W naszym dziale rozrywka wracamy do gorącego tematu, jakim jest polityka. Jednak tym razem udamy się za ocean, ponieważ już można analizować i obstawiać to, kto zostanie prezydentem USA. Czy jest na to za wcześnie? Niekoniecznie, bo w ten sposób ewentualnie można wyhaczyć wysokie kursy – w końcu kilka miesięcy przed wyborem Donalda Trumpa, kurs na amerykańskiego miliardera był dwucyfrowy! Zapraszam do kolejnej analizy naszego czytelnika.

Kliknij tutaj i sprawdź zasady wykorzystania bonusu w STS

Autor poniższej analizy: Rafał Ból

Uważam, że Elizabeth Warren ma spore szanse zdobyć nominację Partii Demokratycznej w prawyborach i tym samym powalczyć o prezydenturę USA. Dlaczego? Jej pozycja wśród demokratów jest bardzo silna. Potrafiła wyprzedzić w sondażach innych polityków macierzystej partii, takich jak Beto O’Rourke’a, Pete’a Buttigiega, Kamalę Harris, Hillary Clinton czyi Berniego Sandersa.

Uważam, że Elizabeth Warren może stać się pierwszym amerykańskim prezydentem kobietą z dwóch powodów. Po pierwsze na świecie coraz więcej kobiet obejmuje stanowisku głów państwa, po drugie w stosunku do Donalda Trumpa wkrótce może zostać wszczętą procedura impeachmentu, która być może pozbawi go urzędu prezydenta w czasie trwania kadencji. Jeżeli do tego dojdzie, może to spowodować obniżenia notowań Partii Republikańskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich i wtedy droga do Białego Domu dla kandydata Partii Demokratycznej stanie otworem.

Typ na prezdyenta USA - Elizabeth Warren