Wiemy, że na KSW 55 będą hitowe pojedynki. Znamy pełną kartę walk, na której znajdują się legendy KSW w osobach Mameda Khalidova i Michała Materli. Co jeszcze wydarzy się podczas KSW 55? Jakie typy wybrać? Jak widzą szanse bukmacherzy w walkach na KSW 55? Gdzie obstawiać KSW 55? Sprawdź kursy i typy na najbliższą galę!

Właściciele federacji KSW, czyli Maciej Kawulski i Martin Lewandowski nie kazali długo czekać na termin kolejnej odsłony walk MMA. Tuż po zakończeniu KSW 54 obaj poinformowali, że KSW 55 odbędzie się 10 października 2020 roku. Kibice od razu zaczęli spekulacje, co do karty walk i nazwisk, jakie pojawią się w oktagonie. Emocje podkręcili sami włodarze KSW, którzy rzucili w eter, że czekają nas wielkie, polskie nazwiska i międzynarodowe gwiazdy. Kto powalczy na KSW 55?

Obstawiaj KSW ze specjalnym bonusem od sponsora federacji – bukmachera Fortuny. Nowi gracze mogą użyć specjalny kod promocyjny: 2230PLN, który trzeba wpisać podczas rejestracji konta na stronie efortuna.pl. To voucher za który otrzymasz trzy bonusy od Fortuny: darmowy zakład 20 złotych, zakład bez ryzyka 210 złotych i bonus 100% do 2000 zł. Kliknij tutaj i rozpocznij rejestrację w Fortunie z kodem promocyjnym od Zagranie!

KSW 55 – karta walk

Karta walk KSW 55 złożona jest z ośmiu pojedynków. Początkowo miało dojść do konfrontacji legendy KSW, Łukasza “Jurasa” Jurkowskiego z byłym sztangistą, Szymonem Kołeckim. Obaj mieli walczyć już podczas sierpniowej gali, ale do pojedynku nie doszło wskutek kontuzji “Jurasa”. Wówczas dużego niezadowolenia nie krył Kołecki, który sugerował, że powodem rezygnacji przez Jurkowskiego wcale nie jest uraz. Pech chciał, że we wrześniu kontuzji doznał Szymon Kołecki i walka ponownie została przełożona..Walka “Jurasa” z Kołeckim nie dojdzie do skutku, ale zamiast niej zostały zakontraktowane równie ciekawe pojedynki. Jako main event odbędzie się rewanżowe starcie o pas KSW pomiędzy Scottem Askhamem a Mamedem Khalidovem. Obaj walczyli przed rokiem i górą po jednogłośnej decyzji sędziów był Brytyjczyk.

Na karcie walk znajduje się również weteran KSW, czyli Michał Materla, który zmierzy się Aleksandarem Ilicem. Kolejną walkę w KSW stoczy brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w zapasach, Damian Janikowski, który zmierzy się z Andreasem Gustafssonem.

Na karcie walk KSW 55 znalazł się również pojedynek kobiet pomiędzy Karoliną Wójcik a Sylwią Juśkiewicz.

Nową twarzą w KSW jest były bokser, mistrz Polski w wadze ciężkiej, Izu Ugonoh, który debiut w MMA ma już za sobą. W sierpniu Ugonoh w pierwszej rundzie pokonał francuskiego zawodnika, Quentina Domingosa.
Tym razem jednak Ugonoh na kolejny występ musi jeszcze poczekać. Jak na razie z federacją KSW pożegnał się Mateusz Gamrot, który po ostatniej walce z Marianem Ziółkowskim związał się umową z federacją UFC. Dla polskiego fightera to duże wyzwanie w najlepszej organizacji MMA na świecie. Gamrot ma kogo naśladować, bo we wrześniu mistrzowski pas UFC zdobył Jan Błachowicz, który również miał swoją przeszłość w KSW.

Oto pełna karta walka KSW 55:

83,9 kg/185 lb: Scott Askham (19-4, 12 KO, 2 Sub) vs Mamed Khalidov (34-7-2, 14 KO, 16 Sub)
83,9 kg/185 lb: Michał Materla (28-7, 9 KO, 13 Sub) vs Aleksandar Ilić (12-3, 8 Ko, 2 Sub)
83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (4-3, 3 KO, 1 Sub) vs Andreas Gustafsson (6-0, 3 KO, 2 Sub)
77,1 kg/170 lb: Tomasz Romanowski (12-7, 4 KO, 1 Sub) vs Ion Surdu (10-2, 7 KO, 1 Sub)
61,2 kg/135 lb: Damian Stasiak (11-7, 1 KO, 8 Sub) vs Patryk Surdyn (5-0, 1 KO, 2 Sub)
95 kg/209 lb: Przemysław Mysiala (23-10, 10 KO, 12 Sub) vs Stipe Bekavac (19-10, 13 KO, 4 Sub)
77,1 kg/170 lb: Krystian Kaszubowski (8-1, 2 KO, 1 Sub) vs Jakub Kamieniarz (9-6, 1 KO, 6 Sub)
52,2 kg/115 lb: Sylwia Juśkiewicz (9-5, 6 KO) vs Karolina Wójcik (6-2, 2 KO)

KSW 55 – kursy bukmacherskie

Bukmacher Fortuna jest oficjalnym sponsorem federacji KSW. Wcześniej z tą marką współpracował inny legalny bukmacher, STS. To że Fortuna wspiera KSW nie oznacza jednak, że posiada zakłady bukmacherskie na wyłączność. To sprawia, że typy na KSW 55 możesz zagrać u pozostałych legalnych bukmacherów. Dla przykładu – Betclic współpracuje z FAME MMA na wyłączność i tylko u tego bukmachera znajdziesz zakłady na walki w tej organizacji.

Fakt współpracy z KSW pokazuje, że Fortuna to bukmacher, który stawia na sporty walki. I faktycznie tak jest, bo w Fortunie znajdziesz dobrą ofertę na MMA w tym KSW. Aktualnie po ogłoszeniu karty walk KSW 55 już są kursy na październikową galę:

  • Scott Askham – Mamed Khalidov 1.572.25
  • Michał Materla – Aleksandar Ilic 1.233.73
  • Damian Janikowski – Andreas Gustafsson 1.402.73
  • Tomasz Romanowski – Ion Surdu 1.652.11
  • Damian Stasiak – Patryk Surdyn 1.402.73
  • Przemysław Mysiala – Stipe Bekavac 1.27 3.41
  • Krystian Kaszubowski – Jakub Kamieniarz 1.303.21
  • Sylwia Juśkiewicz – Karolina Wójcik 2.031.70
ksw 55 fortuna
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Bardzo dobre kursy na KSW 55 znajdziesz również u bukmachera Betclic. Analizując ofertę kursową widzimy, że wiele typów można obstawić po wyższym kursie niż w Fortunie.

Sprawdź kursy na KSW 55 w Betclic:

typy ksw betclic

Obstawianie najbliżej gali KSW możliwe jest również u innego legalnego bukmachera, czyli STS. To firma, która jakiś czas temu sponsorowała federację KSW – tak samo jak teraz robi to Fortuna. Na stronach STS już teraz znaleźć można kursy na wszystkie osiem pojedynków do których dojdzie 10 października. STS udostępnia rozbudowane kursy na poszczególne pojedynki. U tego bukmachera obstawisz typy na wynik, a także “zawodnik wygra przed czasem”, “zawodnik wygra na punkty”, “walka zakończy się przed czasem”, “zawodnik wygra w 1. rundzie”, “zawodnik wygra w 2. rundzie”, “zawodnik wygra w 3. rundzie”, “walka zakończy się w 1. minucie”.

Jeśli nie masz konta w STS, to możesz założyć je z kodem promocyjnym: 1299PLN, co pozwoli odebrać darmowe 29 zł na typowanie KSW 55, a także inne bonusy takie jak zakład bez ryzyka 30 zł i bonus 100% do 1200 zł.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 234 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1504 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 234 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jeśli posiadasz konto u bukmachera forBET, to również w jego ofercie znajdziesz zakłady bukmacherskie na KSW 55. forBET okazjonalnie oferuje promocję na KSW w formie Maxizysku, czyli podwaja wygrane kupony obstawione na sporty walki.

Typy na KSW 55 znajdziesz również w Superbet.

Kursy na bieżąco będą aktualizowane.

KSW 55 – typy

Pamiętaj, że typy na sporty walki, czyli KSW, UFC, boks, a nawet FAME MMA znajdziesz na stronie zagranie: https://zagranie.com/analizy-boks-mma/ oraz naszej grupie na facebooku. W zakładach bukmacherskich rośnie zainteresowanie sportami MMA, a na polskim rynku furorę robi oczywiście KSW, czyli najlepsza polska federacja w sportach walki. Na Zagranie przed każdą galą KSW znajdziesz szczegółowe typy na poszczególne pojedynki. Nasi eksperci prezentują silne i słabe strony obu “fighterów”, a następnie typują pojedynek przedstawiając kursy i stawkę. Wszystko po to, by typer dostał, jak najlepszą analizę.

Nasz pierwszy typ będzie dotyczył walki wieczoru, a więc starcia Askham – Khalidov. Faworytem u bukmacherów tego pojedynku jest Brytyjczyk, który w listopadzie ubiegłego roku pokonał polskiego zawodnika. Dla Mameda była to trzecia porażką z rzędu. Wcześniej ulegał dwukrotnie Tomaszowi Narkunowi. Generalnie bilans Khalidova w zawodowych walkach wynosi 34 zwycięstwa, 7 porażek i 2 remisy.

Scott Askham jest osiem lat młodszy od Khalidova. Brytyjczyk od czasu, gdy dołączył do KSW, czyli 2018 roku jest niepokonanym zawodnikiem. W tym okresie Askham wygrywał dwukrotnie z Michałem Materlą i raz z Marcinem Wójcikiem oraz Mamedem Khalidovem.

Media donoszą, co potwierdza współwłaściciel KSW, że Mamed Khalidov jest w wyjątkowo świetnej formie przed rewanżem ze Scottem Askhamem. Polska zawodnik MMA po drugiej porażce z Tomaszem Narkunem zapowiedział zakończenie sportowej kariery. Wiele mówiło się także o depresji Mameda Khalidova. Wydaje się jednak, że wszystkie kłopoty są już za 43-latkiem, który ponownie jest w pełni sił. Zapowiada się bardzo wyrównana walka, która może być punktem zwrotnym w karierze doświadczonego Khalidova. Mamed wielokrotnie porywał tłumy – liczymy, że tym razem ponownie zabłyśnie w oktagonie. Typ: wygra Mamed Khalidov.

typ khalidov

W drugiej walce, którą przeanalizujemy dojdzie do starcia Michała Materli z Aleksandarem Ilicem. Polski zawodnik ostatni raz był w klatce w czerwcu tego roku i to z sukcesem. Materla zdobył wówczas mistrzowski pas federacji EFM pokonując przez poddanie Wilhelma Otta. Łącznie Michał Materla ma na swoim koncie 35 zawodowych walk, w których odniósł 28 zwycięstw – w tym 9 przez nokaut, a 13 przez poddania.

Dla serbskiego zawodnika będzie to trzecia walka w KSW. Jak na razie Ilic wygrał z Damianem Janikowskim, a przegrał z Cezarym Kęsikiem. A więc Ilica i Materlę łączy fakt, że obaj pokonali Janikowskiego. Bilans 31-letniego Serba to 12 wygranych i 3 porażki. Co ciekawe, aż 8 walk Ilic rozstrzygnął przez nokaut.

Bukmacherzy typują Materlę, ale my nie skreślamy Aleksandara Ilica. Serb jest o 10 centymetrów wyższy od Polaka i na pewno będzie chciał to wykorzystać podczas walki w stójce. W tym przypadku zaryzykujemy i postawimy na wygraną Ilica po wysokim kursie 2.40 w Betclic.

Trzeci nasz typ na KSW 55, to walka pomiędzy Damianem Janikowskim a Andreasem Gustafssonem. Dla byłego zapaśnika będzie to już ósmy pojedynek w KSW. Janikowski po świetnym debiucie w MMA, czyli trzech kolejnych zwycięstwach z trudniejszymi rywalami zanotował porażki. Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich uległ Michałowi Materli, Aleksandarowi Ilicowi oraz Szymonowi Kołeckiemu. W międzyczasie pokonał przez poddanie Tony Gilesa. Łączny bilans Janikowskiego w KSW to 4 zwycięstwa i 3 porażki.

Na KSW 55 rywalem Damiana Janikowskiego będzie Andreas Gustafsson, dla którego będzie to debiut w federacji KSW. Szwed do tej pory nie przegrał pojedynku w formule MMA odnosząc 6 zwycięstw. Co ciekawe, Gustafsson podobnie jak Janikowski wywodzi się z zapasów, a więc można oczekiwać walki w parterze. Wydaje się, że to idealny rywal, by Damian Janikowsi wrócił na zwycięskie tory. Typujemy, że Polak rozstrzygnie tą walkę na swoją korzyść po kursie 1.55 w Betclic.

KSW 55 – gdzie oglądać “na żywo”?

Gala KSW 55 odbędzie się w Łodzi z udziałem bardzo skromnej widowni. W takiej sytuacji jedyną możliwością obejrzenia walk jest wykupienie transmisji w systemie Pay Per View. Ile kosztuje dostęp do KSW 55? W poprzednich galach 53 i 54 cena wynosiła 29 złotych. Tym razem kwota za dostęp do Pay Per View kosztuje 40 PLN.

Jak wykupić dostęp do transmisji KSW 55? Możesz to zrobić za pośrednictwem Cyfrowego Polsatu, aplikacji IPLA TV lub na stronie kswtv.com.

Zaloguj się aby dodawać komentarze