FAME MMA 14 karta walk. Kto walczy? [zawodnicy, wszystkie walki]

Organizatorzy FAME MMA 14 szybko odkryli karty przed nową galą. Znamy walki i zawodników, którzy pojawią się w oktagonie podczas FAME MMA 14. Karta walk obejmuje starcia męskie, jak i kobiece. Ponownie w walce wieczoru wystąpią debiutanci, a dokładniej: Gimper i Tromba. Ci znani influencerzy wyjdą do oktagonu jako ostatni. Kto pojawi się przed nimi? Sprawdź kartę walk na FAME MMA 14!

Załóż konto w Betclicu z kodem VIPFAME i odbierz zakład bez ryzyka do 200 PLN! Dzięki temu jeśli Twój pierwszy kupon na FAME MMA 14 okaże się nietrafiony, to kasa wróci na Twoje konto!

fame mma bez ryzyka

Pełna karta walk FAME MMA 14

Jak zwykle FAME MMA zadbało o to, żeby nie obyło się bez kontrowersji. Na konferencji, gdzie poznaliśmy walki FAME MMA 14 podczas face to face jedna z uczestniczek, Fagata założyła przyłbicę, żeby zbliżyć się do swojej rywalki, Moniki Kociołek. Ciekawie było też z udziałem Piotra Szeligi i Normana Parke. Na FAME MMA 14 ponownie zobaczymy w klatce Sergiusza Górskiego. Popularny Nitro przegrał ostatnio, ale jak widać wcale nie stracił zacięcia do MMA.

W typach przed FAME MMA tradycyjnie warto zwrócić uwagę na debiutantów, ale też doświadczone twarze. Po raz kolejny na karcie walk znaleźli się Hejter, Dawid Malczyński i Alan Kwieciński. To osoby, które aktywnie biorą udział w polskich walkach freak fight. W FAME MMA 14 karta walk została zapełniona również kobiecymi starciami. Poza Fagatą i Moniką Kociołek do oktagonu wejdą Wiktoria Jaroniewska i Laluna.

💪Kto walczy na gali FAME MMA 14?

Jeśli chodzi o najbliższą galę FAME MMA 14, która odbędzie się w maju w krakowskiej Tauron Arena, to widać, że organizatorzy skupili na youtuberach i influencerach. Tym razem jest mniej osób ze świata hip hopu i sportu. Na karcie walk przeważają nazwiska, która słyną z kontrowersji. Nie brakuje jednak osób, które ze sportem są za pan brat. To właśnie podczas najbliższej gali w FAME MMA zadebiutuje Adam Josef, dietetyk i zarazem trener personalny, który zmierzy się z Mateuszem z Fit Lovers

Gimper i Trombka zmierzą się w walce wieczoru. To aktywni youtuberzy, którzy posiadają szeroką widownię. Kolejny raz, po starciu Nitrozyniaka z TheUnboxall, w głównym wydarzeniu FAME MMA udział wezmą debiutanci. Gimper i Trombka są znani w świecie mediów społecznościowych, ale do tej pory nie mieli okazji rywalizacji w FAME MMA i innej gali freak fights.

Co więcej, na gali FAME MMA 14 pojawi się Fagata, która wcześniej była kojarzona z High League. To konkurencyjna federacja dla FAME MMA i wszystko wskazuje na to, że dokonał się transfer z High League do FAME. Agata Fąk zawalczy w nowej federacji, a jej rywalką będzie Monika Kociołek. Obie panie są zaangażowane w social media, czyli Instagram i Tik Tok.

W Betclic możesz odebrać specjalny bonus na FAME MMA 14, dzięki któremu otrzymasz zakład bez ryzyka!

FAME MMA 14 kart walk

Pełna karta walk FAME MMA 14 złożona jest z dziewięciu konfrontacji. W tym zestawie jest siedem męskich pojedynków i dwa kobiecie starcia. Większość pojedynków odbędzie się według klasycznych zasad MMA. Ciekawostka jest tak, że Piotr Szeliga i Norman Parke będą pojedynkować się w rzymskiej klatce. To ring, który ma wymiary 3×3.

fame mma 14 bez ryzyka

Poniżej prezentujemy spis wszystkich walk FAME MMA 14:

  • Mateusz „Tromba” Trąbka vs Tomasz „Gimper Działowy – walka wieczoru
  • Agata „Fagata” Fąk vs Monika „Mona” Kociołek – co-main event
  • Sergiusz „Nitro” Górski vs Marcin „Xayoo” Majkut – co-main event
  • Krystian „Krycha” Wilczak vs Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – walka o pas mistrzowski
  • Piotr „Szeli” Szeliga vs Norman Parke – klatka rzymska
  • Mateusz „Fit Lovers” Janusz vs Adam „AJ” Josef
  • Alan „Alanik” Kwieciński vs Mateusz „Muran” Murański
  • Mariusz „Hejter” Słoński vs Dawid Malczyński
  • Katarzyna „Laluna UNIQUE” Alexander vs Wiktoria Jaroniewska

Gimper – Tromba

Tomasz Gimper Działowy i Mateusz Trąbka to bardzo popularni youtuberzy i instagramerzy. W swoich social media generują milionową widownię, co od razu jest łakomym kąskiem dla FAME MMA. Federacja ta proponuje walki właśnie takim osobom, które wzbudzają w mediach społecznościowych duże kontrowersje. Gimper i Tromba należą do tego grona, stąd ich pojedynek jako walka wieczoru FAME MMA 14.

Gimper od wielu lat publikuje filmy na YouTube, a także Instagramie. To twórca kontentu, który skupia się na komentarzach, a także działalności muzycznej. Tomasz Działowy nigdy wcześniej nie walczył w MMA, podobnie jak Mateusz Trąbka. Ten drugi jest członkiem ekipy Friza.

W Betclic możesz wytypować ten i pozostałe pojedynki. W kursach tego bukmachera faworytem starcia na FAME MMA 14 jest Mateusz Tromba Trąbka.

FAME MMA 14, zawodnicy i wszystkie walki

Podczas FAME MMA 14 kibice będą żyli nie tylko walką wieczoru, ale też pozostałymi konfrontacjami. W końcu w co-main evencie dojdzie do damskiej rywalizacji. Fagata zmierzy się z Moniką Kociołek. Dla tej pierwszej to szansa na pokazanie się w nowej federacji. W High League Agata Fąk musiała uznać wyższość swojej rywalki. Jak będzie na FAME MMA 14?

Nitro – Xayoo

Sergiusz Górski przegrał na FAME MMA 13 przeciwko TheUnboxall. Było to o tyle zaskakujące, że to właśnie Nitro był faworytem tamtej walki. Typerzy FAME MMA, którzy grali na zwycięstwo Górskiego na pewno przeżyli spory zawód. Bukmacher Betclic na FAME MMA obstawiał jego triumf, a tymczasem jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Paweł Smektalski. Jak widać, Nitro nie składa broni. Tym razem zawalczy przeciwko Xayoo.

Xayoo to przedstawiciel polskiej sceny e-sportu. To streamer, a także były gracz League of Legends. Od stycznia było wiadome, że Xayoo dołącza do FAME MMA. Jak widać jego debiut będzie miał miejsce 14 maja na gali w Krakowie.

Fagata – Monika Kociołek

Agata Fąk kojarzona była z High League, bo właśnie w tej federacji stoczyła pojedynek w lutym tego roku. Wówczas stanęła naprzeciw Lexy Chaplin. Fagata tamten pojedynek zdecydowanie przegrała. To jednak nie przeszkodziło jej w tym, żeby otrzymać kolejną ofertę walki. W tym przypadku od FAME MMA. Jej rywalką na najbliższej gali będzie Monika Kociołek. To influencerka, która na Instagramie ma ponad milion obserwujących!

Szeli – Norman Parke

Piotr Szeliga i Norman Parke zawalczą w rzymskiej klatce. Ten pierwszy wywodzi się ze świata kulturystów, który w MMA pokazuje coraz to lepsze umiejętności. Ostatnio Szeli pokonał na FAME MMA 13 Araba. Norman Parke zwyciężył z Popkiem, ale o wyniku tamtej rywalizacji zdecydowała kontuzja jego rywala. Już po kilkudziesięciu sekundach Popek musiał poddać walkę z powodu złamania ręki. Tym samym Norman Parke nie zmęczył się zbytnio, stąd od razu przyjął propozycje walki z Szeligą.

Mateusz Fit Lovers – AJ

Na samym początku AJ miał walczyć z Robertem Karasiem. Niestety wybitny sportowiec, który startuje w ironmanach. Niestety kontuzja pokrzyżowała plany, a w jego miejsce wskakuje Mateusz z Fit Lovers, który prowadzi aktywny tryb życia i nie tak dawno walczył z Kacprem Błońskim. Adam Josef również prowadzi zdrowy tryb życia – w końcu jest trenerem personalnym. Dla obu to nowa rzeczywistość. Pytanie: kto lepiej się w niej odnajdzie?

Alanik – Muran

W FAME MMA 14 karta walk uwzględniła pojedynek Alana Kwiecińskiego z Mateuszem Murańskim. Ten drugi w lutym walczył na PRIME Show MMA przeciwko Don Kasjo. Muran wówczas przegrał, a teraz wraca do FAME MMA. Podobnie czyni Alan Kwieciński, który dwa miesiące temu konfrontował się z Denisem Załęckim na High League 2. Widać, że federacje te wzajemnie się przenikają.

Hejter – Dawid Malczyński

Mariusz Słoński czy Dawid Malczyński: kto wygra walkę na FAME MMA 14? Obaj do sportów walki podchodzą z dużym przymrużeniem oka, więc raczej nie ma co się spodziewać wielkiego wydarzenia. Hejter i Malczyński walczyli na FAME MMA 13. Wówczas ich rywalami byli: Rafał Górniak i Paweł Sikora. Lepszy bilans walk notuje Dawid Malczyński, który większość swoich pojedynków kończy jako zwycięzca.

Wiktoria Jaroniewska – Laluna

Laluna, czyli Katarzyna Alexander zadebiutuje w FAME MMA. Widzowie będą kojarzyć ją przede wszystkim z produkcji “Królowych życia”. To jednak nie oznacza, że Laluna nie ma żadnych sportowych umiejętności. Jak się okazuje, w przeszłości trenowała trójbój siłowy, w którym zdobywała medale na polskich, jak i zagranicznych turniejach. Jej przeciwniczką miała być Sheeya, a dokładniej Klaudia Kołodziejczyk, ale niestety doznała ona kontuzji. W jej miejsce wskoczyła Wiktoria Jroniewska.

Karta walk FAME MMA 14 – podsumowanie

W krakowskiej Tauron Arenie czeka nas kolejne głośne wydarzenie. Na pewno o odpowiedni rozgłos zadbają Mateusz Murański, Norman Parke, Piotr Szeliga, Monika Kociołek czy Fagata. Wszystkie walki będzie można śledzić za pośrednictwem transmisji w systemie Pay Per View. Gala FAME MMA 14 jest zaplanowana na 14 maja 2022 roku. Tradycyjnie to sobotni wieczór.

Fot. PressFocus

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze