Odejście Leo Messiego z FC Barcelony to ostatnio bardzo głośny temat. Zawodnik miał o tym poinformować swój klub i chce odejść za darmo. Szykuje się niemały spór na linii Messi – klub, a to okienko transferowe zapowiada się niesamowicie gorąco i to wcale nie dlatego, że za oknem mamy 32 stopnie. Sprawdźcie naszą analizę dotyczącą przyszłości jednego z dwóch najlepszych graczy na świecie. 

1200 PLN od depozytu +280 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

sts bez ryzyka 280 PLN

O tym kim jest Leo Messi i jak duże ma zasługi nie tylko dla klubu z Katalonii, ale również całego świata piłkarskiego chyba nie muszę dużo mówić. Razem z Cristiano Ronaldo przez lata rywalizacji w La Lidze przyciągali na stadiony i przed ekrany miliony kibiców. CR7 już opuścił Hiszpanię, teraz przyjdzie czas na Messiego? Wszystko na to wskazuje, chociaż sytuacja wcale nie jest taka prosta. Za nim przejdziemy do poszczególnych kursów oraz ewentualnych kierunków, gdzie mógłby udać się ten legendarny zawodnik, to zagłębimy się w to, jak prawnie wygląda temat odejścia LM.

Według umowy, jaką Leo Messi zawarł z FC Barceloną, zawodnik może opuścić klub za darmo, pod warunkiem, że będzie to do 30 czerwca bieżącego roku. Taki zapis rzekomo widnieje w umowie Messiego. Oczywiście nikt, podpisując tę umowę, nie pomyślał, że sezon zostanie przedłużony aż o dwa miesiące z powodu pandemii, a to dość mocno komplikuje sprawę. Teraz Leo będzie się spierał z klubem z Katalonii. Wytworzyły się dwa obozy, jeden mówi, że ten genialny zawodnik ma do tego pełne prawo, a drugi przystaje po stornie Barcy, która nie chce go puścić za mniej niż 700 milionów euro, a taka rzekomo widnieje klauzula w kontrakcie. 

700 milionów euro to ogromna kwota, której raczej nikt nie wyłoży. Nie wiadomo też, kto do końca w tym sporze prawnym ma racje. Jednak biorąc pod uwagę zasługi Messiego dla FC Barcelony, to tak po ludzku mogliby puścić go za darmo lub jakąś o wiele mniejszą kwotę. Czy tak się stanie? Szczerze, uważam, że zawodnik może opuścić klub już w tym roku. Tu już nie chodzi tylko o kwestie moralne, ale też o to, aby uratować ostatnie lata kariery tego gracza. Bo to, że zostając w Barcelonie, nic nie osiągnie na ten moment, to chyba wie już każdy. Tam potrzebny jest lider, a co by nie mówić, ale Lionel Messi nim nie jest. W STS są dobre oferty na to, gdzie będzie grał LM 10 października tego roku.

Grupa Zagranie

Dlaczego ta data? Gdyż prawdopodobnie będzie to początek sezonu w wielu ligach, o ile rozgrywki znowu nie zostaną zawieszone. Bukmacherzy najwięcej szans na pozyskanie Lionela Messiego dają Manchesterowi City. Kurs na to wynosi 1.80. Na zostanie w Barcelonie jest tylko 2.00, a w przypadku Interu jest to już 7.50. Kursy zachęcają do grania, tym bardziej że takie okazje nie zdarzają się zbyt często. 

STS kursy transfer messi

Jak podaje Marca, Leo Messi byłby gotów obniżyć swoje wynagrodzenie, tylko po to, żeby gdzieś się przenieść. Pomimo tego, że zapewne sprawa na linii Messiego z Barceloną skończy się w sądzie, to zawodnik i tak nie powinien mieć większych problemów z przeniesieniem się. Największe szanse na to, by go pozyskać, ma City. Klub z Anglii trenuje przecież stary, dobry znajomy Messiego, Guardiola, a do tego jako napastnik gra tam jego kolega Aguero. Podobno decyzja Leo Messiego ma być ostateczna, więc szanse Manchesteru na pozyskanie go rosną coraz bardziej. 

Osobiście skłaniałbym się ku opcji z City i tak też bym grał. Za stawkę 100 złotych można zgarnąć ponad 158 złotych. Ewentualnie zerknięcie w stronę Interu, o którym mówiło się już od długiego czasu, też byłoby ciekawym rozwiązaniem. Jedno jest pewne – czeka nas bardzo gorące lato z udziałem Leo Messiego. 

sts messi transfer typy

Zaloguj się aby dodawać komentarze