Euro 2024. Gdzie oglądać ME 2024? Transmisje w TV i online

gdzie oglądać euro 2024

To będzie miesiąc prawdziwych piłkarskich emocji z Biało-Czerwonymi w rolach głównych. Polacy będą walczyć w Mistrzostwa Europy o jak najlepszy wynik, a wyjście z grupy śmierci będzie nie lada wyzwaniem. Wszystkie mecze EURO 2024 będziesz mógł obejrzeć w telewizji, na komputerze, czy w swoim smartfonie! W tym artykule dowiesz się wszystkich szczegółów transmisji z meczów Mistrzostw Europy w piłce nożnej!

Gdzie oglądać Mistrzostwa Europy 2024?

Największe piłkarskie imprezy w ostatnich latach kojarzą się polskiemu kibicowi albo z Telewizją Polską albo z Polsatem, gdzie można było oglądać w XXI wieku i mistrzostwa świata i mistrzostwa Europy. Co dwa lata cały kraj zastanawia się gdzie obejrzy poszczególne mecze. Tym razem po raz kolejny nie będzie z tym większego problemu, bo wszystkie mecze Euro 2024 obejrzysz na antenach TVP. Tego lata TVP Sport zmieni się w centrum sportowych wydarzeń, bo od rana do wieczora będziesz mógł oglądać mecze i programy poświęcone mistrzostwom Europy w Niemczech. Mecze transmitowane będą także w TVP1 i TVP2. Spotkania Polaków będą nadawane w Jedynce, a przed meczami możesz spodziewać się aż trzygodzinnego studia i wielu analiz przed pierwszym gwizdkiem.

Tutaj znajdziesz ->>> TYPY NA EURO 2024 <<<- 

Prawa telewizyjne Euro 2024

Jeśli mówimy o największych sportowych imprezach, to kojarzą one nam się z największymi nadawcami w poszczególnych krajach. W Wielkiej Brytanii Euro 2024 pokażą BBC i ITV, we Włoszech RAI, w Niemczech aż cztery stacje mają prawa do pokazywania domowej imprezy i są to RTL, ZDF, ARD i Magenta Sport. Poza Europą także mistrzostwa Europy cieszą się popularnością i nadawcy tacy jak ESPN, beIN Sports, czy Fox Sports będą pokazywać mecze o mistrzostwo Starego Kontynentu.

W Polsce tylko w 2008 roku Telewizja Polska nie pokazywała meczów mistrzostw Europy, wtedy 100% praw posiadał Polsat, tym razem role się odwróciły i to publiczny nadawca będzie pokazywał każdą minutę niemieckiego turnieju i to na aż trzech antenach. Co ciekawe, decyzją UEFA mecze nie będą pokazywane w jakości 4K z powodu ograniczeń technicznych, ale i nikłym zainteresowaniem telewizji na zakup takiego sygnału.

Godziny meczów Euro 2024

W tym segmencie pora na kilka najważniejszych terminów tegorocznych mistrzostw. Mecze Polaków będą transmitowane w TVP1. Biało-Czerwoni rozpoczną zmagania w Niemczech od starcia w Hamburgu z Holandią. Ten mecz rozpocznie się w niedzielę 16 czerwca o 15:00. Drugie starcie Polaków to już przenosiny do Berlina, gdzie w piątek 21 czerwca o 18:00 zagramy z Austrią. Na koniec fazy grupowej (oby nie turnieju!) zmierzymy się w Dortmundzie z Francją – ten mecz we wtorek 25 czerwca o 18:00.

Mecz otwarcia odbędzie się na Allianz Arenie w Monachium. Niemcy zagrają ze Szkocją, a EURO 2024 oficjalnie rozpocznie się w piątek, 14 czerwca. Tam blisko miesiąc później odbędzie się pierwszy z półfinałów – to 9 lipca, a dzień później w Dortmundzie poznamy drugiego z finalistów. Wielki finał na Olympiastadionie w Berlinie zostanie rozegrany 14 lipca. Wszystkie te trzy starcia rozpoczną się o 21:00. Ciekawostką jest, że półfinały i finał zostaną rozegrane dokładnie w takiej samej konfiguracji jak mistrzostwa świata 18 lat temu.

Mecze Polski na ME w Niemczech gdzie oglądać?

Starcia drużyny Michała Probierza będą transmitowane w TVP1. Aż trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem na antenie TVP Sport rozpocznie się przedmeczowe studio, do którego Telewizja Polska będzie zapraszać byłych reprezentantów Polski, m.in. Łukasza Piszczka, Łukasza Fabiańskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego. Nie zabraknie stałych ekspertów stacji i wielu analiz, skrótów spotkań i merytorycznych dyskusji. Nadawca podał już także nazwiska komentatorów meczów Polaków i każde z trzech starć grupowych skomentuje inny duet:

Niedziela 16 czerwca, 15:00: Polska – Holandia (Mateusz Borek, Robert Podoliński), TVP 1

Piątek 21 czerwca, 18:00: Polska – Austria (Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mielcarski), TVP 1

Wtorek, 25 czerwca 18:00: Francja – Polska (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow), TVP 1

Transmisje w TV Mistrzostwa Europy

Telewizja Polska przygotowała naprawdę bogatą ofertę dla kibica lubiącego oglądać coś więcej niż same spotkania podczas dużych imprez. Każdy dzień meczowy będzie rozpoczynał się programem Euro Dzień, w którym prowadzący wraz z ekspertami będą omawiać wydarzenia na boiskach w Niemczech a także zapowiadać to, co danego dnia będzie się działo na arenach Mistrzostw Europy. Codziennie podsumowaniem dnia będzie Euro Wieczór, czyli Sportowy Wieczór poświęcony wyłącznie EURO 2024. Do tego długie przedmeczowe studia, analizy, wywiady na miejscu w Niemczech – to będą bogate mistrzostwa na antenach TVP.

Publiczny nadawca ogłosił także pary komentatorskie, które będą pracować przy turnieju i będzie ich siedem – trzy z nich, które skomentują mecze Polaków już znacie. Dariusz Szpakowski z Grzegorzem Mielcarskim skomentują także wielki finał, a Mateusz Borek i Robert Podoliński oraz Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow swoją pracę zakończą na półfinałach. Po ćwierćfinałach do Polski wróci para Maciej Iwański i Radosław Gilewicz. Do 1/8 finału włącznie będziemy mogli słuchać komentarza trzech duetów: Sławomira Kwiatkowskiego z Markiem Wasilukiem, Michała Zawackiego z Kazimierzem Węgrzynem oraz wypożyczonego z Eleven Sports Mateusza Święcickiego, któremu będzie pomagać Wojciech Kowalewski. Praktyka wypożyczania komentatorów z innych stacji od kilku turniejów sprawdza się w TVP. W przeszłości mogliśmy słuchać komentarza Rafała Wolskiego czy Przemysława Pełki.

Jak oglądać Mistrzostwa Europy na telefonie?

W dzisiejszych czasach dostęp do transmisji pod ręką jest tak samo ważny jak transmisje w tradycyjnej telewizji. Nie każdy ma czas i możliwości by w komfortowych warunkach obejrzeć mecz reprezentacji Polski. Czasami jesteśmy w drodze, w pociągu, wracamy komunikacją miejską z pracy do domu lub jesteśmy na wakacjach. Od wielu lat aplikacja mobilna TVP Sport odpowiada na takie potrzeby i można tam oglądać nie tylko to, co na antenie tej stacji, ale i znacznie więcej. Wyciągając z kieszeni telefon w ciągu kilku sekund możesz mieć włączony mecz mistrzostw Europy!

Streamy online | ME 2024 na żywo w Internecie

Poza aplikacją mobilną taki sam zestaw transmisji znajdziesz na stronie internetowej sport.tvp.pl, gdzie znajdziesz też dodatkowe treści video, wywiady, retransmisje, bramki czy programy dotyczące EURO 2024. To jedyne miejsce, gdzie legalnie obejrzysz mecze mistrzostw Europy. Telewizja Polska to jedyny nadawca tego turnieju w Polsce zarówno w telewizji, jak i internecie. Inne legalne streamy – te z zagranicy – nie będą dostępne na terenie kraju, tak jak streamy TVP nie będą dostępne poza granicami naszego kraju. Tak działa rynek praw transmisyjnych i każdy nadawca otrzymuje prawa na terenie danego kraju. Poza jego granicami będzie działać tzw. geoblokada.

Mecze mistrzostw Europy za darmo i na żywo

To chyba najważniejsza kwestia – wszystkie mecze mistrzostw Europy obejrzysz zupełnie za darmo. To nie są rozgrywki Ligi Mistrzów, które mogą być “ukryte” na dodatkowo płatnych kanałach. Ustawa o radiofonii i telewizji zawiera punkt o bezpośrednich transmisjach z ważnych wydarzeń sportowych. Do nich należą chociażby mecze reprezentacji Polski czy finały mistrzostw świata czy Europy. Telewizja Polska udostępni wszystkie mecze na ogólnodostępnych kanałach TVP1, TVP 2 i TVP Sport, a także zupełnie za darmo w internecie oraz w swojej aplikacji mobilnej, dzięki czemu nie musisz się martwić o dostęp do transmisji dowolnych spotkań Euro 2024.

Zaloguj się aby dodawać komentarze