Jak obstawiać mecze w punkcie bukmacherskim? Obstawianie w punkcie naziemnym

jak obstawiać mecze w punkcie stacjonarnym

Zakłady bukmacherskie można obstawiać w internecie i punkcie stacjonarnym. Co ciekawe, wszystko zaczęło się właśnie od lokali naziemnych, bo bukmacherka liczy znacznie więcej lat niż internet. Obstawianie w punkcie naziemnym wciąż dla wielu typerów jest standardem. Niektórzy skupiają się tylko na zakładach obstawianych w tradycyjnych lokalach, a inni z kolei łączą typowanie online z ofertę bukmacherów naziemnych. Jak obstawiać w punkcie bukmacherskim? Sprawdź w tym artykule!

Obstawianie w punktach naziemnych

Pierwsze punkty bukmacherskie pojawiły się w Polsce już w latach 90. i były one udziałem m.in. doskonale znanej firmy STS. Z czasem tradycyjnych bukmacherów zaczęło określać się mianem “ziemniaków”. Szala była przechylana na korzyść zakładów online, które oferowały livebetting, a także udział w całodobowej zabawie. Stacjonarne lokale mają ten minus, że obsługują klientów w określonych godzinach otwarcia. Podobnie jak sklepy czy inne instytucje.

W gruncie rzeczy obstawianie w punktach naziemnych nie różni się sposobem gry od tego, jaki obowiązuję w internetowych zakładach. Bukmacherzy stacjonarni przygotowują podobną ofertę kursów przedmeczowych, a takie pryncypia typerskie, jak analiza meczowa czy szukanie valuebetu – obowiązują w lokalach naziemnych i w zakładach online.

Jak obstawiać mecze w punkcie naziemnym?

Typowanie zakładów w lokalu stacjonarnym dla jednych bywa przyjemne, ponieważ zawsze to okazja do tego, żeby wymienić z kimś kilku słów o meczu lub kuponach. Zazwyczaj w tego rodzaju punktach gromadzą się doświadczeni gracze, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych metod gry. Interakcja typerska, to na pewno jeden z plusów gry u naziemnych bukmacherów.

Jak obstawiać w lokalu? Rzecz jasna, najpierw trzeba się do niego udać. Najwięksi bukmacherzy tacy jak STS i Fortuna posiadają setki punktów naziemnych, więc bardzo prawdopodobne, że w twoim mieście, nawet osiedlu zlokalizujesz taką placówkę. Co dalej? Trzeba sprawdzić godziny otwarcia, tak żeby nie pocałować klamki. Jeśli masz pewność, że bukmacher jest otwarty – to możesz ruszyć na typowanie.

fortuna punkt stacjonarny

W zakładach stacjonarnych obstawia się przy użyciu konkretnych symboli. Każde zdarzenie ma numer, a więc w pierwszej kolejności na kartkę wpisujesz numer, a następnie obok zaznaczasz typ. Może to wyglądać przykładowo w ten sposób: 1983 – typ 2. Taką metodą konstruujesz kupon – może to być zakład pojedynczy lub wielokrotny.

Kiedy już masz przygotowane typy, to udajesz się do kasy, gdzie obsługa bukmachera przyjmie zakład. Jako dowód zawarcia typów – otrzymasz fizyczny wydruk z kuponu. Oczywiście przed jego otrzymaniem należy postawić stawkę, czyli dokonać opłaty za zakłady.

Wpłaty w punkcie bukmacherskim

Obstawiając zakłady online na swoim indywidualnym koncie gracza musisz posiadać środki finansowe, żeby móc dokonywać zakładów. Wówczas korzysta się z systemów wpłat dostępnych u bukmacherów w celu doładowania konta. Co to może być? Mowa o przelewach BLIK, PayU, VISA/Mastercard lub Skrill. A jak to wygląda w punktach bukmacherskich?

Wykonując zakłady stacjonarne za kupon płacisz w momencie jego realizacji. To oznacza, że nie musisz wcześniej przelewać żadnych środków, żeby mieć prawo do obstawiania. Bukmacherzy stacjonarni przyjmują wpłaty w formie:

 • gotówki,
 • kart płatniczej.

Czy trzeba mieć konto, żeby obstawiać na miejscu?

To kolejny z przywilejów obstawiania w lokalu stacjonarnym. Bukmacherzy w punktach przyjmują zakłady od wszystkich pełnoletnich graczy. To oznacza, że nie ma konieczności rejestracji profilu gracza. Inaczej jest w zakładach online – tam konieczne jest założenie konta. Jako gość, bez rejestracji, nie ma możliwości wytypowania kuponu w internecie.

Internetowe konto w zakładach nie jest problemem, ponieważ bukmacherzy stosują szybką rejestrację bez dowodu i weryfikacje poprzez mojeID. W ten sposób w dwie minuty można utworzyć profil, który dodatkowo zostanie uhonorowany bonusem powitalnym. W punktach bukmacherskich nie ma promocji na start – te są dostępne tylko w zakładach online.

Stacjonarne punkty bukmacherskie w Polsce

Warunki działalności stacjonarnych bukmacherów w Polsce określone są przez ustawę hazardową. Tak jak firmy bukmacherskie online, tak i bukmacherzy naziemni ubiegają się o licencję Ministerstwa Finansów. Dopiero posiadając taką koncesję, bukmacher może otworzyć punkty przyjmowania zakładów.

Na przestrzeni lat lokale bukmacherskie ulegały zmianie. Niegdyś w obrocie była tylko gotówka, a teraz w każdym punkcie można płacić też kartą kredytową/debetową. Co więcej, stacjonarni bukmacherzy umożliwiają też typowanie zakładów “na żywo”. W poszczególnych lokalach można znaleźć też zakłady ze sportami wirtualnymi.

Kolejna nowość w stacjonarnych punktach, to terminale samoobsługowe. Takie urządzenia czekają w wybranych lokalach STS, Superbet i forBET. Korzystając z terminala za pośrednictwem dotykowego ekranu możesz:

 • wybrać typy,
 • ustalić stawkę,
 • dokonać opłaty,
 • wydrukować kupon.

Jacy bukmacherze mają lokale stacjonarne?

Polski rynek bukmacherski charakteryzuje się tym, że za pośrednictwem lokali stacjonarnych działają ci operatorzy, którzy obsługują też zakłady online. Jedni bukmacherzy są już na nim od długich lat, z kolei drudzy dopiero co budują swoją sieć punktów stacjonarnych. U jakich bukmacherów możesz obstawiać w lokalu? Oto lista legalnych operatorów naziemnych:

 • STS
 • Fortuna
 • Superbet
 • forBET
 • TOTALbet

Jakiś czas temu stacjonarne placówki zamknął Totolotek, a przed laty na podobny ruch zdecydował się też bukmacher Etoto.

lokale bukmacherskie

Gdzie znajdę naziemne punkty bukmacherskie?

Liderem na rynku, jeśli chodzi o ilość tradycyjnych punktów bukmacherskich jest Fortuna. To operator, który posiada ponad 400 punktów sprzedaży. Kto zagraża pozycji Fortuny? Tak jak w internecie, tak i w “terenie” największym konkurentem Fortuny jest STS. To kolejny z bukmacherów, który może pochwalić się setkami punktów stacjonarnych. Tak naprawdę w każdym mieście znajduje się placówka STS lub Fortuny. Zdecydowanie mniej lokali oferują Superbet, forBET i TOTALbet.

Jeśli dokładnie nie wiesz, gdzie znajduje się placówka Fortuny, STS lub pozostałego bukmachera, to zawsze możesz ją znaleźć za pośrednictwem Google Maps. Co więcej, na stronie efortuna.pl firma ta stworzyła wyszukiwarkę stacjonarnych lokali. Wybierając odpowiednie miasto dowiesz się szybko, gdzie znajduje się bukmacher Fortuna w twojej okolicy.

Fortuna wyszukiwarka lokali stacjonarnych.

Godziny otwarcia punktów bukmacherskich

Punkty bukmacherskie są naprawdę często otwarte, bo pracują one w soboty i niedzielę. Tak naprawdę lokale są zamykane tylko w większe święta takie jak Boże Narodzenie, Nowy Rok czy Wielkanoc. Oczywiście w tym momencie generalizujemy, bo godziny otwarcia i dni różnią się pomiędzy sobą. Dla przykładu w tym samym mieście jeden loka może być otwarty, a drugi zamknięty.

Z reguły placówki stacjonarne otwierane są rano (9:00), a zamykane w godzinach wieczornych np. 19:00. W soboty i niedzielę godziny otwarcia są nieco skrócone. Wówczas wieczorami punkty bukmacherskie raczej nie pracują.

Zakłady bukmacherskie naziemne oraz online – różnice i podobieństwa

Co łączy zakłady bukmacherskie naziemne i online, a co je dzieli? W poniższej tabelce prezentujemy główne cechy obu tych form obstawiania zakładów sportowych:

Bukmacherzy online Bukmacherzy stacjonarni
Bonusy powitalne Brak bonusów na start
Zakłady przez 24/h Ustalone godziny otwarcia
Transmisje live z meczów Brak transmisji
Wypłaty na konto bankowe Wypłaty w gotówce
Obstawianie z domu/z dowolnego miejsca Typowanie tylko w lokalu

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze