DNB – to jeden z rodzajów zakładów bukmacherskich. Skrót pochodzi od angielskiego zwrotu “draw no bet” i oznacza zakład, w którym nie można obstawić remisu. W przypadku remisowego wyniku – bukmacher rozlicza kupon po kursie 1.00, co oznacza zwrot stawki. Na czym polegają zakłady DNB i gdzie je obstawiać? O tym w dzisiejszym artykule.

Poszerzanie swoich umiejętności typerskich wiąże się m.in. z tym, że obstawiamy coraz bardziej nieoczywiste zakłady. Profesjonalni typerzy często odchodzą od klasycznych zakładów na wynik 1X2 poszukując wartościowych kursów w rozbudowanej ofercie bukmachera. Przykład? Legalni bukmacherzy na mecze piłki nożnej oferują typy na ponad 150 zakładów. To oznacza, że jedno spotkanie można obstawić na tak wiele sposobów. Jak widzisz oferta kursowa nie dotyczy tylko zakładów na wynik, sumę goli czy handicap. Opcji obstawiania u “buka” jest znacznie więcej, a jedną z nich jest zakład “draw no bet”.

DNB, czyli remis nie ma zakładu – co oznacza?

Zakłady typu DNB pojawiają się w meczach piłki nożnej, a jak wiesz, to sport trzydrogowy, gdzie mogą paść trzy rozstrzygnięcia:

  • wygrana gospodarzy
  • remis
  • wygrana gości

Co zatem oznacza typ na DNB? W tłumaczeniu “draw no bet”, to “remis – nie ma zakładu”. Jak to interpretować w kontekście zakładów bukmacherskich? Obstawiając zakład DNB możesz obstawić zwycięstwo gospodarzy lub gości – nie możesz typować remisu, a więc jest to zakład dwudrogowy, gdzie masz 50% szans na wygraną. W takiej sytuacji wygrywasz, gdy, twój faworyt zwyciężył. Co jeśli padnie remis? Wówczas otrzymasz zwrot stawki. Przegrywasz, jeśli mecz padł łupem drużyny przeciwnej.

DNB sprawia, że w razie remisu – bukmacher wypłaci na twoje konto zwrot stawki.

Zakład DNB – przykład meczu

W ofercie Betfan można obstawić mecz RB Lipsk – PSG na rynkach DNB – remis nie ma zakładu. Kursy prezentują się następująco:

  • RB Lipsk – 3.00
  • PSG – 1.37

zakład bez remisu

Zgodnie z definicją DNB – nie można wytypować remisu, tylko mamy możliwość zagrania zakładu dwudrogowego. Załóżmy, że postawiliśmy 100 PLN na wygraną RB Lipsk – wówczas otrzymamy wygraną 264 PLN, jeśli niemiecka drużyna wygra. Remis = zwrot stawki 100 PLN. W przypadku wygranej PSG przegrywamy cały zakład.

Analogicznie, jeśli obstawimy wygraną PSG, to potencjalna nasza wygrana na kuponie wyniesie 120.56 PLN. Ta kwota pojawi się u nas na koncie, jeśli Paryżanie zwyciężą RB Lipsk. Remis oznaczać będzie zwrot stawki – w tym przypadku 100 PLN. A wygrana Lipska? Oczywiście utratę stawki, bo kupon zostanie rozliczony jako przegrany.

DNB – gdzie obstawiać?

Zakłady DNB najczęściej występują w typach na piłkę nożną. Gdzie można obstawiać ten rodzaj zakładów? Typy na remis = zwrot lub remis – nie ma zakładu znajdują się w ofercie wielu polskich bukmacherów, by nie powiedzieć, że wszystkich. DNB znajdziesz w zakładach bukmacherskich STS w spotkaniach wielu lig piłkarskich – tych najbardziej znanych jak Liga Mistrzów, Ekstraklasa czy Premier League, ale również niszowych np. Serie B lub liga argentyńska. Taka sama ilość zakładów DNB, co w STS znajduje się w Fortunie, Betclic, Betfan i forBET – to również bukmacherzy z bardzo bogatą ofertę.

Sprawdź nasz poradnik: jak grać mecze bez remisu w Fortunie.

fortuna dnb

DNB występuje również u pozostałych legalnych bukmacherów takich jak Superbet, eWinner i LV BET.

Typy na DNB można obstawiać w trybie przedmeczowych zakładów, ale również w zakładach “na żywo”.

Czy zakłady DNB się opłacają?

DNB jest zakładem dwudrogowym, gdzie masz dwie opcje do wyboru. A to oznacza większe prawdopodobieństwo wygranej. To z kolei sprawia, że kursy w zdarzeniach dwudrogowych są niższe aniżeli w zakładach trzydrogowych. Dla przykładu obstawiając wyżej omawiany mecz RB Lipsk – PSG normalnie kursy na wynik 1X2 wynosiły:

  • RB Lipsk – 4.20
  • Remis – 4.05
  • PSG – 1.76

W zakładzie na DNB wygrana Lipska była po kursie 3.00, a zwycięstwo PSG po kursie 1.37. Jednak ten rodzaj zakładu, gdzie mogą paść trzy wyniki – nie gwarantuje ci zwrotu stawki w przypadku remisu. W tej sytuacji wygrywasz tylko wtedy, gdy trafisz rezultat. Remis nie daje zwrot stawki, jak w przypadku DNB.

Obstawiając DNB – grasz za niższe kursy, ale otrzymujesz szansę na odzyskanie stawki, jeśli nie uda ci się trafić.

Zaloguj się aby dodawać komentarze