Grand Prix Kataru: typy, kursy i zapowiedź, 21.11.2021

Mazepin Haas F1

Cyrk zwany Formułą 1 się nie zatrzymuje i najszybsi kierowcy świata po raz pierwszy w historii zawitają na Losail International Circuit. Jest to tor w Katarze, który często jest odwiedzany przez zawodników Moto GP, ale nie F1. Po treningach i kwalifikacjach można wyciągnąć pełno wniosków, ale najważniejsze wydarzenie odbywa się dzisiaj. Czy Lewis Hamilton skróci dystans do Maxa Verstappena w klasyfikacji generalnej? Przy okazji GP Brazylii trafiliśmy dwa typy z kursami 3.00 i 3.50. Teraz celuje w singla z wartością 3.00, zapraszam do lektury!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 140 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1700 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 140 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Skorzystaj z kodu promocyjnego w STS i ciesz się bonusami na start!

Co wiemy po GP Brazylii?

Szybkie tempo i imponujące zwycięstwo Lewisa Hamiltona na Interlagos z pewnością zdziwiło Maxa Verstappena, jak i całą jego całego spod znaku czerwonego byka. Wymiana jednostki napędowej w Mercedesie jest uważana za kluczową decyzję w tym okresie sezonu. Czy tylko ten zabieg mógł zwiększyć osiągi srebrnej strzały? Wiele mówi się o skrzydle DRS, który Holender miał okazję dotykać po kwalifikacjach do GP Brazylii i otrzymał za to karę pieniężną. Jest tutaj pole do dyskusji i Red Bull tak łatwo nie odpuści. Nie mniej jednak powinien skupić się na sobie, ponieważ za chwilę mogą oglądać plecy Mercedesa w obu klasyfikacjach. Co dobrego inżynierowie i mechanicy przygotowali na Katar?

Weekend w Katarze

Dla zdecydowanej większości kierowców Losail International Circuit jest nowym torem. Okazję ścigania się na tej nitce mieli jedynie Sergio Perez oraz Nikita Mazepin. Można stwierdzić, że jest to techniczny obiekt, ale ma charakterystyczną prostą startową, która przy użyciu systemu DRS pozwala na bezproblemowe wyprzedzenie swojego przeciwnika. Piątek był przeznaczony na zapoznanie się torem, ale już sobota pokazała, kto jest tutaj najszybszy. Oczywiście Lewis Hamilton nie dał większych szans Maxowi Verstappenowi i to Brytyjczyk wystąpi z Pole Position. Zadziwiająca słaba postawa jest w przypadku Sergio Pereza, który nie dostał się do Q3 i wystartuje z 11. pozycji. Meksykanin będzie miał spore pole do popisu, aby odrobić straty. Wreszcie swoje okrążenia mógł wykręcać Nikita Mazepin, który wystąpił tylko w pierwszym treningu. Miał problemy z podwoziem w swoim bolidzie i cały Haas ma nadzieję, że najpoważniejsze kłopoty już za nimi. Niewątpliwie czeka nas interesujący wyścig w Katarze.

grupa

Tor Losail International Circuit- krótka specyfika

Jedno okrążenie tego toru ma długość 5.380 km i tym samym czeka nas dzisiaj 57 kółek. Wspomniałem już wyżej o charakterystycznej prostej startowej, która jest bardzo długa i pozwala na swobodne wyprzedzanie. Długie użycie systemu DRS jest w cenie dla tych zawodników, którzy muszą odrabiać straty z kwalifikacji. Limity toru w zakrętach numer 2, 7 i 16 również są problematyczne dla kierowców, którzy pierwszy raz zawitali na Losail International Circuit. Nie ma tutaj pięknych widoków, a obiekt, który w pełni skupiony jest na ściganiu. Warto jeszcze wspomnieć o sekcji prawych zakrętów 12-14 i tutaj można szukać swojej przewagi nad resztą stawki.

Propozycja typu na GP Kataru

Tym razem nie skupię się na głównych bohaterach tego sezonu F1, a raczej spojrzę na sam dół. Interesują mnie dzisiaj kierowcy Haasa, którzy nie najlepiej czują się w Katarze. O ile Mick Schumacher bezproblemowo uczestniczył we wszystkich wydarzeniach tego weekendu na torze Losail International Circuit, tak Nikita Mazepin miał kłopoty ze swoim podwoziem. Przejechał 10 okrążeń podczas pierwszego treningu i kilka w kwalifikacjach. Nie wiemy, jak naprawiony bolid będzie sprawował się na dystansie wyścigu. Dodatkowo pamiętajmy o limitach, za których wielokrotnie przekroczenie może skończyć się czarną flagą. Jestem zdania, że Rosjanin w nowych warunkach może mieć problem, aby dojechać do mety. W STS znalazłem ciekawy zakład, który mówi o tym, że któryś z kierowców Haasa nie ukończy wyścigu. Liczę oczywiście najbardziej na Nikitę Mazepina, ale jeżeli Mick Schumacher będzie musiał przedwcześnie zjechać do „bazy”, to się nie obrażę. Kurs na to zdarzenie wynosi aż 3.00 i przy takich okolicznościach warto go spróbować na dzisiejsze widowisko podczas GP Kataru.

Oba bolidy Haasa zostaną sklasyfikowane? - NIE
Kurs: 3.00
Zagraj w STS!

F1 21.11. STS

fot. Pressfocus

 

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze