Foto. Łukasz Sobala

Przed nami ostatnia prosta sezonu zasadniczego w Polskiej Hokej Lidze. Dziś oraz w piątek zostaną rozegrane ostatnie dwie kolejki i od następnego tygodnia drużyny będą się mierzyć już w fazie play-off. Zmiany w układzie ligowej tabeli mogą jeszcze mieć miejsce, ale patrząc na terminarz GKS-u Tychy, to można zakładać, że zakończą oni zmagania na fotelu lidera i do dalszej części sezonu będą przystępować z najlepszej pozycji. Dziś zajrzymy do Torunia, gdzie przyjedzie finalista Pucharu Polski Unia Oświęcim oraz sprawdzimy, co się dzieje na Podhalu przed pojedynkiem z GKS-em Katowice. Zachęcam do sprawdzenia recenzji o zakładach bukmacherskich Fortuna oraz zapraszam do zapoznania się z moimi dzisiejszymi propozycjami!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów na PHL? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

KH Energa Toruń – Unia Oświęcim (17.02.2021 r. 18:00)

Gospodarze tego starcia muszą do końca być czujni jeśli chcą przystąpić do play-off z 3. miejsca, bo za ich plecami wciąż czai się GKS Katowice, który traci do torunian 3 punkty. Oświęcimianie zakończą sezon raczej na obecnym 5. miejscu, ponieważ zespoły pod nimi mają małe szanse na ich dogonienie, a patrząc w górę, mogą nie dać rady przeskoczyć katowiczan. Więc sprawa wygląda tak, finaliści Pucharu Polski mogą być już myślami w dalszej części sezonu, natomiast Stalowe Pierniki muszą postawić przysłowiową kropkę nad “i” w postaci punktów, które pozwolą zająć im miejsce na najniższym stopniu podium. Torunianie we własnej hali są drużyną bardzo trudną do pokonania, w tym sezonie ta sztuka udała się tylko trzem zespołom: GKS-owi Tychy, JKH Jastrzębiu i GKS-owi Katowice. W pozostałych 14 meczach Pierniki odniosły zwycięstwa, raz doprowadzając do dogrywki. Również warto zwrócić uwagę na pierwsze tercje w wykonaniu gospodarzy dzisiejszego starcia. Gdyby w tabeli końcowej brano pod uwagę tylko rezultaty z pierwszej części gry, to ekipa z Torunia byłaby zdecydowanym liderem, wyprzedzając GKS Tychy o 4 punkty. Oświęcimianie w tej samej tabeli zajmowaliby 5. miejsce ze znaczącą 15- punktową stratą. Jeśli chodzi o indywidualności, to za zdobywanie bramek odpowiada Rosyjskie trio: Feofanov, Sergushkin, Bondaruk, wszyscy trzej hokeiści w swoim dorobku mają double-dobule, a ogólnie brali udział przy 84 ze 118 bramek swojej drużyny. W bramce dzieli i rządzi Anton Svensson, broniący na poziomie 92% puszczając na mecz średnio 1,88 gola. Na swój procent Szwed w największej mierze zapracował spotkaniami na Tor-Torze. Do dzisiejszego spotkania oświęcimianie przystąpią bez najlepszego pod względem CV oraz jednego z najlepszych obrońców w drużynie Victora Bartleya, który ze względu na sprawy rodzinne musiał opuścić nasz kraj i zabraknie go na pewno do końca rudny zasadniczej. W bramce Unia wciąż może liczyć na Saundersa, który bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie.

Statystyki:

 • KH Energa Toruń zajmuję 3. miejsce z dorobkiem 66 punktów po 34 spotkaniach.
 • Ich bilans to, 20-4-10.
 • Bilans bramkowy Stalowych Pierników to, 118:71.
 • Unia Oświęcim zajmuję 5. miejsce z dorobkiem 59 punktów po 34 meczach.
 • Ich bilans to, 17-8-9.
 • Bilans bramkowy Unii to, 99:88.
 • W tym sezonie w meczach bezpośrednich 2 razy wygrała Unia, a raz Energa.

Co obstawić?

Patrząc na to jak we własnej hali radzą sobie torunianie oraz jak dobrze wygląda ich bilans pierwszych tercji, nasuwa mi się pewien typ, a mianowicie chodzi o wygraną Pierników w pierwszej tercji lub w całym meczu. Unia na wyjazdach traci zdecydowanie więcej bramek niż w meczach domowych, do tego dochodzi aspekt mentalny w postaci przegranego Pucharu Polski. Pytanie jest jedno. Jak zespół zareaguję na porażkę? Czy będą chcieli już dziś udowodnić, że nie zrobiła ona na nich wrażenia, czy może przegrana podziałała na nich negatywnie? Warto pamiętać o nieobecności Bartleya oraz o tym, że w Oświęcimiu przed play-off sytuacja w tabeli jest względnie ustabilizowana. Dlatego w tym starciu idę w stronę torunian, którzy będą chcieli skończyć sezon na 3. miejscu.

KH Energa Toruń – Unia Oświęcim

Typ. Energa Toruń wygra 1. tercje lub cały mecz

Kurs. 1,63

zagranie

Podhale Nowy Targ – GKS Katowice (17.02.2021 r. 18:00)

Spotkanie czwartej defensywy z najlepszą obroną ligi. Tak możemy zapowiedzieć starcie w Nowym Targu. W bramkach obu drużyn możemy ujrzeć specjalistów rzemiosła bramkarskiego. Dostępu do “świątyni” nowotarżan broni Przemysław Odrobny ze skutecznością 92%, co daję mu 6. miejsce wśród bramkarzy z największym procentem obronionych krążków. Natomiast w Katowicach możemy oglądać w akcji Juraja Šimbocha, który w tej samej klasyfikacji z 93% obron znajduję się tylko za bramkarzem GKS-u Tychy. Jeśli chodzi o wpuszczone bramki tutaj również zdecydowanie wypada Šimboch ze średnią 1,72, natomiast Odrobny notuję średnią 2,32. W spotkaniach Szarotek pada 5,1 bramki na spotkanie, co daję im najmniejszą ilość obok katowiczan, którzy tracą 4,9 gola na spotkanie. Zdecydowanie lepiej w obronie radzą sobie obie ekipy w meczach domowych, Szarotki do tej pory straciły u siebie 34 gole w 17 pojedynkach. Jeśli chodzi o wyjazdowe poczynania w obronie GKS-u, to są one wciąż obok Jastrzębian najlepsze w lidze. Katowiczanie w 17 wyjazdowych meczach stracili 36 goli. Znakomicie w drużynie przyjezdnych radzi sobie Polskie trio: Pasiut, Fraszko, Krężołek ten pierwszy może do końca sezonu zasadniczego dobić do bariery 30 asyst, do tego osiągnięcia brakuję mu 2 kluczowych podań i będzie to dla niego 3 sezon z rzędu z takim dorobkiem. W bezpośrednich starciach tych ekip nie pada zbyt wiele bramek oraz liczba strzałów celnych oscyluję w granicach 50. Ostatni pojedynek GKS-u w Sanoku przyniósł im zwycięstwo dopiero na 17 sekund przed końcową syreną, a mecz zakończył się wynikiem 2:1. Natomiast Podhalanie ulegli w Toruniu Enerdze 4:0. W Toruniu bramki strzegł Brikun, a w dzisiejszym spotkaniu powinniśmy zobaczyć Odrobnego, który moim zdaniem da więcej pewności drużynie.

Statystyki:

 • Podhale Nowy Targ zajmuję 6. miejsce z dorobkiem 54 punktów po 34 spotkaniach.
 • Ich bilans to, 14-7-13.
 • Bilans bramkowy Szarotek to, 98:83.
 • GKS Katowice zajmuję 4. miejsce z dorobkiem 63 punktów po 34 meczach.
 • Ich bilans to, 17-6-11.
 • Bilans bramkowy GKS-u to, 107:64.
 • Ostatnie bezpośrednie spotkanie wygrało Podhale 2:1.

Co obstawić?

Katowice wciąż mają szansę na zajęcie 3. miejsca, które pozwoli uniknąć starć z Unią Oświęcim. Nowotarżanie jeśli nie chcą, żeby przeskoczyła ich Cracovia, muszą walczyć o punkty w obu czekających ich spotkaniach. Ja w tym pojedynku typuję małą liczbę bramek w całym spotkaniu. Liczę, że obie ekipy pokażą swoją skuteczną grę w obronie, a bramkarze dadzą dziś popis. Mecze tych zespołów nie obfitują w bramki, więc dlaczego teraz miałoby być inaczej, zwłaszcza że jest jeszcze o co grać.

Podhale Nowy Targ – GKS Katowice

Typ. Poniżej 5,5 goli

Kurs. 1,50 

Zagranie bez ryzyka:

 • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
 • Dla nowych graczy
 • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
 • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
 • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
 • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
 • Jednokrotny obrót bonusem.

PHL 17.02.21

Chcesz więcej typów na PHL? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie