Okres od zakończenia sezonu do rozpoczęcia mundialu nie będzie przyjemny. Jako małe pocieszenie przychodzą nam mecze towarzyskie, których przed turniejem finałowym będzie pod dostatkiem. Dzisiaj wybierzemy się na dwa obiekty. Najpierw udamy się na Nissan Stadium w Yokohamie, gdzie nasz grupowy rywal – Japonia zmierzy się z Ghaną. Początek meczu już o godzinie 12:25. Drugie spotkanie odbędzie się w Insbrucku, gdzie Austria podejmie gospodarza mistrzostw świata – Rosję. W tym starciu pierwszy gwizdek o 20:00.

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Kupon został stworzony na podstawie oferty bukmachera Fortuna.
Skorzystaj z najlepszych kursów na rynku.
Ekskluzywny kod rejestracyjny dla czytelników Zagranie: 20free

Fortuna opinie – dowiedz się więcej o bukmacherze

Japonia

Dla Japonii spotkanie z reprezentacją Ghany ma być idealnym odwzorowaniem tego, co mogą zobaczyć na mundialu. Kadra Senegalu wydaje się ciężkim wyzwaniem dla zdecydowanie słabszych fizycznie piłkarzy z kraju Kwitnącej Wiśni. W dzisiejszym spotkaniu po raz pierwszy zagrają pod wodzą nowego szkoleniowca.  W związku ze słabą postawą zespołu pracę stracił Vahid Halihodzić, a jego miejsce zajął Akira Nosiho. Jednym z wątków pobocznych przy okazji zwolnienia Bośniaka była kłótnia z największymi gwiazdami. Nowy szkoleniowiec nie potrzebował wiele czasu, żeby przywrócić główne postacie do kadry. Shinji Kagawa, Shinji Okazaki oraz Keisuke Honda to zawodnicy, o których słyszał prawdopodobnie każdy kibic piłki nożnej. Nowy coach ma trzy spotkania, na poukładanie zwłaszcza gry ofensywnej swojej drużyny, bo Halihodzić koncenrował uwagę głównie na obronie, co nie podobało się kibicom. Jak prezentowali się Samurajowie w ostatnim czasie? Z trzech ostatnich spotkań wyciągnęli raptem jeden wynik remisowy. Dwie porażki nie przynoszą chluby, ale trzeba zauważyć, że będą rozliczani dopiero za występ na mundialu. Co ciekawe remis, o którym mowa miał miejsce w rywalizacji z Mali, czyli innym afrykańskim zespołem. Dzisiaj czeka ich pojedynek z Ghaną, która brała udział w trzech ostatnich mistrzostwach świata.

Ghana

Ghańczycy mogą podejść do tego meczu na pełnym luzie. Piłkarze powoli czują w głowie wakacje. Wystarczy odbębnić reprezentacyjne obowiązki i czeka ich zasłużona przerwa. Z pewnością woleliby inny scenariusz, jednak czasu cofnąć nie mogą. Szkoda, bo trzeba przyznać, że w ostatnim czasie ich występy na turnieju finałowym zapadały w pamięć. Najpierw wielki mecz ćwierćfinałowy z Urugwajem w 2010 roku i ręką Suareza, a cztery lata później 2:2 z Niemcami, gdzie to spotkanie przez wielu zostało uznane najlepszym pojedynkiem całej imprezy. Ghana w ostatnich 10. meczach wygrali siedem razy, notując tylko jedną porażkę i dwa remisy. Dobra forma przyszła za późno, ponieważ odkąd zaczęli dobrze grać, to nie mieli już szansy na awans. Moim zdaniem w tym meczu z efektem nowej miotły lepsi będą Japończycy, a Ghana będzie myślała już tylko o nadchodzących wakacjach.

Statystyki:

 • Ghana wygrała siedem z ostatnich dziesięciu meczów
 • Ghana przegrała tylko jedno z poprzednich dziesięciu spotkań.
 • Japonia nie wygrała w trzech ostatnich meczach.
 • Japonia wygrała dwa poprzednie starcia towarzyskie z Ghaną.
 • Oba zespoły mierzyły się do tej pory trzy razy, ani razu nie padł remis.
 • Dwa ostatnie starcia tych ekip to wyniki +3,5 bramki i BTTS.

Zdarzenie: Japonia vs Ghana

Typ: 1

Kurs: 1.73

Austria

Drugim pojedynkiem, na który zwrócimy uwagę będzie rywalizacja Austrii z Rosją. Gospodarze zagrają w tym meczu o przysłowiowe frytki, ponieważ nie dostali się do turnieju finałowego, natomiast piłkarze Stanisława Czerczesowa kończą powoli swój plan przygotowań, więc muszą być na najwyższych obrotach. Austriacy wygrali pięć ostatnich spotkań. Trzy z nich były rywalizacjami towarzyskimi, jednak pokonanie Urugwaju musi robić wrażenie. W końcu nawet Polacy nie umieli tego dokonać. Tylko ekipa Urusów strzeliła im bramkę w czterech ostatnich meczach. Czy Rosjanie będą w stanie dokonać tej sztuki? Moim zdaniem tak, skoro strzelili bramkę Francji oraz trzy razy pokonali Hiszpanów to myślę, że BTTS tutaj jest logicznym rozwiązaniem,

Rosja

Rosjanie powoli kończą przygotowania do mundialu, ale nie można powiedzieć, żeby przebiegały one w korzystnej atmosferze. W ubiegłym roku byli oni gospodarzem Pucharu Konfederacji, jednak nie będą go dobrze wspominać, ponieważ swój udział zakończyli na fazie grupowej. W sparingach nie było lepiej, ponieważ nie wygrali żadnego z ostatnich pięciu meczów. Powiększając trochę pole widzenia zwyciężyli w jednym z poprzednich ośmiu pojedynków. Szału nie ma. Lekkim usprawiedliwieniem może być fakt, że mierzyli się z naprawdę mocnymi rywalami jak Francja, Hiszpania, Argentna czy Brazylia. Mimo wszystko wypadałoby coś wygrać przed mundialem i poprawić nastroje w drużynie. Czerczesow ma przed sobą ciężkie zadanie. Media już po zeszłorocznym Pucharze Konfederacji przepowiadały jego zwolnienie, a  brak wyjścia z grupy może być bolesny w skutkach. Co typujemy? Kurs na -2,5 gola jest bardzo niski, więc bukmacherzy prawdopodobnie uznają to za pewniaczka w związku z poprzednimi wynikami. My zagramy odwrotnie, postaramy się znaleźć fajny przelicznik grając na over po kursie 2.38. W końcu będzie to starcie towarzyskie, a w nim wszystko się może zdarzyć.

Statystyki:

 • Oba zespoły mierzyły się do tej pory trzy razy, w każdym przypadku z rezultatem -1,5 gola.
 • Rosjanie nie strzelili Austrii bramki w tych trzech meczach.
 • Rosja nie pokonali Austrii biorąc pod uwagę trzy poprzednie starcia.
 • Każde z tych spotkań kończyło się bez wyniku BTTS.
 • Austria wygrała pięć ostatnich spotkań.
 • Austriacy stracili bramkę w jednym z poprzednich czterech meczów.
 • Rosjanie nie wygrali w pięciu ostatnich spotkaniach.
 • Podopieczni Czerczesowa wygrali tylko jedno z ostatnich ośmiu starć.

Zdarzenie: Austria vs Rosja

Typ: +2,5 gola

Kurs: 2.38

Fortuna