Boks to tradycyjna odmiana sportów walki. Największe bokserskie gale oglądane są na całym świecie, a pojedynki najlepszych pięściarzy biją zarobkowe rekordy. Wiele organizacji boksu zawodowego, a także limity wagowe sprawiają, że walki bokserskie odbywają się regularnie przez cały rok. Zakłady na boks przyjmują polscy bukmacherzy. Kursy wystawiane są już kilkanaście dni przed zakontraktowaną walką. Znawcy pięściarstwa mogą z powodzeniem obstawiać zakłady na boks. Pytanie brzmi: gdzie typować boks? Sprawdzamy!

W boksie funkcjonują cztery podstawowe i najbardziej prestiżowe federacje na świecie:

 • World Boxing Association (WBA)
 • World Boxing Organization (WBO)
 • World Boxing Council (WBC)
 • International Boxing Federation (IBF)

To jednak nie oznacza, że nie działają inne organizacje. Na całym świecie, w tym Polsce zawodowe walki odbywają się pod egidą różnych federacji. Boks jest także podzielony na kategorie wagowe:

 • Kategoria słomkowa – do 47,627 kg
 • Kategoria junior musza/lekkomusza – do 48,998 kg
 • Kategoria musza – do 50,820 kg
 • Kategoria junior kogucia/supermusza – do 52,163 kg
 • Kategoria kogucia – do 53,524 kg
 • Kategoria junior piórkowa/superkogucia – do 55,338 kg
 • Kategoria piórkowa – do 57,153 kg
 • Kategoria junior lekka/superpiórkowa – do 58,967 kg
 • Kategoria lekka – do 61,235 kg
 • Kategoria junior półśrednia/lekkopółśrednia – do 63,503 kg
 • Kategoria półśrednia – do 66,678 kg
 • Kategoria junior średnia/superpółśrednia – do 69,853 kg
 • Kategoria średnia – do 72,575 kg
 • Kategoria superśrednia – do 76,204 kg
 • Kategoria półciężka – do 79,379 kg
 • Kategoria junior ciężka/lekkociężka – do 90,719 kg
 • Kategoria ciężka – ponad 90,719 kg

Polscy fani boksu na pewno wciąż pamiętają wielkie pojedynki Andrzeja Gołoty, czy mistrzowskie pasy Tomasza Adamka. To na pewno największe gwiazdy naszego pięściarstwa w ostatnich latach. Uwagę światowej publiczności obecnie przykuwają takie postaci jak Tyson Fury, Anthony Joshua czy Deontay Wilder. Waga ciężka określana jest jako “waga królewska” i to ona najczęściej generuje największą widownię. Typowanie boksu to zajęcie trudne, bo to dyscyplina, w której jeden cios może o wszystkim zadecydować. Walka może zostać zakończona w dowolnym momencie, co sprawia, że wyniki są trudne do przewidzenia.

Kibice sportów walki chętnie obstawiają walki MMA w federacji KSW. Sprawdź, gdzie możesz robić typy na KSW: https://zagranie.com/gdzie-obstawiac-ksw/.

Boks – gdzie obstawiać?

Zakłady bukmacherskie na boks nie należą do najczęściej typowanych wydarzeń u operatorów w Polsce. Jednak wielkie walki np. o pas mistrza świata federacji WBC, WBA lub WBO generują o wiele większe zainteresowanie także wśród typerów. Boks to dyscyplina, którą obstawiają zazwyczaj fani sportów walki. A tych w Polsce nie brakuje, bo wielką furorę robią walki MMA w federacjach KSW, UFC czy FAME MMA.

Kursy na boks pojawiają się u każdego legalnego bukmachera w Polsce. To sport, który nie jest niszowy, a więc znajduje się w podstawowej ofercie bukmacherskiej. Typy na boks możesz zagrać w STS, Fortunie, Betclic, Betfan, forBET, Superbet, LVBET, eWinner i PZBUK. Który bukmacher ma jednak najlepszą ofertę na boks?

Gale boksu zawodowego regularnie pojawiają się w ofercie STS. Nie ma znaczenia czy dochodzi do starć w Europie lub na świecie – STS monituruje rynki i federacje, tak żeby przedstawić aktualną ofertę typerom pięściarstwa. W zakładach STS na boks znajdziesz typy na wynik walk, a także sposób rozstrzygnięcia walki np. przed czasem lub na punkty. W STS obstawisz także zakłady na ilość rund podczas starcia w trybie under/over.

Walki bokserskie w STS początkowo możesz obstawiać za darmo, bo bukmacher ten nowym graczom przyznaje za nasz kod promocyjny: ZAGRANIE bonus freebet 30 PLN i zakład bez ryzyka 230 PLN. Jeśli jesteś zainteresowany ofertą, to sprawdź aktualny kod promocyjny STS.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 200 234 zł bez ryzyka + 25 30 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: 1504 zł!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 234 zł
FREEBET: 30 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Duży nacisk na ofertę bokserską kładzie inny z legalnych bukmacherów, czyli forBET. To firma, która jeszcze jakiś czas temu współpracowała z Andrzejem Fonfarą, byłym bokserem. forBET, tak jak STS, wystawia kursy na walki organizowane w Europie i na świecie. Oferta forBET dotyczy zwycięzców walk, a także, jak zakończy się konfrontacja. Na najważniejsze pojedynki forBET wystawia nawet kilkanaście rynków dostępnych do obstawiania.

W forBET boks obstawisz z kodem promocyjnym: 2400PLN za który otrzymasz na początek zakład bez ryzyka do 120 złotych i bonus od wpłaty wynoszący nawet 2080 PLN.

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jakiego bukmachera można wyróżnić do obstawiania boksu? Na pewno Fortunę, która sponsoruje KSW, a więc zbliżoną organizację do boksu. Sporty walki, w tym boks są także dobrze reprezentowane w zakładach bukmacherskich Betclic. To firma, która przyjmuje zakłady na FAME MMA, a także walki na gołe pięści w organizacji GROMDA. Pojedynki bokserskie w Betclic również zajmują wysokie miejsce, a przy tym można liczyć na dobre kursy.

Boks pojawia się także w ofercie eWinner, który sponsorował w przeszłości polskie gale “Knockout Promotions”.

UFC to największa federacja MMA – sprawdź, gdzie obstawiać pojedynki UFC: https://zagranie.com/gdzie-obstawiac-ufc/.

Jakie zakłady można obstawiać w boksie?

Podstawowe zakłady na boks – tak jak w innych dyscyplinach sportowych – dotyczą tego: kto wygra walkę? To rynki, które zbierają najwięcej typów, jeśli chodzi o ofertę bokserską. Bardziej szczegółowi gracze, którzy dostrzegają więcej niuansów w boksie wśród polskich bukmacherów mogą znaleźć poszerzoną ofertę na walki, dzięki czemu mogą obstawiać:

 • ilość rund np. powyżej 5.5
 • wygra przed czasem – nokaut, poddanie, techniczny nokaut
 • wygra na punkty

Rynki te przypominają to, co można obstawiać w walkach MMA, bo tam podobnie może dojść do kilku rozstrzygnięć pojedynku.

FAME MMA to kontrowersyjna federacja sportów walki, którą można obstawiać w zakładach bukmacherskich. A gdzie to robić? Tutaj wszystko wyjaśniamy!

Zaloguj się aby dodawać komentarze