fot.  Rafał Oleksiewicz

Sporo zamieszania działo się wokół 33 edycji gali FEN. Początkowo miała odbyć się w systemie PPV, a na jej rozpisce w znacznej części zapowiadano inne zestawienie niż te, które zobaczymy ostatecznie. Na jutrzejszej karcie zobaczymy trzy walki w formule semi-pro i sześć walk zawodowych. Trzeba przyznać, że gala słabo wygląda pod kątem bukmacherskim z uwagi na to, że w czterech zawodowych walkach faworyci są bardzo wyraźnie wskazywani przez bukmacherów… Mimo to znalazłem kursy warte uwagi, dlatego zapraszam na analizę! Dzisiaj typuję z Fortuną jeśli jeszcze nie masz tam konta załóż je z naszym kodem promocyjnym!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Izabela Badurek vs Ekaterina Shakalova

Muszę przyznać, że to zestawienie budzi we mnie spore zainteresowanie. Ukrainkę ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć na gali Babilon MMA, gdzie bezpardonowo pokonała Różę Gumienną na pełnym dystansie – w tej walce Shakalova zaszokowała chyba całą polską branżę MMA. Sam wówczas stawiałem na zwycięstwo Gumiennej. Przed walką na Babilonie nie wiedzieliśmy zbyt wiele o Ukraińce. Zawodniczka pokazała się tak dobrze, że obecnie jest stawiana w roli faworytki w walce z Izabelą Badurek. Czy słusznie?

Świetny debiut Shakalovej w Polsce

Róża Gumienna zawalczyła z Ukrainką najgorzej jak mogła – nie wykorzystywała swoich atutów, ani w postaci pracy na nogach ani zasięgu, wyprowadzała bezmyślne wysokie kopnięcia, które to Shakalova przechwytywała i obalała Polkę. Wówczas Ukrainka fantastycznie kontrolowała w parterze Gumienną i sukcesywnie odbierała jej chęci do dalszej walki. Ostatecznie zawodniczka z Ukrainy wyszła z tego starcia bez szwanku i w oczach wielu została uznana za fightera z bardzo dużym potencjałem. Trzeba przyznać, że Gumienna została brutalnie zweryfikowana, wyszły jej duże braki zapaśnicze i parterowe, ale także brak spokoju i obycia w oktagonie.

Tutaj dowiesz się więcej o zakładach bukmacherskich Fortuna.

Czy Shakalova pokona kolejną Polkę?

Badurek to bardzo doświadczona zawodniczka, co prawda jej rekord pozostawia wiele do życzenia, ale nieraz pokazywała się z dobrej strony i dawała mocne walki. Badurek bardzo dobrze radzi sobie w obszarze grapplingu, trudno ją w tym aspekcie pokonać, między innymi dzięki umięśnionej sylwetce. W swojej ostatniej walce stoczyła mocny bój z Anitą Bekus i to właśnie dzięki swoim zapasom wygrała tę walkę. Badurek jest niewątpliwie zawodniczką z innej półki niż Gumienna. Sama o sobie mówi, że wraca do najlepszej formy sprzed kilku lat i nie ma wątpliwości że pokona faworyzowaną Ukrainkę. Będziemy mieć tu więc starcie dwóch zawodniczek, których głównym atutem jest grappling. Obie zawodniczki mają także podobne gabaryty. Trudno ocenić, która z nich będzie w walce przeważać, Shakalova nie wyróżni się już aż taką przewagą w zapasach, a to Badurek jest tą bardziej doświadczoną i obytą zawodniczką, która w walce nie wymięka. W mojej ocenie nie ma w tym starciu zdecydowanego faworyta. Z uwagi na kurs 2,70 na Izabelę Badurek bliższy byłbym postawienia na jej zwycięstwo. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie walki obu pań i to, że Shakalova nie potrafiła skończyć całkowicie zdominowanej Róży Gumiennej, a także bardzo dobrą trzyrundową walkę Izabeli Badurek z Anitą Bekus, w której obie były bliskie skończenia rywalki walki przed czasem, co nie nastąpiło… bezpieczniejszym zakładem będzie obstawienie, że w walce tej zobaczymy decyzję sędziowską.

Fortuna
1,40
Walka zakończy się na punkty: TAK

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

 Dołącz do Grupy Zagranie!

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Mansur “Wilk” Abdurzakov vs Andrey Khokhlov

Drugim starciem na naszym kuponie będzie walka młodego, perspektywicznego Mansura Abdurzakova, urodzonego w Rosji zawodnika, który obecnie przebywa w Polsce i trenuje w WCA pod okiem m.in Anzora Azhieva. Dla “Wilka” będzie to druga walka dla organizacji FEN. W swoim pierwszym starciu przegrał z Łukaszem Charzewskim. Jednak dla Rosjanina będącego dopiero na początku swojej drogi w MMA, przegrana z “Harrym”, który ma obecnie rekord 10-1 to żadna wielka ujma, bo pokazał się w tej walce przyzwoicie. Rosjanin mimo młodego wieku (ma zaledwie 23 lata) zdaje się być zawodnikiem kompletnym, nie odstaje w żadnej płaszczyźnie, a do tego ma bardzo dobre warunki fizyczne jak na kategorię lekką. Abdurzakov w stójce jest uważny, dobrze pracuje jabem i dystansuje w ten sposób swoich rywali. Nie jest bierny w walce i stara się wywierać presję, ale nie jest mu też obca praca na wstecznym. Specjalnością Rosjanina jest jego parter, trzykrotnie właśnie poddaniami kończył swoich rywali. Sporo sukcesów Abdurzakov odnosił także na scenie amatorskiej, zdobył złoty medal na mistrzostwach Lubelszczyzny – tam także wszystkich swoich rywali poddając.

Sprawdź jakie bonusy przygotowała Fortuna dla nowych graczy!

Starcie grapplerów

W drugim narożniku stanie reprezentant Ukrainy: Andrey Khokhlov, który nad Abdurzakovem przeważał będzie na pewno doświadczeniem. Ukrainiec jak dotąd stoczył osiemnaście walk, z czego jedenaście udało mu się wygrać. Co istotniejsze tylko dwie spośród wszystkich walk Khokhlova skończył się decyzjami sędziów. Takie statystyki nie dziwią, kiedy przyjrzymy się bliżej stylowi walki reprezentanta Ukrainy. Khokhlov w oktagonie jest bardzo eksplozywny, atakuje dość ekwilibrystycznie, czasami wręcz nonszalancko, nie zwracając uwagi na ewentualną utratę pozycji. Długimi momentami opuszcza nisko gardę, a wyprowadzając ciosy, często bardziej skupia się na swoim celu, niż na powrocie pięści do gardy. Większość swoich walk Ukrainiec także wygrywał przez poddania, a co ciekawe dwie ostatnie walki – poprzez balachę. Zapas umiejętności Ukrainiec na pewno posiada. Ciężko natomiast ocenić klasę rywali Rosjanina… W swoim ostatnim występie zmierzył się on bowiem z debiutantem.

Wyrachowanie czy eksplozywność?

Czeka nas starcie dwóch grapplerów, ale także dwóch zawodników, których arsenał stójkowy jest bardzo bogaty. Obaj lubią się zarówno bić w stójce, jak i kończyć swoich rywali w parterze. Nie mam wątpliwości co do umiejętności Abdurzakova, pokazał w walce z “Harrym” kawał solidnego MMA, i nawet z trudnych sytuacji potrafi się wyswobodzić. Natomiast mimo że Ukrainiec na swoim koncie ma mnóstwo poddań, także przez poddania trzykrotnie przegrał, do tego dochodzi wspomniana nieokrzesana stójka Khokhlova… Klarownym faworytem w tej walce jest więc zamieszkujący w Polsce Abdurzakov, który swoim wyrachowaniem powinien poskromić brawurowe ataki Ukraińca. W tej walce skłaniam się więc w stronę zawodnika rezydującego w Polsce i uważam, że ma on wszystkie argumenty, aby skończyć rywala przed czasem… Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że tylko pięć z dwudziestu czterech walk w rekordach obu panów kończyło się decyzjami, powinniśmy tu zobaczyć bezkompromisowe rozstrzygnięcie.

Fortuna
1,60
Mansur Abdurzakov wygra przed czasem.

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.

Sprawdź tutaj opinie o Fortunie!

KuponFortunaFEN33

Zaloguj się aby dodawać komentarze