Czym zaskoczy nas Najman w roli włodarza? | Typujemy MMA-VIP 2!

Marcin Najman

Marcin Najman jest na sportowej emeryturze zaledwie od 4 miesięcy i długo nie trzeba było czekać na to, żeby chciał on znów wejść do klatki z popularnym ostatnio Jackiem Murańskim. Ten nie podjąć jednak rzuconego mu wyzwania. El Testosteron nadal obecny jest w branży, a obecnie na dobre wziął się za organizowanie gal freakowych pod własnym szyldem – MMA-VIP. Trzeba przyznać, że pomysły co do angażu zawodników i zestawień poszczególnych walk są mocno oryginalne i budzą mnóstwo kontrowersji. Na dzisiejszej gali zobaczymy 9 walk, a wśród nich aż dziesięciu debiutujących zawodników. Co bardzo ciekawe, suma rekordów wszystkich uczestników dzisiejszego wydarzenia wynosi zaledwie 4 wygrane i aż 26 porażek! Jest to mocno wymowne, więc nie ma się co spodziewać wysokiego poziomu sportowego, zobaczymy po prostu… igrzyska rozkminiaczy! Warto podkreślić, że dzisiejszą galę można obstawiać wyłącznie w Fortunie. Jeśli jeszcze nie masz tam konta załóż je z naszym kodem promocyjnym!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2720PLN, aby otrzymać:

2100 PLN od 2. depozytu + 600PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 600 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł BEZ depozytu)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 200 zł + 300 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Main Event
Andrzej “Żurom” Żuromski vs Rafał “Antykonfident” Podejma

Spośród 9 zestawień typować możemy 7 starć. W trzech walkach, które zobaczymy w górnej części karty gali, faworyci są ogromni i obecnie kursy na nich oscylują w granicy 1.15, co raczej nie jest warte zagrania, a i żadnych niespodzianek w tych starciach nie przewiduję. Inaczej jest natomiast w walce wieczoru. Dlatego przyjrzymy się tylko pojedynkowi debiutującego w formule MMA, Andrzeja Żuroma Żuromskiego, który skrzyżuje rękawice z Rafałem “Antykonfidentem” Podejmą.

Trzeba od razu zaznaczyć, że obaj zawodnicy znacząco różnią się od siebie pod względem gabarytów. Andrzej Żuromski na wagę wniósł 106,7 kg, natomiast Rafał Podejma zaledwie 67,9 kg. Dzieli więc ich niemal…. 40 kilogramów! Waga to nie jedyna różnica, bo po stronie Żuroma jest także wzrost. Jest on wyższy od swojego rywala o dobre kilkadziesiąt centymetrów i podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o zasięg obu panów. Jednak w przypadku walki wieczoru na nadchodzącej gali Antykonfident będzie miał po swojej stronie sporo atutów, przez które według bukmacherów jest w tej walce faworytem! Gołym okiem widać, że Podejma nie jest ze sportem na bakier, ma wysportowaną sylwetkę, a w przeszłości miał także do czynienia ze sportami walki, ponieważ walczył amatorsko reprezentując poznański Ankos. Nie ma wątpliwości, że to po jego stronie będzie stała dynamika, kondycja i doświadczenie. Także umiejętności stricte techniczne będą po stronie Podejmy.

Sprawdź jakie bonusy przygotowała Fortuna dla nowych graczy!

Żurom swoje przygotowania do walki rozpoczął dopiero w kwietniu, więc nie miał zbyt wiele czasu na jakiekolwiek przygotowania. 43-latek obecnie trenuje pod okiem Dariusza Sęka – boksera, wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski. Pierwotnie walka obu zawodników miała toczyć się tylko w stójce, jednak ostatecznie postawiono na formułę MMA. Żurom zaledwie cztery tygodnie temu brał udział w czwartej edycji gali Punchdown, gdzie zmierzył się w pojedynku na liście z Bonusem BGC. Sędziowie orzekli wówczas, że to ciosy Żuroma były mocniejsze i zwyciężył on swoje starcie. Ma on już także zaplanowany swój następny pojedynek.

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

 Dołącz do Grupy Zagranie!

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Nie będę ukrywał, że byłem zaskoczony, jak bardzo różnią się warunkami fizycznymi obaj zawodnicy na ważeniu. Takie różnice w gabarytach zawodników przypominają o starciu na pierwszej gali MMA VIP pomiędzy Adrianem Ciosem a Tomaszem “Fit Dzikiem” Łomnickim. Ten drugi również wydawał się sporo większy od rywala i, choć nie udało mu się znokautować przeciwnika, zanotował wygraną przez jednogłośną decyzję sędziów. W przypadku walki wieczoru na nadchodzącej drugiej edycji gali MMA VIP zaryzykuję typ na Żuroma. Nie mam wielkiego przekonania do tej walki, dlatego też stawka jest odpowiednio mniejsza, jednak kurs na pewno warty jest uwagi. Pojedynek ten będzie freak fightem z krwi i kości, a scenariusz walki zdaje się być w miarę klarowny. Największą różnicę umiejętności między oboma zawodnikami zobaczymy prawdopodobnie w parterze, bo tam Żurom nie będzie miał za wiele do zaoferowania i być może nawet jedno obalenie wystarczy, żeby to ręka Antykonfidenta powędrowała w górę. Pytanie tylko, czy to tylko jedno obalenie, czy aż jedno obalenie – wszak w przypadku dwa razy większego od siebie rywala może to być trudnym zadaniem. W stójce natomiast Żurom będzie miał swoje atuty, a jego ciosy na pewno będą ważyć więcej. Nie będę ukrywał, że nie jestem wybitnie przekonany do tego typu, jednak widząc ogrom różnicy gabarytów obu zawodników spróbuję postawić w tej walce na underdoga.

Andrzej Żuromski wygra
Kurs: 2,82
Zagraj!

Tutaj dowiesz się więcej o zakładach bukmacherskich Fortuna.

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2720PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia
  • Stawka maksymalnie 600 PLN – zwrot bez odjęcia 12% podatku na konto bonusowe
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni
  • Jednokrotny obrót bonusem
  • Sprawdź tutaj opinie o Fortunie!

fot. NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Zaloguj się aby dodawać komentarze