Tym razem największa polska organizacja MMA wybiera się do Zagrzebia! Czeka nas aż dziesięć starć i mimo braku wielu znanych nazwisk, widowisko powinno być naprawdę interesujące i wykreować kilku ciekawych wojowników. Z mojej strony już tradycyjnie na kilka dni przed galą – KSW 51 typy oraz specjalna promocja dla naszych czytelników, która pozwala na obstawianie bez ryzyka do 200 PLN!

Załóż konto w STS – zakład bez ryzyka na KSW 51 do 200 PLN (więcej szczegółów promocji na końcu tekstu) + 29 PLN Freebet + 20 PLN Freebet za Typomanię (tu więcej szczegółów) + 1200 PLN od depozytu na start!

TYLKO Z KODEM PROMOCYJNYM: ZAGRANIE

Zagranie bez ryzyka w STS na KSW 51

Moja skuteczność typów MMA w 2019 roku: 22/37

Mój profit/strata na kuponach MMA w 2019 roku: +489,4

W tym tekście przedstawię Wam, jak widzę główne walki wieczoru oraz ku jakim typom można się skłaniać. Jednak bliżej gali, już tradycyjnie jak zawsze, nagram dla Was filmik, w którym zaproponuje konkretny kupon. Typowanie KSW idzie mi nawet nieźle, więc oby tak samo było w ten weekend!

KSW typy 51 na walkę Mariusz Pudzianowski kontra Erko Jun

Starciem wieczoru chorwackiej gali KSW 51 jest walka Mariusza Pudzianowskiego i Erko Juna. Gdy na początku rzuciłem okiem na kursy, to pomyślałem – a gdyby tak spróbować typ na Bośniaka? Jednak po dłuższej chwili zastanowienia, mimo kilku przesłanek, będę skłaniał się ku Pudzianowi.

Dlaczego w pierwszej kolejności zwątpiłem w Polaka? Przypomnę, że Mariusz Pudzianowski ma 42 lata, natomiast swoją poprzednią walkę pół rok temu skończył doznając kontuzji. Były mistrz świata strongmanów lepszy już nie będzie. Z drugiej strony Erko Jun, który ma, można wręcz określić, że zaledwie 29 lat. Poświęcił się w jakimś stopniu sztukom walki i ma swoje argumenty. Mimo wielkiego progresu przez rok zawodowych startów, nadal stawiam Polaka wyżej. KSW 51 i typ na walkę wieczoru z mojej strony to Mariusz Pudzianowski. Co prawda nad naszym rodakiem jest pewien znak zapytania, ale porównajmy sobie doświadczenie obu fighterów.

Erko Jun ma imponujący rekord 3-0, kończąc wszystkie walki przed czasem. Jednak Pudzian także pokonałby tych samych rywali. Starcie starciu nierówne, ale mamy tutaj wspólny mianownik w osobie Popka. Zawodnik z Bośni i Hercegowiny wygrał przez TKO w drugiej rundzie, natomiast Polak w zaledwie 1 minutę i 20 sekund.

Erko Jun może i imponował w swoich występach, ale nie mierzył się jeszcze z takim zawodnikiem jak Mariusz Pudzianowski. Warto tutaj wytknąć, że nawet w zwycięskich starciach można zwrócić uwagę na błędy Bośniaka, bo chociażby cios Tomasza Oświecińskiego sprawił, że przez moment był zagrożony. Oczywiście była to jego pierwsza walka i każdemu może się zdarzyć… aczkolwiek fakt, że uczynił to aktor może wzbudzać wątpliwości. Ja tylko przypomnę, że Pudziana nie można już traktować jako freaka, tylko zawodnika MMA z krwi i kości, który pokonywał m.in. Rollesa Gracie, Pawła Nastulę, Oli Thompsona czy Seana McCorkle, którzy poświęcili dyscyplinie swoje życie. Erko Jun jeszcze nie jest na tym etapie i musi sobie zasłużyć na nienazywanie go freakiem.

W sportach walki różnice wagi czy zasięgu mają znaczenie. Tutaj wszystko gra na korzyść Pudziana – na pewno będzie cięższy i może pochwalić się 7 centymetrami wzrostu więcej. Atutem Polaka jest też doświadczenie i nie można zapominać o jego skutecznej taktyce, wypracowanej przez ostatnie lata. Obalać i trzymać w parterze. Może nawet kończyć przez ground and pound. Nie zdziwi mnie tu podobny scenariusz jak w starciach z Tyberiuszem Kowalczykiem czy Popkiem. Wątpliwość wzbudza u mnie wiek i pierwszy pojedynek po kontuzji, ale… mimo 42 lat na karku, laboratorium pracuje na fakt, że Pudzian dysponuje fizycznością większą niż miałoby to miejsce w naturalnym świecie;)

Typ na KSW 51: Wygrana Mariusza Pudzianowskiego
Kurs: 1,70 w STS

Typ na KSW 51 na Pudzianowskiego

KSW typy 51 na walkę Borysa Mańkowskiego z Vaso Bakocevicem

Bukmacherzy stawiają tutaj w roli wyraźnego faworyta Borysa Mańkowskiego. STS wystawił kurs na Poznaniaka na poziomie 1,25, z czym się w pełni zgadzam. Diabeł Tasmański w ostatnich latach wyrastał na jedną z gwiazd KSW, jednak obecnie ma trzy porażki z rzędu. Niech ten fakt Was nie zmyli, bo rekord zakłamuje potencjał byłego mistrza kategorii półśredniej. Przegrywał odpowiednio z  Mamedem Khalidovem, Roberto Soldicem oraz Normanem Parkem. Nie ma powodów do wstydu, bo w mojej opinii to absolutna czołówka KSW. Na gali 51 poziom rywala jest o wiele niżej, tak samo jak nowa dywizja wagowa, bo Borys Mańkowski wniesie tym razem na wagę 70, a nie 77 kilogramy.

Vaso Bakocevic to wariat, który po prostu lubi walczyć i często się pojedynkuje. Nie ważne z kim. W 14 ostatnich walkach przegrał tylko raz… i to z Andrey Koreshkovem, co można mu wybaczyć. Jeżeli nie wiecie kim jest Rosjanin, to jeden z najlepszych zawodników kategorii półśredniej w Bellatorze, mając potencjał wyczyścić KSW, gdyby zawitał do klatki polskiej organizacji. Jednak rywale, których pokonywał w ostatnim roku Vaso Bakocevic nie robią z kolei wrażenia, bo mają takie rekordy jak 0-1, 0-7, 0-10 czy 10-42…. Wśród pokonanych znajdziemy też znanego nam Macieja Jewtuszko, ale Polak także najlepsze lata kariery ma za sobą, więc pozwolę sobie trochę umniejszyć tej wygranej. Na pewno Irokeza postawię obecnie niżej niż Borysa Mańkowskiego.

Zostawiając już same liczby, Borys Mańkowski ma wielki potencjał i umiejętności, których według mnie ostatnio nie pokazywał w pełni. Ta walka jest dla niego wielką szansą na odrodzenie się, tym razem w kategorii lekkiej. Nie mam wątpliwości, że Polak ma przewagę w wielu aspektach sztuk walki nad Vaso Bakocevicem. Dodatkowo schodząc do niższej  dywizji, Diabeł Tasmański nie będzie tak odstawał warunkami fizycznymi, ponieważ jest niskim zawodnikiem. Jeżeli głowa nie przeszkodzi, to widzę łatwe zwycięstwo Polaka. Może to mu pozwoli pokazać swój potencjał? Na pewno pokonanie Czarnogórca będzie dobrym, pierwszym krokiem ku małemu odrodzeniu.

Typ na KSW 51: Wygrana Borysa Mańkowskiego
Kurs: 1,70 w STS

Typ i kursy na walkę Mańkowski vs Bakocevic

KSW typy 51 na walkę Damiana Stasiaka z Antunem Racicem

Jedyne mistrzowskie starcie na KSW 51 i tym razem mój typ idzie w stronę underdoga, Damiana Stasiaka po kursie 2,15 w STS. Uważam, ze to Polak zostanie pierwszy królem dywizji koguciej w największej polskiej organizacji MMA.

Antun Racic dał już się poznać polskim kibicom wygrywając cztery kolejne walki w KSW z naszymi rodakami. Jednak w mojej opinii teraz, na gali numer 51, stoi przed nim najtrudniejszym zadaniem. Chorwacki zawodnik jest solidnym fighterem, ale wydaje mi się, że Damian Stasiak jest tutaj niedoceniany przez bukmacherów, co możemy wykorzystać.

Teoretycznie Polak na ostatnie 7 starć przegrał 4. Jednak trzeba się temu przyjrzeć bliżej, bo były to porażki w UFC z solidnymi rywalami. Jedną z tych walk miałem okazję śledzić z wysokości trybun, kiedy Stasiak poległ z Yaotzinem Mezą. Przypominając sobie ten pojedynek, mogę śmiało zaznaczyć, że nasz rodak spisał się dobrze i obiecująco. Warto zaznaczyć, że przed przyjście do UFC pokonał na gali BAMMA solidnego Mike’a Grundy’ego (rekord 12-1).

Porażki Damiana Stasiaka w UFC nie były druzgocące, a z pewnością wiele z nich wyniósł. Czy weteran UFC po takiej przygodzie z najlepszą organizacją na świecie nie może zostać mistrzem KSW? Ależ oczywiście, że może i niech najlepszymi na to przykładami będzie Scott Askham (Bilans 2-4 w UFC) czy Philip De Fries (Bilans 2-3 w UFC) – Damian Stasiak (Bilans 2-4 w UFC) powtórzy tę drogę? Sądzę, że tak i kurs jest do tego zachęcający.

Typ na KSW 51: Wygrana Damiana Stasiaka
Kurs: 2,15 w STS

Stasiak vs Racic - kursy i typ na walkę na KSW 51

Zasady promocji:

  • kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 200 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym (freebet + bonus od depozytu).
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Zagranie bez ryzyka w STS na KSW 51

Mając konto w STS założone z naszym kodem promocyjnym możesz brać udział w Typomanii! Co to takiego? Sprawdź zakładkę Typomania, zarejestruj się i rywalizuj w listopadzie o Xiaomi Mi 9 czy tablet MediaPad T5!