Jak i gdzie obstawiać siatkówkę? PORADNIK

Obstawianie siatkówki - poradnik bukmacherski.

Obstawianie siatkówki w Polsce jest modne, ponieważ jesteśmy krajem dwukrotnych mistrzów świata w tej dyscyplinie sportowej. Siatkówka ma duży hype w naszym kraju, co widać po rosnącej grupie kibiców, a także sukcesach drużyny narodowej oraz zespołów klubowych. To sport, który nie mógł być pominięty w ofercie bukmacherskiej. Siatkówka w zakładach online generuje kilkadziesiąt rynków. To że jest sporo zawodowych rozgrywek siatkarskich powoduje, że można ten sport typować niemalże przez cały rok. Co dokładnie obstawiać w siatkówce? Jak robić skuteczne zakłady na siatkówkę? Wszystko wyjaśnimy w tym artykule!

Jak obstawiać siatkówkę? Poradnik bukmacherski

Początkujący gracze, którzy dopiero co interesują się obstawianiem siatkówki pierwsze kupony mogą robić za bonusy bukmacherskie. To pierwsza czynność, która jest zalecana nowym użytkownikom, którzy mają sporo chęci do gry, a którzy wciąż nie wykorzystali wszystkich promocji na start od bukmacherów. Dzięki bonusom freebet lub zakładom bez ryzyka zdecydowanie łatwiej wdrożyć się w obstawianie meczów piłki siatkowej. Dlaczego? Dlatego, że w ramach promocji bukmacherzy przyznają darmowe zakłady lub zwroty stawek. Wówczas zdecydowanie łatwiej postawić pierwsze kroki w zakładach online.

Siatkówka jest dyscypliną dwudrogową, co oznacza, że w zakładach nie możesz zagrać kuponu na remis. W meczach tych zawsze pada rozstrzygnięcie, a jeśli jest 2:2 w setach, to odbywa się tie-break, a więc dodatkowa partia do 15 punktów. Fani siatkówki na pewno znają te zasady, ale czasami warto przypomnieć tego rodzaju pryncypia dla początkujących typerów. W dalszej części naszego poradniku znajdziesz więcej szczegółów dotyczących obstawiania siatkówki.

Gdzie obstawiać siatkówkę? Najważniejsze informacje

Siatkówkę można sklasyfikować w TOP 5 sportów obstawianych w zakładach bukmacherskich. To oznacza, że to dyscyplina dość popularna, choć na pewno rzadziej obstawiana niż piłka nożna, koszykówka i tenis ziemny. Polscy kibice mają duży sentyment do siatkówki ze względu na sukcesy reprezentacji, a także wysoki poziom Plus Ligi. Siatkówka jest dostępna u wszystkich bukmacherów w naszym kraju. Oczywiście typy na siatkówkę możesz realizować tylko u legalnych operatorów. Pamiętaj, by przestrzegać tej zasady, bo uchroni cię ona przed negatywnymi skutkami prawnymi.

Zakłady na siatkówkę postawisz w:

 • STS
 • Totalbet
 • Forbet
 • Betfan
 • Fortuna
 • Superbet
 • Etoto

Powyższa lista bukmacherów do siatkówki mogłaby być jeszcze dłuższa. Działające firmy w naszym kraju cechują się wysokimi standardami, a co za tym idzie – szeroką ofertą typów przedmeczowych i na żywo. To dotyczy również siatkówki – oferta kursowa na ten sport obejmuje rynki pre-match i live. Jak widać, u polskich bukmacherów można kompleksowo obstawiać mecze siatkówki w wydaniu reprezentacyjnym i klubowym.

Jak obstawiać siatkówkę? [PlusLiga i Lig Mistrzów]

Na co dzień najważniejszymi rozgrywkami siatkarskimi z punktu widzenia graczy są:

 • Plus Liga
 • Liga Mistrzów.

Tego rodzaju tezy potwierdzone są statystykami bukmacherskimi, które pokazują, że w sezonie klubowym polska liga, a także Champions League generują największe zainteresowanie. To nie dziwi, bo zawsze koszula bliższa ciału, a tym bardziej, kiedy mówimy o Plus Lidze. To rozgrywki, z których wywodzi się triumfator Ligi Mistrzów z sezonu 2020/2021, a więc ZAKSA Kędzierzyn Koźle. O mistrzostwo Polski walczą kluby, które następnie są w czołówce ekip w międzynarodowych rozgrywkach.

Z reguły kalendarz spotkań jest ułożony w ten sposób, że krajowe rozgrywki odbywają się podczas weekendu, a Liga Mistrzów gra w ciągu tygodnia. Skąd to znamy? Podobny schemat rozgrywek funkcjonuje m.in. w piłce nożnej. Na co zwracać uwagę obstawiając siatkówkę klubową? Oto nasz porady:

 • Zapoznaj się z sytuacją kadrową drużyn.
 • Sprawdź formę zespołów.
 • Poznaj bilans bezpośrednich konfrontacji.
 • Porównaj potencjał drużyn odnośnie każdej pozycji.
 • Przeanalizuj kalendarz zespołów.
 • Weź pod uwagę w jakiej hali odbędzie się mecz.
 • Zbadaj styl gry obu zespołów, a więc największe atuty/wady: blok, przyjęcie, zagrywka, obrona itd.

Jak skutecznie obstawiać siatkówkę na żywo?

Mecz siatkówki złożony jest z długiej historii, co pokazują siatkarskie rekordy. Gra do trzech wygranych setów sprawia, że w trakcie meczów wielokrotnie oglądaliśmy niesamowite zwroty akcji. Wynik 0:2 w setach wcale nie musi oznaczać, że przeciwnik jest już na deskach i się z nich nie podniesie. Wówczas trenerzy dokonują roszad w składzie, które niekiedy pozwalają odwrócić losy spotkania. Typerzy znający specyfikę siatkówki doskonale o tym wiedzą, dlatego może to procentować w zakładach “na żywo”.

Korzystając z typów live na siatkówkę trzeba być ekspertem od tej dyscypliny sportowej. Wszystko to zwiększa nasze szanse, że prawidłowo przewidzimy wynik meczu. Grając na żywo musimy reagować na poszczególne roszady w składzie, a także zawodników, którzy wchodzą w pole serwisowe. To niuanse, ale one wpływają na poprawność naszych decyzji. Zakłady live są zdecydowanie trudniejsze od typów przedmeczowych. Dlaczego? Bo wymagają błyskawicznych ruchów w oparciu o to, co aktualnie widzimy.

Gdzie obstawiać siatkówkę?

Siatkówkę, tak jak pozostałe sporty, najlepiej obstawiać u bukmacherów z najwyższymi opiniami. Takie firmy gwarantują szerokość oferty na wszystkie sporty, w tym także siatkarskie rozgrywki. W Polsce siatkówka cieszy się dużym zainteresowaniem, więc żaden operator nie pozwoli sobie by traktować ten sport po macoszemu. Tacy bukmacherzy jak Totalbet, forBET czy STS wystawiają oferty nie tylko na najważniejsze rozgrywki, ale też pozostałe ligi np. koreańską. Ilość rynków uwarunkowana jest zazwyczaj poziomem ligi i atrakcyjnością spotkania. Średnio na Plus Ligę bukmacherzy wystawiają 25 otwartych zdarzeń w zakładach przedmeczowych.

Najlepsze kursy bukmacherskie na siatkówkę

Jasne, że jeśli obstawiać siatkówkę, to najlepiej tam, gdzie kursy są najwyższe. Który bukmacher w naszym kraju wyróżnia się w tym kontekście? Porównując kursy operatorów zakładów, to imponująco prezentują się współczynniki Totalbet. To już kolejny raz, gdy właśnie kursy Totalbet najbardziej przypadły nam do gustu. Przede wszystkim chodzi o ich wielkość – średnio są obarczone 4.5% marżą, co jest wartościowym rezultatem.

Totalbet ma też specjalne narzędzia, by dodatkowo powiększać kursy na siatkówkę. Mowa o BOOST, kiedy to mecz, który znajdzie się w tej klasyfikacji posiada rekordowy kurs w skali całego kraju.

Legalni bukmacherzy z ofertą na siatkówkę

Przygotowaliśmy spis wszystkich legalnych bukmacherów, u których znajdziesz zakłady na siatkówkę przedmeczowe i live:

 • STS
 • Totalbet
 • Forbet
 • Betfan
 • Fortuna
 • Superbet
 • Etoto
 • eWinner
 • Totolotek
 • PZBUK
 • BetX
 • Fuksiarz
 • Betcris
 • LVBET
 • Noblebet
 • Betters

Siatkówka w ofercie TOTALbet

Totalbet pozwala obstawiać siatkówkę reprezentacyjną i klubową – to dotyczy rozgrywek męskich, jak i kobiecych. W najważniejszych ligach, a więc Plus Lidze i Lidze Mistrzów Totalbet oferuje 23 rozszerzenia do zakładów przedmeczowych. W Totalbet znajdziesz rynki dotyczące: wyniku, handicapu, sumy punktów/setów i zakłady drużynowe.

Oczywiście podobna ilość zdarzeń trafia następnie do kursów live w trakcie rozgrywania meczu. Siatkówkę u tego bukmachera postawisz z pozycji strony online i aplikacji mobilnej.

Obstawianie siatkówki w ForBET

Bukmachera forBET można porównać do Totalbet, jeśli chodzi o ilość zakładów przedmeczowych. W zasadzie oferty kursowe są bliźniacze w kontekście dostępnych zakładów do obstawiania. forBET oferuje też rozgrywki międzynarodowe takie jak liga brazylijska, rosyjska, włoska czy niemiecka. To bukmacher, który w zakładach live często udostępnia transmisje na żywo z siatkówki męskiej, jak i kobiecej.

Oferta STS na siatkówkę

STS jest bezpośrednio zaangażowany w Polską Ligę Siatkówki jako jeden ze sponsorów organizacji. To bukmacher wystawiający, co mecz kilkadziesiąt zakładów przedmeczowych. W ofercie STS znajdziecie też sporo rynków długoterminowych na mistrzostwo, TOP 3, a także H2H. Co więcej, STS nie ogranicza się tylko do polskich rozgrywek i europejskich pucharów. W kompletnej ofercie znajdują się też typy na rozgrywki z Turcji, Finlandii, a nawet Korei Południowej.

Jak obstawiać siatkówkę? Rodzaje zakładów na siatkówkę

Może siatkówka nie ma tylu rozszerzeń, co piłka nożna, ale i tak nie można tego sportu sprowadzać tylko do obstawiania wygranej gospodarza lub gości. Bukmacherzy umożliwiają znacznie szerszą gamę zagrań, z których warto korzystać. To właśnie tam można znaleźć perełki po wyższych kursach, które dadzą nam wygraną na kuponie. Jakie rodzaje zakładów wyszczególniamy w siatkówce?

Zwycięzca meczu

Na początek obligatoryjnie musimy wspomnieć o rynku, który jest najpopularniejszy. To zakład dwudrogowy, gdzie mamy dwie opcje do wyboru:

 • wygra gospodarz,
 • wygra gość.

Wybór spośród 1 lub 2 – bez remisu, bo takowy w siatkówce nie obowiązuje. Sytuacja jest prosta, gdy poprawnie wskażesz zwycięski zespół, to bez względu na rozmiar wygranej – twój kupon zostanie rozliczony jako zwycięski.

Under/over – typy na poniżej/powyżej setów i punktów w siatkówce

W zakładach poniżej/powyżej w przypadku siatkówki można obstawiać ilość setów, a także liczbę małych punktów. Jak wiadomo w siatkówce gra się każdego seta do 25 oczek (z uwzględnieniem przewagi minimum dwóch punktów). W przypadku małych punktów bukmacherzy ustalają linię under/over, a gracz ma za zadanie wskazanie czy będzie mniej lub więcej. Wiadomo, że im bardziej wyrównane zespoły, tym można przewidywać, że walka będzie punkt za punkt, więc wtedy obstawia się overy. Standardowa linia under/over na punkty wynosi 183.5 punktu.

Jeśli chodzi o under/over na sety, to typer ma za zadanie przewidzieć, czy będzie mniej/więcej setów. Wiadomo, że maksymalnie w meczu siatkarskim może być pięć setów.

rodzaje zakładów bukmacherskich na siatkówkę

Obstawianie siatkówki – zakłady specjalne

Obstawiając mecze siatkówki warto zdawać sobie sprawę z tego, że w ofertach bukmacherów znajdują się zakłady długoterminowe. Dzięki nim można postawić typ na zwycięzcę ligi, finalistów lub medalistów imprezy mistrzowskiej. To obstawianie końcowych rozstrzygnięć, które charakteryzuje się wysokimi kursami. W ten sposób można zagrać kupon na triumfatora w Plus Lidze lub rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dokładny wynik w siatkówce – gdzie obstawiać?

Bukmacherzy z kursami na siatkówkę w swojej podstawowej ofercie umieszczają też typy na dokładny wynik. Jak to działa? Po prostu zadaniem typera jest wskazanie wyniku w setach, a więc tego, kto wygra, a także, jakim stosunkiem partii np. 3:1 lub 3:2. Zakład wchodzi tylko wtedy, gdy gracz prawidłowo wskaże liczbę zwycięskich setów po obu stronach.

Jak obstawiać handicapy w siatkówce?

Handicap w siatkówce może dotyczyć małych punktów i setów. W ofercie forBET można znaleźć handicapy na wynik 1. seta. Wówczas bukmacher dolicza jednej drużynie określoną ilość punktów np. +2.5 i z uwzględnieniem tej wartości można typować, który zespół zwycięży pierwszą partię? Do prawidłowego rozliczenia zakładu trzeba uwzględnić wartość handicapu, a także wynik końcowy seta/meczu. Przy handicapie +2.5 wygrasz nawet jeśli wskazany przez ciebie zespół przegra seta w stosunku 23:25.

Jak i gdzie obstawiać siatkówkę? Podsumowanie

Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że dla typerów to obowiązek, by dokładnie znać specyfikę obstawiania siatkówki w sytuacji, gdy od 2014 roku jesteśmy mistrzami świata w tej dyscyplinie. Siatkówka oferuje kilkadzesiąt rozszerzeń, a większość rynków można szybko przyswoić, ponieważ mechanizmy under/over czy handicapów wszędzie działają w ten sam sposób.

FAQ

Jakich bukmacherów polecamy do obstawiania siatkówki?

Bukmacherzy do siatkówki polecani przez Zagranie to: Totalbet, forBET i STS.

Jakie zakłady można obstawiać w siatkówce?

Najpopularniejsze rynki to: zwycięzca meczu, dokładny wynik, under/over punktowy i handicap.

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze