Czwartek nie jest dniem, w którym możemy narzekać na przesyt spotkań. Przed nami emocje w Eredivisie oraz Pucharze Polski, więc patriotycznie wybieramy się na starcie Wigry Suwałki vs Raków Częstochowa. Która z pierwszoligowych drużyn zapewni sobie awans do ćwierćfinału? Sprawdzamy, jak prezentują się opinie Fortuny przed tym meczem.

Fortuna opinie – sprawdź propozycje bukmachera na Puchar Polski

Wigry Suwałki vs Raków Częstochowa – zapowiedź, analiza i kursy główne, Fortuna opinie

Wigry Suwałki to aktualnie 15 drużyna w tabeli Fortuna I-ligi. Do tej pory rozegrali 20 meczów, w których uzbierali 22 oczka. Muszą się obawiać o swoją pozycję, ponieważ mają tyle samo punktów, co Stomil Olsztyn, który zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Od początku sezonu Wigry grają podobnie na wyjazdach i na własnym boisku. Nie można wyciągnąć konkretnych wniosków na temat możliwej przewagi tego zespołu. W 20 rozegranych spotkaniach stracili 33 gole, strzelając 22. W ostatnim czasie oba zespoły rozegrały starcie ligowe w Suwałkach, w którym Raków pewnie przejechał się po niżej notowanym rywalu 0:3.

Raków Częstochowa jest drużyną, na którą patrzy się z przyjemnością. W klubie opracowano kapitalny projekt, w myśl którego drużyna ma zrobić awans do LOTTO Ekstraklasy. Obecnie wszystko wygląda doskonale, ponieważ zajmują pierwszą pozycję w tabeli. Mają w swoim dorobku 48 punktów, które wywalczyli w 21 spotkaniach. Raków ma aż 10 oczek przewagi nad drugą Sandecją. Co ciekawe, jest to drużyna, która z powodzeniem używa systemu z trójką obrońców i wahadłowymi. Częstochowianie mogą się pochwalić najlepszą defensywą w lidze, ponieważ do tej pory stracili zaledwie 10 bramek. Jako lider mają również najmocniejszą ofensywę, gdyż strzelili 36 goli na tym etapie sezonu. Raków od początku rozgrywek doznał tylko jednej porażki, jednak zarówno w klasyfikacji domowej, jak i wyjazdowej otwiera tabelę. Jak prezentują się kursy główne w Fortunie i opinie na temat szans Wigier w tej rywalizacji?

fortuna opinieFaworytem tego spotkania są piłkarze Rakowa Częstochowa, a kurs na zwycięstwo lidera I-ligi wynosi 1.63. Dla porównania wygrana Wigier Suwałki 5.4, a remis 3.60. Goście w poprzedniej rundzie odprawili z kwitkiem Lecha Poznań, dlatego można zakładać, że postarają się spełnić funkcję czarnego konia w tych rozgrywkach.

Opcje zdarzeń dodatkowych i opinie Fortuny

Raków Częstochowa wygrał w siedmiu kolejnych meczach wszystkich rozgrywek. Do tej pory piłkarze Marka Papszuna doznali tylko jednej porażki w całym sezonie. W pięciu z siedmiu ostatnich spotkań nie stracili gola. Do tej pory Częstochowianie dwa razy gościli na obiekcie w Suwałkach i dwukrotnie wygrali 0:3. Co ciekawe, oba zespoły zmierzyły się czterokrotnie. W każdym przypadku górą była drużyna występująca w roli gościa. Nigdy w tym czasie nie padł wynik BTTS. Raków w dwóch kolejnych starciach zachował czyste konto.

  • BTTS (nie) – 1.78

Co ciekawe, legalny bukmacher proponuje jeszcze ciekawszy kurs, gdy zagramy na czyste konto Rakowa. Obstawiając, że Wigry nie trafią do siatki, otrzymujemy przelicznik na poziomie 2.2.

  • 1 drużyna strzeli gola (nie) – 2.2

Raków do tej pory dwa razy mierzył się na wyjeździe z Wigrami i dwukrotnie zaliczył trzy trafienia. Łącznie ta drużyna w trzech z pięciu spotkań strzelała przynajmniej trzy gole na poziomie I-ligi. Myślę, że można pokusić się o typ z +1,5 zdobytego gola przez piłkarzy Marka Papszuna po kursie 1.67.

  • Raków zdobędzie +1,5 gola – 1.67