania oferty kursowej. Kursy na KSW 59 są już dostępne w zakładach bukmacherskich Fortuna. To jeden ze sponsorów gali, więc nie dziwi, że błyskawicznie oferuje kursy na KSW.

W zakładach Fortuny faworytami podczas KSW 59 są m.in. Mariusz Pudzianowski i Antun Racić. Bukmacher przewiduje też zwycięstwo Damiana Janikowskiego i Sebastiana Rajewskiego. Wyrównanie natomiast zapowiada się pojedynek pomiędzy Łukaszem Rajewskim i Mateuszem Legierskim.

Kursy bukmachera Fortuna na KSW 59:

 • Mariusz Pudzianowski – Ousmane Dia: 1.50 – 2.59
 • Antun Racić – Sebastian Przybysz: 1.45 – 2.55
 • Sebastian Rajewski – Savo Lazić: 1.38 – 2.59
 • Łukasz Rajewski – Mateusz Legierski: 1.85 – 1.85
 • Krystian Kaszubowski – Michał Pietrzak: 2.41 – 1.50
 • Michał Włodarek – Darko Stosić: 1.75 – 1.96
 • Damian Janikowski – Jason Radcliffe: 1.45 – 2.55

Powyżej zaprezentowaliśmy kursy bukmacherskie na podstawowe zakłady: kto wygra? W ofercie Fortuny na KSW 59 znajdziesz dodatkowe rynki: ilość rund, zakończy pojedynek przez KO/TKO/na punkty itd.

Zakłady bukmacherskie na KSW 59

KSW 59 dostępne jest u kilku bukmacherów w Polsce. Zakłady na KSW weszły już do stałej ofery legalnych bukmacherów. Sporty walki w naszym kraju cieszą się dużą popularnością, a to przekłada się na typowanie zakładów w takich wydarzeniach jak KSW, FEN czy UFC.

pudzian dia

Jakie zakłady bukmacherskie znajdziesz na KSW 59? Najważniejsze typy to te, w których przewidujesz końcowego zwycięzce walki. To rynki, które są oferowane przez Fortunę, STS, forBET, Superbet, Betclic i Betfan. Bukmacherzy non stop poszerzają liczbę zakładów, które mogą oferować. Na pojedynki KSW 59 w Fortunie znajduje się już kilkadziesiąt możliwych typów do obstawiania.

Dla przykładu w zakładach na walkę Antuna Racića z Sebastianem Przybyszem znajdziesz takie typy w ofercie Fortuny:

 • zwycięzca,
 • koniec – runda,
 • liczba rozpoczętych rund,
 • walka zakończy się przez KO/TKO,
 • walka zakończy się na punkty,
 • walka zakończy się przez poddanie,
 • zawodnik wygra przez KO/TKO,
 • zawodnik wygra przez poddanie,
 • zawodnik wygra na punkty,
 • walka zakończy się w przeciągu 60 sekund.

Do obstawiania zakładów na KSW 59 polecamy bukmachera Fortunę. Zakładając konto w Fortunie z naszym kodem promocyjnym: 2230PLN możesz odebrać zakład bez ryzyka 210 PLN, bonus freebet 20 PLN i bonus 100% do 2000 PLN.

Więcej o bonusach w Fortunie znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/fortuna-bonus/.

KSW 59 – zapowiedź, typy i kursy bukmacherów

Co obstawiamy na KSW 59? Gołym okiem widać, że pojedynki te nie powinny być jednostronnymi widowiskami. Oczywiście w kursach bukmacherskich klarują się faworyci, ale przecież na KSW 58 mistrzowski pas stracił Salahdine Parnasse, który stracił tytuł na rzecz Daniela Torresa. W kursach bukmacherskich przed galą to Francuz był murowanym faworytem, ale życie przyniosło inne rozstrzygnięcie.

ksw 59 kursy

KSW 59 odbędzie się 20 marca 2021 (sobota). Znów zabraknie kibiców, dlatego włodarze zdecydowali się ponownie na zorganizowanie walk w łódzkim studiu telewizyjnym.

Poniżej przedstawiamy szczegóły i typy wszystkich pojedynków na KSW 59:

Mariusz Pudzianowski vs Ousmane Dia: typy i kursy

“Pudzian” ma za sobą kilkanaście miesięcy przerwy. Ostatni raz Pudzianowskiego widzieliśmy w klatce, kiedy to w Zagrzebiu zwyciężał Erko Juna. Na powrót do KSW “Pudzian” dostaje za rywala debiutanta w tej federacji, czyli Ousmane Dia. W szerszym środowisku MMA Senegalczyk nie jest znany, ponieważ ma za sobą dopiero dwie konfrontacje w mieszanych sztukach walki. Dia to jednak poteżny zawodnik, a przydomek “bombardiej” mówi sam za siebie.

Jeśli chodzi o gabaryty, to w tym kontekście przewagę ma Ousmane Dia. To fighter, który mierzy prawie dwa metry i waży 140 kg. Dia jest starszy o rok od “Pudziana”, ale na koncie ma o wiele mniejszy dorobek w MMA. Mariusz Pudzianowski stoczył 21 walk w MMA z czego wygrał 14 pojedynków. Dia walczył dwa razy, a co godne podkreślenia za każdym razem kończył starcie w 1. rundzie!

“Pudzian” z tak potężnym zawodnikiem, jak Dia jeszcze nie walczył. Ostatnie lata Mariusza Pudzianowskiego to przeplatanie walk zwycięskich z przegranymi. Były strongman zwyciężał z Erko Junem, Popkiem i Jayem Silvą, ale przegrywał za to z Karolem Bedorfem, Szymonem Kołeckim i Marcinem Różalskim.

Sprawdź opinie u bukmacherze Fortuna!

Antun Racić vs Sebastian Przybysz: typy i kursy

Antun Racić to mistrz KSW w kategorii koguciej. Chorwat zdobył ten pas w 2019 roku pokonując Damiana Stasiaka. Jak na razie Racić ma za sobą jedną udaną obronę tytułu. Na KSW 57 pokonał Bruno Augusto dos Santos po pięciorundowym boju.

Racić w KSW jest od 2017 roku i od tamtej pory nie ma na niego mocnych. Chorwat jak na razie wygrywa w KSW wszystko, co się da. “Killer” kontynuuje serię sześciu zwycięstw z rzędu. Generalnie w swojej karierze stoczył 34 pojedynki, z których wygrał 25 starć.

Sebastian Przybysz nie ma najlepszych wspomnieć związanych z Antunem Racićem. “Sebić” walczył z Chorwatem w 2018 roku i przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Przybysza konfrontacja ta jednak nie załamała, bo w kolejnych walkach udowadniał swoją wyższość nad Bogdanem Barbu, Lemmy Krušičem i Jakubem Wikłaczem.

Damian Janikowski vs Jason Radcliffe: typy i kursy

Damian Janikowski, czyli brązowy medalista olimpijski w zapasach znów wejdzie do oktagonu KSW. Janikowski po niejednogłośnym zwycięstwie na punkty z Andreasem Gustafssonem ma sporo do udowodnienia. W KSW Damian Janikowski występuje od 2017 roku i w tym czasie jego rekord to 5 zwycięstw i 3 porażki. Komu ulegał Janikowski? Były zapaśnik przegrywał z Michałem Materlą, Aleksandarem Ilićem oraz Szymonem Kołeckim.

Jason Radcliffe pierwszy raz w KSW pojawił się podczas gali organizowej w Londynie. Wówczas pokonał Antoniego Chmielewskiego. Od tamtej pory Anglik ma długą przerwę z walkami MMA. Tak naprawdę nie walczył od września 2019 roku. W swoim dorobku Radcliffe posiada 16 wygranych i 7 porażek. Ostatnio dobrze mu szło, bo wygrał trzy pojedynki z rzędu.

janikowski typy i kursy ksw 59

Fot. Adam Starszynski

Michał Włodarek vs Darko Stosić: typy i kursy

W ostatnim roku kariera Michała Włodarka nieco się zatrzymała, ale KSW 59 będzie dobrą okazją do tego, żeby znów o sobie przypomnieć. “Komar” posiada dobry rekord, czyli 8 zwycięstw i 2 porażki. Ostatni raz walczył on w 2019 roku, kiedy to pokonał Srđana Marovića. Wcześniej Włodarek ulegał Michałowi Kicie i Oli Thompsonowi.
Darko Stosić w KSW pojawia się prosto z UFC. Trzeba powiedzieć szczerze, że Serb kariery w UFC nie zrobił. Ostatnio przegrał trzy walki z rzędu. KSW to dla niego szansa, żeby zaistnieć na poważnie w sportach walki po zjeździe z UFC. Bilans Stosića to 13 zwycięstw i 4 porażki.

Krystian Kaszubowski vs Michał Pietrzak: typy i kursy

Krystian Kaszubowski w karierze MMA ma tylko jedną porażkę na swoim koncie. Co więcej, Kaszubowski przegrał z nie byle kim, tylko samym Roberto Soldićem. Poza tym Krystian na swoim koncie posiada 9 zwycięstw m.in. z Jakubem Kamieniarzem, Ivicą Truscekiem oraz Michałem Michalskim.

Co łączy Kaszubowskiego z Pietrzakiem? To że obaj przegrali z Roberto Soldićem. Pietrzak uległ Chorwatowi w 2019 roku. Po tej walce stoczył jeszcze jeden bój, tym razem zwycięski, przeciwko Kamilowi Szymuszowskiemu. “Zgniatacz” ma na swoim koncie 9 zwycięstw w MMA i 4 porażki.

Łukasz Rajewski vs Mateusz Legierski: typy i kursy

Łukasza Rajewskiego jakiś czas w KSW nie było, bo walczył w międzyczasie np. na Babilon MMA i ACA. W sierpniu ubiegłego roku wrócił do KSW i pokonał na punkty Barłomieja Kopera. W ten sposób wygrał drugie starcie z rzędu poprawiając rekord do 10 zwycięstw i 6 porażek. “Raju” jest doświadczonym zawodnikiem, który rywalizował w KSW m.in. Salahdine Parnasse.

Staż Mateusza Legierskiego w MMA jest krótszy niż Łukasza Rajewskiego. “Dynamit” wciąż jest niepokonanym zawodnikiem. Legierski walczył siedem razy i tyle razy zwyciężał. Ostatni raz w listopadzie przeciwko Francisco Barrio.

Sebastian Rajewski vs Savo Lazić: typy i kursy

Sebastian Rajewski na KSW 56 został znokautowany przez Filipa Pejica, co nigdy nie jest przyjemnym doświadczeniem. Dla Rajewskiego była to pierwsza porażka od 2018 roku. Tym samym przerwał serię pięciu wygranych z rzędu.

Savo Lazić dał się poznać polskiej publiczności podczas KSW 48 w 2019 roku. Wówczas przegrał z Michałem Michalskim. Czarnogórzec w swoim rekordzie posiada 10 zwycięstw i 5 porażek. Na początku swojej kariery uległ m.in. Robertowi Soldićowi.

KSW 59 – typy bukmacherskie

Jakie typy robimy na KSW 59? Przygotowaliśmy dla was kupon AKO złożony z trzech typów na KSW 59. Co obstawiamy? Tym razem poszliśmy w klasykę, a więc główne zakłady na to, kto wygra pojedynek? Nie spodziewamy się niespodzianek, dlatego gramy na zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego, Antuna Racića i Damiana Janikowskiego.

Dlaczego “Pudzian”? Ousmane Dia w przeciwieństwie do Pudzianowskiego nie jest tak obyty w ringu MMA. Senegalczyk na pewno jest silny, ale to samo można powiedzieć o Mariuszu Pudzianowskim. “Pudzian” słynie z profesjonalizmu, więc do konfrontacji z Ousmane Dią na pewno będzie przygotowany perfekcyjnie. Liczymy, że zakończy ten pojedynek w 1. lub 2. rundzie na swoją korzyść.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Gramy na wygraną Antuna Racića, ponieważ widać, że w KSW czuje się jak ryba w wodzie. Chorwat nie poluje na nokaut, tylko konsekwentnie punktuje swoich rywali. Jest cierpliwy, co popłaca w oktagonie.

Do naszego trebla na KSW 59 dokładamy wygraną Damiana Janikowskiego. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich ostatnio nie zachwyca, ale wydaje nam się, że wciąż w pełni nie uwolnił swojego potencjału. Kiedy to zrobi, to Damian Janikowski może stać się w przyszłości ikoną KSW, która będzie dzierżyć mistrzowskie pasy. Liczymy, że KSW podrażniony ostatnią galą, w której był podważany, tym razem weźmie sprawy w swoje ręce i zwycięży bez wątpliwości.

Nasz kupon na KSW 59:

kupon ksw 59

Typy na KSW 59 od Zagranie

Stali nasi czytelnicy wiedzą, że regularnie oferujemy typy na wydarzenia związane z KSW. Z wydarzeniem KSW: Fight Code będzie podobnie! Poza przedstawionymi typami powyżej w dniu gali znajdziesz nasze dodatkowe typy w serwisie zagranie.com i grupie typerskiej na FB. Nasi eksperci przedstawią dodatkowe analizy, które będą sugestiami w kontekście konkretnych typów bukmacherskich!

Typy na KSW od Zagranie znajdziesz w specjalnej kategorii z typami sportów walki. Zazwyczaj w naszych gotowych kuponach na KSW polecamy obstawianie ich u bukmachera Fortuny, który naszym zdaniem oferuje najlepsze kursy na MMA. Oczywiście nasze typy możesz zagrać również u preferowanego bukmachera przez ciebie. Bogatą ofertę z typami dotyczącymi KSW posiadają również pozostali legalni bukmacherzy jak STS, Superbet i Betclic.

Gdzie oglądać „na żywo” KSW 59?

Gala KSW 59 będzie dostępna 20 marca 2021 w systemie transmisji live PPV. Abonament na KSW 59 to koszt rzędu 40 złotych. Transmisje PPV z KSW 59 obejrzysz “na żywo” w Cyfrowym Polsacie, aplikacji IPLA TV lub stronie kswtv.com.

Przed przystąpieniem do oglądania “na żywo” KSW 59 trzeba zakupić PPV. Sposób wykupienia transmisji zależy od tego, gdzie będziesz chciał oglądać. Dla przykładu PPV możesz wykupić m.in. przez oficjalny serwis ksw.com – wcześniej tylko trzeba zarejestrować się w tym portalu.

FAQ

🥊 Kiedy odbędzie się KSW 59?

KSW 59 odbędzie się 20 marca 2021 roku.

🥊 Gdzie obstawiać KSW 59?

KSW 59 możesz obstawiać w zakładach bukmacherskich Fortuna!

🥊 Jak oglądać na żywo KSW 59?

KSW 59 obejrzysz na żywo, jeśli wykupisz transmisje PPV.

Zaloguj się aby dodawać komentarze