Drugi dzień na kortach w Melbourne podczas Australian Open 2022 to zdecydowanie bardziej napięty grafik pod względem pojedynków, w których występować będą Polacy. Największe oczekiwania mamy oczywiście w stosunku do Igi Świątek, która mierzyć się będzie z Harriet Dart. Nie mniej interesujące będą także starcia Magdy Linette z Sevastovą, Kamila Majchrzaka z Seppim oraz Magdy Fręch z Simoną Halep. W tym artykule przyjrzymy się możliwemu scenariuszowi, jaki może zdarzyć się w pojedynku najwyżej rozstawionej Polki. Sprawdźcie, co przewidujemy! 

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Iga Świątek vs Harriet Dart: typy i kursy bukmacherskie (18.01.2022 r. – 02:30)

Organizatorzy nie byli zbyt przychylni dla polskich kibiców, gdyż mecz ten zaplanowany jest na godzinę nie wcześniejszą niż 02:30. Iga swój pierwszy mecz na tym turnieju rozegra z kwalifikantką z Wielkiej Brytanii, Harriet Dart. Jest to zawodniczka, która znajduje się dużo niżej w zestawieniu, ale spędziła już dwa tygodnie na kortach w Australii, co może dodać jej nieco pewności siebie w konfrontacji z Polką. Jednak umiejętności, jakie prezentowane są przez obie zawodniczki, to jednak obecnie nieco różniące się poziomy w światowym tenisie kobiecym, co moim zdaniem znajdzie odzwierciedlenie na korcie. Panie zmierzą się na Rod Laver Arena, zaraz po pojedynku Burel vs Muguruza, co także jest wyróżnieniem dla obu tenisistek.

Zgarnij bonusy za start w Betfan! Zarejestruj się z kodem promocyjnym od Zagranie! 

IGA ŚWIĄTEK

Polka do turnieju przystępuje z rozstawieniem z numerem 7., co ulokowało ją w drabince w środku dolnej części całego zestawienia. Do tej pory pokazała się nam w rywalizacji w Adelaide, gdzie broniła tytułu sprzed roku. Niestety ta sztuka jej się nie udała, ale dotarła do półfinału, gdzie musiała zaznać wyższości ze strony liderki światowego rankingu, Ashleigh Barty. Mecz zakończył się w dwóch setach, ale widać było, że Iga jest w stanie grać na wysokim poziomie. Po zmianie trenera i sztabu szkoleniowego wróciła do swojej gry sprzed roku, gdzie grała bez presji i była bardzo agresywną zawodniczką na korcie. Tym razem możemy widzieć podobną specyfikację jej pojedynków, gdzie Polka często chce brać rywalizację i tempo wymian na siebie. To dobrze o niej świadczy w tym momencie, gdyż stara się pilnować swojego podania, a w strefie defensywnej dużo biega i jest dynamiczna, co często pozwala jej na zmianę rytmu i przejście w atak. Polka moim zdaniem jest dobrze przygotowana do sezonu i nie wchodzi z presją mentalną, jaką miała przykładowo w zeszłorocznym Roland Garros. Iga na przestrzeni całego poprzedniego roku zebrała bardzo dużo doświadczenia i jako jedyna zawodniczka z cyklu zdołała awansować do 4. rundy w poprzednim sezonie. Losowanie do drabinki okazało się być dla niej łaskawe, gdyż gra z kwalifikantką, którą przedstawię poniżej.

tenis

HARRIET DART

Brytyjka, tak jak już wcześniej wspomniałem, jest zawodniczką, która musiała przechodzić przez trzystopniowe kwalifikacje. Tam ze stratą tylko jednego seta zdołała awansować do drabinki głównej i losowanie zesłało ją do pojedynku z Igą. Zdecydowanie lepiej mogła trafić, jednakże w tych trzech rundach pokazała, że potrafi dobrze grać w tenisa. Co prawda nie były to deklasujące zwycięstwa, a sam poziom przeciwniczek to kilka szczebli niżej w porównaniu do poziomu Igi. Dart rzadko sobie radzi w rywalizacji z zawodniczkami z topowych pozycji rankingowych. To także świadczy o presji, jaka jest na nią nakładana, że musi wygrać z teoretycznie lepszymi rywalkami. W poprzednim roku dostała się tylko do pierwszej rundy US Open i Wimbledonu. Resztę swoich rywalizacji przegrała w kwalifikacjach. Sądzę, że dzisiaj także nie będzie ona mogła cieszyć się z awansu i także zakończy swój udział na pierwszej rundzie na kortach w Australii.

Co proponuję?

Panie jeszcze nigdy nie miały okazji ze sobą współzawodniczyć. Zdecydowaną faworytką jest Iga, która dosyć dobrze wchodzi w pojedynki szlemowe w ostatnim czasie. Ma także wiele większy bagaż doświadczenia, a przede wszystkim większy wachlarza umiejętności tenisowych. Moim zdaniem ten mecz zakończy się w dwóch setach, jednak kursy na to zdarzenie nie są interesujące na tyle, aby z tego skorzystać. Myślę, że mecz nie będzie utrzymywał się przy własnym serwisie Brytyjki i zobaczymy kilka przełamań ze strony Igi po serwisie przeciwniczki. Gram na under gemowy w tym meczu, gdzie wynik 6:3, 6:4 daje nam zwycięski kupon. 

Betfan
1.53
Poniżej 19,5 gemów w meczu

Wszystkie propozycje na Igę i inne mecze Polaków, znajdziecie na stronie Zagranie –> Zagranie Typy na Tenis

Kupon SEO Świątek vs Dart AO WTA 17.01.2022

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze