W czwartek zostanie rozegranych kilka ciekawych spotkań w Lidze Europy, jednak oczy wielu kibiców, szczególnie tych na Wyspach będą skierowane na Stamford Bridge. Nie ulega wątpliwości, że posada Maurizio Sarriego wisi na włosku, dlatego niekorzystny rezultat w starciu z Malmö może przelać szalę goryczy.

Chelsea vs Malmö – kursy główne i typy dnia

Pierwsze spotkanie ustawiło losy tej rywalizacji, ponieważ Chelsea wygrała 1:2 na wyjeździe. W związku z tym do awansu wystarczy im remis, a nawet porażka 0:1 nie będzie krzywdząca. Mimo takich możliwości Maurizio Sarri z pewnością zrobi wszystko, żeby jego piłkarze wygrali ten mecz. Posada włoskiego szkoleniowca wisi na włosku, a najlepiej poinformowane źródła na Wyspach twierdzą, że dostał trzy mecze na ocalenie posady. Będą to odpowiednio: Malmö, Manchester City oraz Tottenham. Trzeba przyznać, że zadanie wygląda na bardzo trudne, dlatego wygrana ze Szwedami to obowiązek. Sarri w pierwszym spotkaniu wystawił całkiem mocny skład, a z ławki weszli Hazard i Kante, co pokazuje olbrzymią presję wyniku, która na nim ciąży. Czy The Blues wygrają czwartkowe spotkanie w typach dnia z Ligi Europy?

typy dnia

Kursy główne, które oferuje bukmacher LVBET wskazują, że tak, ponieważ przelicznik na zwycięstwo gospodarzy jest na poziomie – 1.2. Dla porównania remis – 6.6, a triumf gości – 14.

Zdarzenia dodatkowe w ofercie typów dnia na Ligę Europy

Granie na Chelsea w tej rywalizacji na podstawie kursów głównych nie będzie opłacalnym krokiem, dlatego też warto zwrócić uwagę na sekcję zdarzeń dodatkowych, która pozwoli nam podwyższyć przelicznik związany z ewentualnym zwycięstwem gospodarzy.

Pierwszą propozycją z oferty typów dnia jest oczywiście handicap – 1.0. W tym przypadku wygrywamy, gdy Chelsea pokona Malmö różnicą przynajmniej dwóch goli. The Blues mieli passę kilku kolejnych zwycięstw na własnym boisku, jednak zakończył ją Manchester United w miniony poniedziałek. Fani oczekują od zespołu reakcji, a wysokie zwycięstwo z pewnością byłoby odpowiednim krokiem w stronę wyjścia z kryzysu. Doniesienia medialne informują, że nie będzie taryfy ulgowej, a Sarri zdecyduje się na mocne zestawienie. Wszystko wskazuje na to, że Ligi Europy będzie dla Chelsea najlepszą możliwością na awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Chelsea/handicap – 1.0 – 1.70

Wiele osób przed tym meczem zadaje sobie pytanie, czy Malmö będzie w stanie strzelić bramkę? Pierwsze spotkanie pokazało, że dali radę, jednak warto zauważyć, że nie mieli zbyt wielu okazji. Strzelili gola, gdy wydawało się, że mecz jest pod pełną kontrolą Chelsea. Wystarczył szybki kontratak, a w podobnym nastawieniu zagrają w czwartkowej rywalizacji. The Blues w obecnej kampanii Ligi Europy stracili tylko jednego gola na własnym boisku, jednak ostatnia forma defensywy tego zespołu pozwala nam zakładać, że w tej rywalizacji zobaczymy bramkę ze strony gości.

BTTS – 2.13

Proponowany kurs pokazuje, że bukmacherzy nie wierzą w ekipę gości, jednak Malmo potrafiło między innymi pokonać Besiktas w rywalizacji wyjazdowej w tym sezonie Ligi Europy.

Wracając do tytułowego pytania, czy Sarri straci pracę po czwartkowym meczu? Wszystko wskazuje na to, że nie, ponieważ The Blues nie powinni mieć większych problemów z Malmo.

Kluczowym testem dla włoskiego szkoleniowca będzie pojedynek z Manchesterem City w Carabao Cup, który jest szansą na pierwsze trofeum Sarriego w karierze. Na analizę tego spotkania w typach dnia zapraszamy już w niedzielę.