Tydzień pełen emocji związanych z rywalizacją na ziemnych kortach w stolicy Włoch dobiega końca. Podczas turnieju WTA1000 wyłonione zostały dwie najlepsze zawodniczki ze swoich części drabinek. Po raz 5. z rzędu w finału turnieju WTA Tour zagra Iga Świątek, dla której będzie to walka o obronę tytułu sprzed roku. Dla Tunezyjki jest to drugi z rzędu finał w cyklu, gdzie tydzień temu wygrała rywalizację w Madrycie. Która z pań zostanie królową Rzymu za rok 2022? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia zapowiedzi na to spotkanie! 

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek vs Ons Jabeur: typy i kursy bukmacherskie (15.05.2022 r. – 13:00)

4. pojedynek zawodniczek, które obecnie znajdują się w bardzo wysokiej formie. Z pewnością mecz na papierze wygląda na taki, że powinien trzymać nas w napięciu już od pierwszej zaserwowanej piłki. Obie panie zaczęły rywalizację w stoicy Włoch od tego samego szczebla rywalizacji, a więc z pominięciem 1. rundy ze względu na swoje wysokie rozstawienie. Przez rzymskimi pojedynkami tenisistki miały zupełnie inny plan przygotowań. Ons zawitała na turnieju w Madrycie, gdzie w Hiszpanii udało jej się wygrać 1. turniej rangi WTA Tour. Było to jej pierwsze zwycięstwo odniesione w turnieju o tak wysokiej randze. Wydaje się, że nabrała wystarczająco dużo pewności siebie, aby w przyszłości zdobywać pozostałe tytuły. Jeżeli chodzi o reprezentantkę Polski, to pomimo młodszego wieku, to jej dorobek triumfów jest znacznie większy i myślę, że można powiedzieć, że jest ona bardziej doświadczona w rozgrywaniu najważniejszych pojedynków, co może zdecydowanie ustawić ją w bardziej komfortowej sytuacji mentalnej, a niżeli miałoby to być u Tunezyjki. Ons jest po ciężkich dwóch tygodniach zmagań, a jak dobrze wiemy, nie jest to zawodniczka, która posiada nie najlepsze przygotowanie fizyczne, co widać po jej posturze. Inaczej powinno być u Igi, która wypisała się z rywalizacji w stolicy Hiszpanii i na mączkę wróciła dopiero w obronie tytułu na te korty we Włoszech. Dodatkowo mecz pań będzie rozgrywany zaraz po południu, tak więc temperatura nie będzie zbyt łaskawa dla zawodniczek. Będzie to handicapem dla Polki, której skutecznie uda się obrona tytułu? Panie jeszcze nigdy nie grały ze sobą na kortach o nawierzchni ziemnej. W ich bezpośrednich spotkaniach lepsza jest zawodniczka z Tunezji, która dwukrotnie pokonała Polkę. Raz było to na kortach szlemowych podczas Wimbledonu, tak więc na nawierzchni trawiastej, stąd też nie ma co porównywać tego do dzisiejszego meczu. Jeżeli chodzi o spotkania na twardych kortach, to tutaj mamy remis. Raz w 2019 roku w Waszyngtonie lepsza była Świątek, jednakże nie tak dawno temu, gdyż w 2021 roku w Cincinnati, to Jabeur wygrała a dwóch setach. Jaki więc bilans bezpośrednich meczów będzie po tym spotkaniu?

tenis

IGA ŚWIĄTEK

Bukmacherzy, zdecydowanie widzą faworytkę w osobie Igi Świątek, która chyba dopiero w meczu półfinałowym mogła powiedzieć, że pilnowała wynik i korzystała z każdego prezentu dawanego od jej rywalki z 1/2 finału. Iga jest w bardzo dobrej formie, ale wciąż potwierdza w wywiadach, że poszukuje komfortu gry na kortach ziemnych, a podczas spotkań musi wkładać wiele wysiłku, aby móc skutecznie poruszać się na obiektach ziemnych. Jej drogą do finału niebyła łatwa i usłana różami. Bardzo różnorodne rywalki, gdzie każdy mecz z pewnością dobrze przygotuje Polkę do spotkań na nadchodzący Roland Garros. Tak jak mogliśmy obejrzeć w niemalże każdym spotkaniu, Iga bardzo długo rozpoznaje korty i rywalki, z którymi przychodzi jej się mierzyć. Widać, że w jej grze jeszcze brakuje czegoś, co dawałoby Polce pełną przewagę, taką, jaką ona chciałaby czuć we własnych zagraniach. Dla Polki będzie to szansa na wygranie 5. turnieju w szlemie z rzędu, a także możliwość wygrania 26. spotkania z rzędu w tourze. W spotkaniach Igi dochodzi do momentu, kiedy przekracza granicę męczenia się z rywalkami i później to ona dyktuje warunki na korcie. Wydaje mi się, że patrząc na jej znajomość gry w finałach, a także coraz lepsze podejście mentalne do ciężkich meczów, może być dzisiaj zawodniczką, która zacznie stawiać swoje warunki już od pierwszej piłki, ponieważ jej rywalka, podobnie z resztą jak sama reprezentantka Polski, bardzo długo wchodzi w spotkania, ale także z meczu na mecz grała coraz solidniejsze spotkania. Jednak Polka jest znacznie lepiej przygotowana pod kątem fizycznym i ma dużo lepiej zregenerowane ciało do takich bojów. W turnieju nie straciła jeszcze seta, chociaż były momenty, że musiała wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby dogonić uciekający wynik. W tym roku na kortach w Rzymie pokonała następujące przeciwniczki: Elena Gabriela Ruse (2:0 – 6:3, 6:0), Victoria Azarenka (2:0 – 6:4, 6:1), Bianca Andreescu (2:0 – 7:6, 6:0), Aryna Sabalenka (2:0 – 6:2, 6:1). 

Finał w Rzymie z udziałem Igi Świątek gramy w Betfan! Zarejestruj się od Zagranie i odbierz do 600PLN w zakładzie bez ryzyka!

ONS JABEUR

Czy Ons jest w stanie zatrzymać Igę w obronię tytułu sprzed roku? Wasze propozycje możecie grać u bukmachera Betfan. Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z naszym kodem promocyjnym i odbierz zakład bez ryzyka! Warto zaznaczyć, że Ons jest w drugim tygodniu pełnej rywalizacji w tourze, co jest dla niej pewną nowością, gdyż jeszcze nigdy nie miała takiej możliwości. Widać, że ponownie chce powtórzyć sukces, jaki udało jej się osiągnąć po raz pierwszy w zeszłym tygodniu. Jednak na jej drodze staje najgroźniejsza rywalka z możliwych, a warto zaznaczyć, że Tunezyjka miała mniej czasu na regenerację oraz przygotowanie pod mecz z Polką, która na spokojnie mogła zobaczyć pojedynek z Darią Kasatkiną. Ons w przez dwa tygodnie zagrała już prawie 10. meczów, co przy jej sposobności fizycznej może dać się we znaki w dzisiejszym finale z tak wymagającą rywalką. Ons podobnie jak Iga, długo wchodzi w pojedynki z rywalkami i często musi gonić wynik. Jest to później jakiś napęd mentalny na dalszą część meczu, ale dalej uważam, że jest to bardzo niebezpieczne, jeżeli nie uzyska się swojego tempa gry i nie będzie można wrócić do równego wyniku. Jabeur ma świetny okres w karierze. Obecnie plasuje się na najwyższej pozycji (7.) w rankingu WTA, jaką kiedykolwiek posiadała. Nadchodzący Roland Garros może być dla niej bardzo udany, gdyż po raz pierwszy będzie rozstawiona z tak wysokim numerem, a to może dawać jej teoretycznie łatwiejsze rywalki. Do takich nie należy reprezentantka Polski, a zarazem liderka światowego rankingu. Ons wie, jak przeciwstawić się Idze, z którą już wygrała dwukrotnie. Dzisiaj jednak nie do końca wierzę, że da rade utrzymać trudy pojedynku finałowego, jeżeli chodzi o jej fizyczność, warunki pogodowe i wymogi stawiane przez Polkę. Jeżeli chodzi o jej tegoroczną rywalizację w Rzymie, to wyglądała ona następująco: Ana Tomljanovic (2:0 – 7:5, 6:2), Julia Putinceva (2:0 – 6:3, 6:2), Maria Sakkari (2:1 – 1:6, 7:5, 6:1), Daria Kasatkina (2:1 – 6:4, 1:6, 7:5). 

Co proponuję na finał z udziałem Igi?

Walka o 2. z rzędy zwycięstwo w turnieju w Rzymie będzie dla Igi bardzo ciężkie ze względu na formę, jaką prezentuje ostatnio jej rywalka. Wydaje mi się jednak, że bardzo ważnym aspektem będzie sprawność fizyczna, która u Ons jest na znacznie niższym poziomie. Nie mówię tego ze względu na jej charakterystyczną posturę, gdyż ma ona także swoje zalety, ale bardziej chodzi mi o wyczerpanie po Madrycie, gdzie zagrała na całym dystansie turniejowym, a do tego miała jedynie dzień przerwy w rozpoczęciu spotkań w Rzymie. Dodatkowo trzeba wspomnieć o nadchodzącym Roland Garros, gdzie zawodniczki z pewnością nie będą chciały przystępować do niego ze zmęczeniem. Iga wydaje się być dużo pewniejsza w tym aspekcie, a umiejętności techniczne obu pań są na bardzo wysokim poziomie, tak więc o zwycięstwie zapewne będą decydowały detale. Sądzę jednak, że mecz z takimi zawodniczkami będzie stał na bardzo wysokim poziomie i może iść w dwie strony. Dlatego moją propozycją jest opcja na zagranie overu gemowego w meczu, ze względu na bardzo dobre formy obu pań, co może zagwarantować nam długie spotkanie z wieloma gemami.

Betfan
1.42
Powyżej 17,5 gemów w meczu

Kupon Betfan SEO Swiatek vs Jabeur 15.05.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze