Fot. Adam Starszynski

Walki MMA w Polsce i na świecie są coraz chętniej oglądane. Na bazie popularności tego sportu powstaje coraz to więcej klubów i federacji, które skupiają w sobie najlepszych zawodników. MMA dla wielu jest ciekawsze niż boks, który zazwyczaj królował w sportach walki. W naszym kraju od kilkunastu lat można obserwować rozkwit MMA – przybywa zawodników i kibiców. To sprawia, że MMA nie należy tylko do niszowych dyscyplin, bo najlepsi fighterzy znani są szerszej publiczności. Zjawiskiem MMA zainteresowali się też bukmacherzy, którzy przyjmują zakłady na UFC, KSW itd. W tym artykule dowiesz się: jak obstawiać walki MMA w zakładach bukmacherskich?

Jak obstawiać walki MMA?

W Polsce mamy kilka nazwisk, które są rozpoznawalne nie tylko w środowisku MMA. Mammed Khalidov, Mariusz Pudzianowski czy Jan Błachowicz to najbardziej znani zawodnicy MMA dla przeciętnego odbiorcy. W USA dużą popularnością cieszy się Joanna Jędrzejczyk, która posiada wielką renomę w federacji UFC. To tylko kilka nazwisk, które utożsamiane są z MMA w Polsce. Zawodników i zawodniczek jest znanych więcej. Można wspomnieć tutaj o Michale Materli, Mateuszu Gamrocie, Marianie Ziółkowskim, Borysie Mańkowskim, Marcinie Tyburze i Karolinie Kowalkiewicz.

Typy na MMA: KSW, FEN, FAME MMA i UFC!

Walki MMA w Polsce zostały rozpropagowane w dużej mierze przez federację KSW. Właściciele tej organizacji, czyli Martin Lewandowski i Maciej Kawulski od 2004 roku zaczęli organizować gale z walkami MMA. Początkowo odbywały się one w kameralnym gronie, ale z czasem trafiały do większych hal, a transmisje prowadził Polsat. KSW w ostatnich latach nie ma problemu ze sprzedażą biletów, a relacje z wydarzeń można oglądać w systemie Pay Per View, wzorem zachodnich federacji np. UFC.

Walki MMA są nie tylko oglądane, ale też typowane. Polscy gracze najchętniej stawiają na KSW i UFC. Rekordy popularności biją też gale FAME MMA, co mniej przypomina MMA, a bardziej “freak fight”.

Jakie walki MMA można obstawiać u polskich bukmacherów?

W ofercie legalnych bukmacherów pojawią się walki polskich organizacji MMA oraz światowych. Niekwestionowanym numerem jeden w naszym kraju, jeśli chodzi o MMA jest federacja KSW. To w niej walczył późniejszy mistrz UFC, Jan Błachowicz. Dla polskich zawodników angaż do KSW to najwyższe wyróżnienie. Siłę KSW przez lata budują lub budowali Mammed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Łukasz “Juras” Jurkowski, Marcin “Różal” Różalski, Michał Materla i Szymon Kołecki. Na galach KSW walczą najlepsi polscy fighterzy oraz czołowi zawodnicy z całego świata.

Na każdą galę KSW legalni bukmacherzy przyjmują setki tysięcy zakładów. Wydarzenia związane z KSW odbywają się regularnie w odstępie kilku tygodni. W chwili obecnej oficjalnym sponsorem KSW jest bukmacher Fortuna.
KSW to nie jedyna zawodowa federacja MMA w Polsce. Kolejnym ważnym organizatorem walk MMA jest federacja FEN (Fight Exclusive Night). Walki też znajdziesz w ofercie legalnych bukmacherów np. Fortunie, STS i Betclic.

Polscy bukmacherzy, jak i polscy kibice MMA interesują się krajowymi wydarzeniami, ale też światowymi walkami. Najważniejszą federacją MMA na globie jest UFC (Ultimate Fighting Championship), które prowadzi swoją działalność już od lat 90. W 2020 roku pierwszym polskim mistrzem UFC został Jan Błachowicz. Poza Błachowiczem w UFC walczy Mateusz Gamrot, Marcin Tybura i Joanna Jędrzejczyk. Walki UFC są gotowe do obstawiania u bukmacherów online takich jak Fortuna, STS, Betclic, Betfan i forBET.

Pozostałe federacje MMA, na które bukmacherzy w Polsce wystawiają kursy to Bellator, FNG i Oktagon. Do tego grona należy dołączyć również kontrowersyjną organizację FAME MMA.

FAME MMA ma wielu fanów, jak i krytyków. Jeśli jednak interesujesz się walkami na FAME MMA, to sprawdź, gdzie możesz je obstawiać: https://zagranie.com/fame-mma-gdzie-obstawiac/.

Co można obstawiać w MMA?

W walkach MMA chodzi o to, aby pokonać swojego przeciwnika. Na pozór jest to klarowne, ale konfrontacje mogą skończyć się na kilka sposobów. Jakie to możliwości? Np. decyzją sędziów na punkty, poddanie lub nokaut. W typowaniu zakładów na MMA na najciekawsze pojedynki bukmacherzy udostępniają nawet kilkadziesiąt kursów. Oto możliwe typy na walki MMA:

 • Wynik walki – polega na obstawieniu zawodnika, który zwycięzcy pojedynek
 • Wygra przez KO – zawodnik zwycięży dzięki nokautowi
 • Wygra przez TKO – zawodnik zwycięży przez techniczny nokaut
 • Wygra przez poddanie – zawodnik wygra wskutek poddania się jego przeciwnika
 • Wygra na punkty – uczestnik pojedynku zwycięży po walce na pełnym dystansie, a o werdykcie zadecydują sędziowie
 • Walka zakończy się przez KO/TKO – tak lub nie
 • Walka zakończy się na punkty – tak lub nie
 • Walka zakończy się poddaniem – tak lub nie
 • Liczba rozpoczętych rund – typowanie w modelu powyżej/poniże np. 1.5
 • Walka zakończy się w 1. rundzie – tak lub nie
 • Walka zakończy się w 2. rundzie – tak lub nie
 • Walka zakończy się przed upływem 60 sekund w 1. rundzie – tak lub nie
 • fortuna ufc

U jakich bukmacherów obstawiać walki MMA?

To zasadne pytanie, gdzie typować walki MMA? Na początek trzeba zaznaczyć, że wszystkie pojedynki MMA można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów w myśl obowiązującego prawa. Bukmacherzy z licencją mają bogatą ofertę sportów, gdzie ważne miejsce zajmują sporty walki, w tym MMA.

Polecany bukmacher do MMA? Na pewno mogą to być zakłady bukmacherskie Fortuna. Nie bez przyczyny operator ten zdecydował się na współpracę z KSW. Fortuna dostrzega potencjał w MMA, bo rośnie też udział typów na MMA w ogólnym obrocie tego bukmachera. W Fortunie kursy na walki KSW pojawiają się bardzo szybko po ogłoszeniu karty walk. Dla porównania u innych bukmacherów na pełną ofertę trzeba poczekać do ostatnich dni przed galą.

Fortuna udostępnia typy na MMA, które dotyczą takich federacji jak KSW, UFC, UFC Fight Night, Oktagon, FGN, FEN czy Bellator. Bukmacher Fortuna to szeroka oferta na MMA, ale też typy o wysokich kursach. Fortuna generalnie słynie z atrakcyjnych kursów również na pozostałe sporty. W tym gronie znajduje się też MMA.

Od Fortuny możesz otrzymać kod promocyjny na walki MMA. Jeśli nie masz konta u tego bukmachera, to rejestrując go z kodem: 2230PLN odbierzesz bonusy na start. Mowa tutaj o darmowym zakładzie 20 PLN, zakładzie bez ryzyka 230 PLN i bonusie 100% do 2000 PLN. Więcej informacji o bonusach Fortuny znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/fortuna-bonus/.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Betclic to bukmacher również zaangażowany w MMA. Firma ta wystawia rozbudowaną ofertę typów na KSW i UFC. To także jedyna firma, w której można grać zakłady na FAME MMA, ponieważ Betclic ma kontrakt na wyłączność z tą organizacją. Typy na FAME MMA zrobisz tylko na stronie betclic.pl i mobilnej aplikacji tego operatora.

Zakłady bukmacherskie na walki MMA są oferowane przez: Fortunę, STS, Betfan, Betclic, Superbet, Totolotek, forBET, PZBUK, LVEBT i eWinner.

Jakie walki MMA można obstawiać?

U bukmacherów można obstawiać KSW, UFC, FAME MMA, FEN oraz pozostałe federacje MMA.

Gdzie typować MMA?

Najlepszym bukmacherem do typowania MMA jest Fortuna.

Jaki jest kod promocyjny na obstawianie MMA w Fortunie?

Kod promocyjny Fortuna to: 2230PLN.

Gdzie znajdę typy na MMA?

Aktualne analizy i typy na MMA znajdziesz na stronie Zagranie i grupie typerskiej!