Jak spisywali się reprezentanci Włoch w miniony weekend?

Włochy

Podobnie jak wczoraj udajemy się w wyprawę po ligowych boiskach, gdzie swój udział notowali piłkarze powołani przez Roberto Manciniego. Jak grali poszczególni zawodnicy, kto przesiedział na ławce rezerwowych, a kto zdobył bramkę? Tego dowiecie się w tym tekście.

Bramkarze:

Alessio Cragno (Cagliari Calcio) – rozegrał pełne spotkanie na wyjeździe z Atalantą. Jego Cagliari wygrało 1:0, a bramkarz może się popisać czystym kontem.

Gianluigi Donnarumma (AC Milan) – pełne spotkanie w barwach Milanu w wygranym starciu z AS Romą 2:1 na San Siro. Donnarumma popełnił kilka błędów, szczególnie w grze nogami.

Mattia Perin (Juventus Turyn) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w rywalizacji z Parmą. Juventus wygrał na wyjeździe 2:1.

Salvatore Sirigu (Torino FC) – pełne 90 minut w rywalizacji ze Spal. Torino z Sirigu w składzie wygrało 1:0, a bramkarz zanotował kolejne czyste konto w swojej karierze.

Obrońcy:

Cristiano Biraghi (ACF Fiorentina) – rozegrał całe spotkanie w barwach Violi przeciwko Udinese. Lewy obrońca zakończył mecz z czystym kontem, do którego dołożył żółtą kartkę.

Leonardo Bonucci (Juventus FC) – pełne 90 minut w barwach Juventusu w wygranym meczu 2:1 z Parmą. Duet Bonucci i Chiellini prawdopodobnie rozpocznie spotkanie przeciwko Biało-Czerwonym. Na zgranie na pewno nie będą narzekać

Mattia Caldara (AC Milan) – całe spotkanie przeciwko AS Romie spędził na ławce rezerwowych. Z pewnością nie o takim początku sezonu marzył po transferze z Juve.

Giorgio Chiellini (Juventus FC) – pełne 90 minut w barwach Juventusu w wygranym meczu 2:1 z Parmą.

Domenico Criscito (Genoa CFC) – w aspekcie defensywnym nie będzie dobrze wspominał ostatniego weekendu. Genoa przegrała na wyjeździe 5:3, a klubowy kolega Krzysztofa Piątka rozegrał pełne spotkanie na lewym wahadle okraszone żółtą kartką.

Emerson (Chelsea FC, Anglia) – lewy obrońca nie załapał się nawet na ławkę rezerwowych w rywalizacji Chelsea z Bournemouth.

Manuel Lazzari (SPAL 2013) – pełne spotkanie przeciwko Torino, jednak jego Spal zaliczyło wyjazdową porażkę 1:0.

Alessio Romagnoli (AC Milan) – pełne 90 minut w wykonaniu nowego kapitana Rossonerich. Tak jak wcześniej wspomniałem, Milan wygrał w tym meczu 2:1, a stoper zaprezentował się z dobrej strony.

Daniele Rugani (Juventus FC) – młody stoper po raz kolejny przesiedział całe spotkanie w barwach Starej Damy na ławce rezerwowych w rywalizacji z Parmą.

Davide Zappacosta (Chelsea FC, Anglia) – prawy obrońca The Blues po raz kolejny w tym sezonie przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Pomocnicy:

Nicolo Barella (Cagliari Calcio) – środkowy pomocnik Cagliari rozegrał pełne starcie przeciwko Atalancie. Jego drużyna wygrała 1:0, a on zdobył decydującą bramkę w 45 minucie meczu.

Marco Benassi (ACF Fiorentina) – pomocnik Fiorentiny skończył weekend z kolejnym golem na koncie. Tym razem trafił do siatki Udinese i wraz z Krzysztofem Piątkiem jest liderem klasyfikacji strzelców z trzema golami. Pełne 90 minut na boisku.

Bryan Cristante (AS Roma) – wszedł z ławki w rywalizacji Romy z Milanem, jednak po wejściu niczym się nie popisał. Bardzo słaby występ.

Roberto Gagliardini (Inter Mediolan) – pełne 90 minut w rywalizacji Interu z Bologną, okraszone żółtą kartką. Jego drużyna pewnie wygrała 3:0, a sam piłkarz zaliczył niezłe zawody.

Jorginho (Chelsea FC, Anglia) – mózg Maurizio Sarriego po raz czwarty w tym sezonie rozegrał pełne 90 minut w Premier League. Tym razem zakończył spotkanie bez gola, ani asysty, jednak prezentuje wyśmienitą formę, więc podopieczni Jerzego Brzęczka będą musieli zwrócić na niego szczególną uwagę.

Lorenzo Pellegrini (AS Roma) – młoty talent AS Romy po raz kolejny w tym sezonie przesiedział całe spotkanie w wykonaniu swojej drużyny na ławce rezerwowych. Z pewnością nie o takim początku rozgrywek marzył.

Nicolo Zaniolo (AS Roma) – po transferze z Interu ma problemy z przebiciem się do składu. W piątek przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych w przegranym 2:1 meczu z Milanem na San Siro

Napastnicy:

Mario Balotelli (OGC Nice, Francja) – Balo rozegrał 76 minut w derbowej rywalizacji z Lyonem. Jego Nice wygrało 1:0, a sam piłkarz zapisał się w protokole żółtą kartką, którą otrzymał po niesportowym zachowaniu.

Andrea Belotti (Torino FC) – pełne 90 minut w wygranym przez Torino meczu przeciwko Spal. Tym razem najlepszy strzelec swojej drużyny z poprzedniego sezonu nie wpisał się do protokołu golem lub asystą.

Domenico Berardi (US Sassuolo) – skrzydłowy notuje kapitalny początek sezonu w barwach Sassuolo. Ma na swoim koncie już dwie bramki, czyli dokładnie tyle samo, co w poprzednich rozgrywkach. W miniony weekend nie trafił do siatki, ale pomógł swojej drużynie w wygranej nad Genoą 5:3. Opuścił boisko w 57 minucie.

Federico Bernardeschi (Juventus FC – od początku sezonu znajduje się w wybornej formie. Tym razem po raz kolejny rozpoczął spotkanie z Parmą w wyjściowym składzie, jednak zakończył udział już w 55 minucie. Zmienił go Douglas Costa, a Bernardeschi zapisał na swoim koncie tylko żółtą kartkę.

Giacomo Bonaventura (AC Milan) – spędził na boisku 84 minuty w rywalizacji z AS Romą. Spotkanie w jego wykonaniu trzeba ocenić na poziomie średnim, schodząc ustąpił miejsca Cutrone, który zdobył decydującą bramkę w 95 minucie meczu.

Federico Chiesa (ACF Fiorentina) – Chiesa rozegrał całe spotkanie w rywalizacji z Udinese. Jego Fiorentina wygrała 1:0, dzięki czemu z kompletem zwycięstw i jednym meczem zaległym zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Skrzydłowy w tej rywalizacji zapisał na swoim koncie asystę przy golu Benassiego.

Ciro Immobile (Lazio Rzym) – Ciro spędził na boisku w miniony weekend dokładnie 85 minut. Jego Lazio pokonało Frosinone przed własną publicznością 1:0, jednak najlepszy strzelec poprzedniego sezonu nie wpisał się na listę strzelców.

Lorenzo Insigne (SSC Napoli) – z pewnością nie będzie dobrze wspominał ostatniego weekendu. Rozegrał tylko pierwszą połowę w rywalizacji z Sampdorią. Jego Napoli przegrało w tym meczu 3:0 na wyjeździe, a sam skrzydłowy został zmieniony po przerwie przez Driesa Mertensa. Słabiutki występ Insigne.

Pietro Pellegri (AS Monaco, Francja) – rozegrał w miniony weekend swoje drugie spotkanie w barwach AS Monaco. Tym razem wszedł tylko na pięć minut w rywalizacji z Olympique Marsylia. Drużyna Pellegriego przegrała 2:3 w hicie IV kolejki Ligue 1.

Simone Zaza (Torino FC) – po transferze z Valencii dopiero rozpoczyna swoją walkę o skład. Tym razem pojawił się na boisku w 71 minucie, zmieniając Iago Falque. Napastnik nie zdobył gola po wejściu, ale jego drużyna pokonała Spal 1:0.

W przypadku reprezentacji Włoch, podobnie jak Polski, nie zobaczyliśmy wielu bramek w wykonaniu powołanych przez Manciniego zawodników. Do siatki trafili jedynie Benassi oraz Barella, czyli dwaj środkowi pomocnicy. Żaden z napastników nie trafił do siatki i oby podtrzymali taką formę w nadchodzący piątek. Wielu z powołanych przez selekcjonera przesiedziało mecze ligowe na ławce rezerwowych, szczególnie mowa o defensorach.