UFC nie zwalnia tempa i już kolejny tydzień pod rząd organizuje swoją galę. W walce wieczoru zobaczymy rywalizację pomiędzy numerem 4 i 6 rankingu wagi piórkowej. Niepokonany, 26-letni prospekt Brian Ortega zmierzy się z weteranem organizacji, 34-letnim Cubem Swansonem. Do tego starcia przygotowałem analizę i typy. Na weekend proponuje dwa kupony – single z kursem 2,90 oraz AKO 2,20.

Jeśli nie masz jeszcze konta na Fortunie to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Zaraz po rejestracji otrzymasz 20 PLN. Freebet na start oferuje także LVBET – zobacz jak zdobyć darmowy bonus LVBET.

 Oferta tylko z kodem promocyjnym: 20free

ODBIERAM BONUS 20PLN

Fortuna odbierz bonusW grudniu czeka nas pięć gal UFC oraz jedna KSW – do wszystkich wydarzeń będę tworzył typy i liczył miesięczny profit lub stratę. Początek nie poszedł po mojej myśli i zanotowałem stratę na poziomie 150PLN – co poszło nie tak podczas UFC 218? Walka Alvareza z Geathje miała trwać mniej niż 2,5 rundy, a skończyła się w trzeciej. Kto widział starcie, ten wie, że od wygranej dzieliło nas niewiele.

Na najbliższy weekend przygotowałem dwa kupony – każdy gram za 100PLN. Odrabiamy straty – do wygrania w sumie 448,80 PLN!

Cub Swanson – Brian Ortega

Mieszane sztuki walki są najszybciej rozwijającym się sportem na świecie. Według mnie jest to niezaprzeczalny fakt. Mam tu również na myśli stronę sportową. Popatrzymy na dzisiejsze pojedynki, a te sprzed pięciu lat. Jest duża różnica. Nie wspominając o tym, że lata 90. w MMA wyglądają jak jakaś prehistoria. Nie ma się czemu dziwić, bo to były początki sportu, ale z drugiej strony – zaledwie 20 lat temu. Dlaczego piszę taki wstęp? Ponieważ od kilku miesięcy obserwujemy w UFC nową generację młodych zawodników, którzy są efektem szybkiego rozwoju dyscypliny i pokonują innych weteranów. Przykłady to Darren Till, Kelvin Gastelum, Franciss Ngannou czy Robert Whittaker. Co ich wszystkich charakteryzuje? Szybki postęp, ponieważ każda kolejna walka, to lepsza wersja wspomniany zawodników. Inna sprawa, że weterani naturalnie się starzeją, co może być o wiele cięższe od kiedy USADA prowadzi kontrole antydopingowe… W każdym bądź razie – Brian Ortega to w mojej opinii kolejny młody pretendent nowej generacji, więc teraz jego kolej, żeby pokazać się całemu światu. Jeszcze jakiś czas temu to Cub Swanson był faworytem tej walki według bukmacherów, ale kursy się zmieniają i aktualnie Fortuna daje równe szanse obu zawodnikom.

Jak już pewnie się zorientowaliście mój typ na tą walkę to wygrana Briana Ortegi. Uważam, że warto zaryzykować jego wygraną przez poddanie, na co Fortuna wystawiła kurs na poziomie 2,90. 26-letni zawodnik w swojej karierze wygrał dotychczas wszystkie walki. W UFC stoczył pięć pojedynków, z czego każdą skończył przed czasem. W jego rekordzie UFC znajdziecie bilans 4-0, ponieważ pierwsze starcie w organizacji Dana White’a zostało zmienione na No Contest, ze względu na wpadkę dopingową Briana Ortegi. Jako 26-letni zawodnik nowej generacji jest wszechstronny i potrafił już także kończyć walki w stójce, jednak niezaprzeczalnie jego największą bronią jest brazylijskie jiu-jitsu. Czarny pas tej sztuki walki zdobył pod skrzydłami Gracie, więc nie ma mowy o przypadku. Z resztą same starcia i wyniki mogą to potwierdzać. Połowę swoich wygranych zapisał właśnie dzięki technikom parterowym. Po drugiej stronie Cub Swanson, który zdecydowanie preferuje wymiany w stójce. W całej swojej karierze przegrał zawodowo 7 walk, z czego aż 5 właśnie przez poddanie. Aktualnie Amerykanin ma passę 4 wygranych z rzędu, jednak z żadnym rywalem z czołówki. Wszystkie starcia kończyły się decyzją. Przed tą serią Cub Swanson zanotował dwie porażki z rzędu… przed poddanie w trzeciej rundzie. Aczkolwiek rywale byli klasowi – Max Holloway i Frankie Edgar. Co ciekawe, Brian Ortega kończył swoje ostatnie cztery walki właśnie w trzeciej rundzie. Przypomnę, że pojedynek odbędzie się na dystansie 5 rund, więc tym większe szanse na skończenie.

Brian Ortega jest jedynym niepokonanym zawodnikiem w TOP10 rankingu UFC wagi piórkowej. Z pewnością można go zaliczyć do zawodnika z największym potencjałem poniżej 66 kilogramów. Dotychczas sprawnie i stopniowo wspina się po drabince na sam szczyt. Cechuje go łatwość kończenia walk niemal z każdej pozycji. Swanson dawno nie mierzył się z kimś tak bardzo wszechstronnym jak Brian Ortega. Chyba, że cofniemy się do przegranych walk z Hollowayem i Edgarem.

Kupony na weekend ze sportami walki

Na weekend wysyłam dwa kupony. Jeden, to już wspomniany singel na zwycięstwo Briana Ortegi przez poddanie, za co Fortuna wystawiła kurs na poziomie 2,90. Mój drugi kupon to dubel – tutaj również skłaniam się w stronę Ortegi, ale już jako zwykłe zwycięstwo. Do tego dokładam boks i obstawiam wygraną Wasyla Łomaczenki z Guillermo Rigondeaux (analiza tego starcia w osobnym tekście na portalu – kliknij tutaj). AKO drugiego zakładu to 2,20. W najbliższą sobotę mogę odrobić zeszłotygodniową stratę, nawet z nawiązką. Stawki obu kuponów to 100PLN.