Fot. Adam Starszyński

Fight Exclusive Night, czyli FEN to gale MMA w Polsce, które nie mają takiej rozpoznawalności jak KSW, ale w środowisku sportów walki odgrywają ważną rolę. FEN jest dostępny w zakładach bukmacherskich, a poszczególne pojedynki w ramach tej organizacji można typować u legalnych operatorów. Zakłady bukmacherskie na FEN weszły już w stały trend i polscy typerzy specjalizujący się w MMA korzystają z tych wydarzeń.

Gdzie obstawiać FEN?

W naszym kraju MMA cały czas notuje rozwój. Początkowo w Polsce działała tylko jedna organizacja MMA, a więc KSW. Na sukcesie federacji KSW powstały kolejne projekty związane ze sportami walki. Jednym z nich jest właśnie FEN, które zaczęło działać w 2013 roku. Od tamtej pory odbyło się już dziesiątki gali pod marką Fight Exclusive Night. FEN zyskał partnerów telewizyjnych i sponsorów, co pozwoliło na rozwój organizacji.

FEN to już nie tylko zaplecze dla KSW, ale realna wartość w polskim MMA. Na galach FEN walczą polscy zawodnicy oraz fighterzy z zagranicy. Poza MMA federacja FEN promuje również walki w formule Kick-Boxingu (K-1).

Obstawianie FEN możliwe jest u polskich bukmacherów z licencją Ministerstwa Finansów. Organizacja FEN posiada bukmacherskiego partnera (jest nim firma Totalbet), ale ofertę na walki mają prawo przedstawiać także pozostali operatorzy na rynku. FEN nie związało się z żadnym bukmacherem na wyłączność, tak jak zrobiło FAME MMA, które podpisało umowę z Betclic.

Wszystkie typy na sporty walki, w tym MMA, KSW, UFC czy FEN znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/analizy-boks-mma/.

FEN zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na FEN to zbiór klasycznych typów na wydarzenia związane z MMA. Wielu graczy na pewno przywykło do tego, że obstawiając sporty walki można znaleźć u bukmacherów mniej więcej podobne rynki. Czego dotyczą zakłady na FEN? W pierwszej kolejności zwycięzców poszczególnych pojedynków z karty walk. Co jeszcze? W szczegółowych zakładach na FEN w ofercie bukmacherskiej znaleźć można takie rynki:

 • kto wygra,
 • wygra przez KO, TKO lub na punkty,
 • wygra w 1. rundzie,
 • suma rund,
 • pojedynek zakończy się w 1. minucie.

Zakłady bukmacherskie na FEN pojawiają się kilkanaście dni przed galą. Z reguły jest tak, że im bliżej pojedynków, tym oferta bukmacherów poszerza się o kolejne rynki. W praktyce wygląda to tak, że po ogłoszeniu karty walk w zakładach pojawiają się podstawowe kursy na to, kto wygra pojedynek. Bezpośrednio przez galą FEN można liczyć na szerszą ofertę zakładów złożoną z kilkunastu typów.

FEN – opis gali

Jak wyglądają gale FEN? Zazwyczaj podczas wydarzenia mamy do czynienia z ośmioma pojedynkami na karcie walk. Wydarzenia są formatowane w taki sposób, żeby zawsze na końcu odbywała się walka wieczoru, czyli pojedynek najbardziej elektryzujący kibiców.

W FEN mamy następujące kategorie wagowe, jeśli chodzi o formułę MMA:

 • Kogucia,
 • Piórkowa,
 • Lekka,
 • Półśrednia,
 • Średnia,
 • Półciężka,
 • Ciężka.

Dodatkowo dochodzą kategorie wagowe w kick-boxingu:

 • Piórkowa kobiet,
 • Lekka,
 • Półśrednia,
 • Średnia,
 • Półciężka,
 • Ciężka.

Kto walczy w FEN? W FEN walczą lub walczyli tacy zawodnicy jak Michał Kita, Daniel Rutkowski, Mateusz Rębecki, Robert Bryczek, Oli Thompson, Marian Ziółkowski, Marcin Wrzosek, Paweł Trybała czy Tomasz Sarara.
Partnerem telewizyjnym FEN jest telewizja Polsat, a wydarzenia można oglądać “na żywo” za pośrednictwem Pay Per View.

KSW to największa federacja MMA w Europie. Gdzie obstawiać zakład na KSW? Wyjaśniamy: https://zagranie.com/gdzie-obstawiac-ksw/.

Gdzie typować galę FEN?

Jakich bukmacherów wybrać do robienia typów na FEN? Generalnie wyboru dokonywać można spośród wszystkich legalnych bukmacherów. Polscy operatorzy oferują dobrą ofertę na sporty walki, a w tym mieści się federacja FEN.

Jako pierwszego faworyta do obstawiania FEN proponujemy zakłady bukmacherskie STS. To operator, który jakiś czas temu był nawet sponsorem KSW. STS ma doświadczenie w sportach walki i regularnie wystawia kursy na FEN.

Obstawiając FEN w STS można liczyć na ofertę kursową, w której będą uwzględnione takie zdarzenia jak: wygra przed czasem, wygra na punkty, zawodnik wygra w 2. rundzie czy walka zakończy się w 1. minucie. Przykład tych zakładów pokazuje, że typy w STS na FEN można robić na szeroką skalę. Idealnie się to sprawdzi wśród typerów, którzy liczą na dodatkowe zakłady, a nie tylko podstawowe rynki związane ze zwycięzcą walki.

Użytkownicy, którzy nie posiadają konta w STS, a zostali przekonani do zakładów na FEN u tego bukmachera mogą wykorzystać kod promocyjny: ZAGRANIE. To kod rejestracyjny, który użyty przez nowego gracza pozwoli mu zyskać powiększone bonusy na start. Dokładnie chodzi o freebet 30 PLN, zakład bez ryzyka 230 PLN i bonus 100% do 1200 PLN. Każda z tych kwot może być użyta na typowanie FEN.

Więcej o bonusach STS znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/sts-bonus-powitalny-zasady-i-jak-wykorzystac/.

Kogo jeszcze możemy polecić? W zestawieniu legalnych bukmacherów ciekawą ofertę na FEN i generalnie sporty walki proponuje bukmacher Betclic. To firma będąca blisko federacji FAME MMA oraz walk na gołe pięści GROMDA. Betclic posiada też ofertę zakładów na FEN. Co przemawia za wyborem właśnie jej? Naszym zdaniem Betclic oferuje dobre kursy na wydarzenia związane z galami Fight Exclusive Night. Same zakłady są bardzo podobne do tego, co ma STS. Na plus jednak są kursy, które w zakładach bukmacherskich Betclic są delikatnie wyższe.
FEN obstawisz również w Fortunie, Betfan, forBET i Superbet.

Wiesz już gdzie obstawiać FEN? W takim razie sprawdź, gdzie możesz typować UFC?

Najlepsze kursy na FEN

Z naszych analiz wynika, że to Betclic może pochwalić się najlepszymi kursami na walki w FEN. To bukmacher nienaliczający zbyt dużej marży na MMA, a to pozwala użytkownikom osiągać dobre współczynniki kursowe na swoich kuponach. Kursy Betclic wyróżniają się nie tylko w galach FEN, ale też pozostałych wydarzeniach sportów walki np. KSW i UFC.

Zakłady bukmacherskie i typy na FEN

Federacja FEN ma się dobrze i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości nie zabraknie wydarzeń związanych z Fight Exclusive Night. To stwarza szanse zakładom bukmacherskim, który może być jeszcze więcej na FEN.

Zakłady dotyczące walk FEN powinny być typowane po wcześniejszej analizie. Typy na sporty walki tylko w teorii mogą wydawać się łatwym kąskiem u bukmachera. Tak naprawdę walki MMA mają wiele zwrotów akcji, a faworyci nie zawsze zwyciężają. Niekiedy rywalizacja jest na tyle wyrównana, że trudno przed galą dawać komuś więcej niż 50% szans na zwycięstwo.

Typy na FEN pojawiają się w serwisie zagranie.com, w którym kompleksowo podchodzimy do tematów związanych ze sportami walki. Dodatkowe zakłady an FEN znajdziesz też na naszej grupie typerskiej na FB. Tam można podsyłać również własne spostrzeżenia związane z kartą walk FEN oraz swoimi przypuszczeniami.

FAME MMA to wciąż nowe zajwisko w środowisku polskich sportów walki. Gdzie można obstawiać walki celebrytów? Tutaj znajdziesz wszystkie informacje!

Gdzie obstawiać FEN?

Zagranie poleca dwóch bukmacherów do typowania FEN. To firmy STS i Betclic!

Gdzie znajdziesz typy na FEN?

W serwisie Zagranie i grupie typerskiej są analizowane wszystkie gale Fight Exclusive Night (FEN).

Czy mogę odebrać kod promocyjny na FEN?

W STS z kodem promocyjnym: ZAGRANIE otrzymasz darmowy zakład 30 PLN, zakład bez ryzyka 230 PLN i bonus 100% do 1200 PLN.