Do rywalizacji wracają siatkarze, a to oznacza, że powrót zaliczają również teksty związane z siatkarskimi meczami i typowaniami. W pierwszym tekście w tym tygodniu przyjrzę się spotkaniu reprezentacji Polski z Brazylią, a także Serbii ze Stanami Zjednoczonymi. Oba spotkania jeszcze przed startem Ligi Narodów były zapowiadane jako hitowe, więc uważam, że warto się bliżej przyjrzeć i im, jak i kursom na nie przygotowanym. Kupon stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Brazylia vs Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.06.2022 r.)

O tym starciu powiedziano i napisano już wszystko, nie tylko odnośnie dzisiejszego spotkania. Spotykają się ze sobą dwie czołowe drużyny. Polacy do drugiego tygodnia rozgrywek w Lidze Narodów przystępują jako liderzy rankingu FIVB, a Brazylijczycy jako drużyna, która musi odrabiać straty po pierwszym tygodniu. Dlaczego? Otóż Canarinhos plasują się po pierwszych czterech grach dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli tegorocznej edycji Ligi Narodów. Dla porównania dodam, że biało-czerwoni zajmują czwarte miejsce, tuż za USA, Japonią i Francją.

Pasjonujący klasyk

Jak pisałem wyżej, o starciach Polaków z Brazylijczykami w siatkówce mężczyzn napisano już bardzo wiele. Jeszcze przed startem tego sezonu reprezentacyjnego, było wiadome, że będzie to jedno z tych spotkań, które będzie szalenie interesujące. Tym bardziej, że do naszego składu wracają gwiazdy takie, jak np. siatkarze ZAKSY Kędzierzyn – Koźle (mieli do tej pory wolne od Nikoli Grbicia z racji dopiero, co zakończonego bardzo wymagającego sezonu klubowego), a także Bartosz Kurek. Selekcjoner biało – czerwonych zapowiedział już w licznych wywiadach, że będzie chciał grać mniej więcej pierwszym składem właśnie w meczu z Brazylią i Stanami, a rezerwowym da szansę w konfrontacjach z Kanadyjczykami i Australijczykami. W podobnym tonie wypowiada się selekcjoner Canarinhos, choć przypomina, że w tym sezonie reprezentacyjnym w jego kadrze nie pojawią się tacy gracze, jak np. Mauricio Souza i Douglas Souza. By jeszcze podgrzać atmosferę przed ich meczem, przypomnę, że Brazylijczycy są obrońcami tytułu, a w historii LN triumfowali łącznie dziesięciokrotnie (wliczając w to Ligę Światową).

Sytuacja kadrowa i forma obu reprezentacji

Minusem, który się tym razem pojawia, jest fakt, że nie zobaczymy na parkiecie Wilfredo Leona, który dochodzi do siebie po operacji. Jeśli chodzi o szukanie negatywów związanych z tym spotkaniem, to można jeszcze powiedzieć, że obie formy dopiero szukają optymalnych ustawień, a zawodnicy formy. Dowodem pierwszym z brzegu na poparcie mych słów jest to, że Brazylijczycy 12 czerwca przegrali z Chinami do zera. Z kolei do tej pory my graliśmy zawodnikami z trzeciego, a na niektórych pozycjach nawet czwartego składu, więc z trudem przychodzi powiedzenie, że jakkolwiek można coś wywnioskować z zaledwie pierwszego tygodnia zmagań w siatkarskiej Lidze Narodów mężczyzn. Nie zmienia to jednak faktu, że czeka nas klasyk pełen emocji. Wszakże konfrontują się może nie tyle, że obecnie dwie najlepsze drużyny na świecie, ale z pewnością ścisła czołówka. Dlatego też powiem Ci, że jest to spotkanie takiej rangi, że lepiej nie mrugać; bowiem można przegapić wiele interesujących wystawień, rozegrań, jak i nieszablonowych ataków.

Interesujące typy na mecz Brazylia vs Polska

Nic więc dziwnego, że bukmacherzy Fortuny – zakłady bukmacherskie przygotowali kilka ciekawych wycen, które Ci zaprezentuję przed podaniem swojego typu. Jednocześnie informując o tym, że do odebrania u nich masz konkretny BONUS, z którego warto skorzystać. Wracając stricte do typów tego bukmachera na dzisiejsze mecze siatkarskiej Ligi Narodów, to napiszę, że ciekawym jest ten, który mówi, że zwyciężą Polacy, bowiem wycena tego zdarzenia wynosi 1.55 względem 2.45 na to, że lepszymi okażą się Canarinhos. Podobnie interesującym wskazaniem jest to, kto ugra poszczególnego seta i tu proporcje układają się w stosunku 2.10 do 1.63 ze wskazaniem na biało-czerwonych. Nie podejmuję się jednak tego wskazania, gdyż teraz zespoły najprawdopodobniej przystąpią do gry w innych składach niż te, które widzieliśmy na parkietach około dwa tygodnie temu.

Fortuna
1.50
Drużyny ugrają wiecej niż 176.5 pkt - TAK

Moje typowanie związane z meczem Brazylia vs Polska

Jednak patrząc na klasę obu zespołów, to że poszukują formy, optymalnych ustawień, a także powroty czołowych zawodników, spodziewam się wyrównanego starcia już od pierwszej akcji. Stąd też dzisiejszy typ wiąże się z tym ile Brazylia z Polską ugra punktów na przestrzeni całego spotkania. Bukmacherzy Fortuny – zakłady bukmacherskie przygotowali wyceny na to zdarzenie od stu czterdziestu trzech punktów do aż ponad dwustu czterech punktów. Na to, że drużyny zdobędą więcej niż sto czterdzieści trzy oczka kurs wynosi 1.28, co pokazuje, jakiego spektaklu możemy się spodziewać. I właśnie dlatego sądzę, że spotkanie potrwa co najmniej cztery sety. Dlatego też w tym przypadku skreślam typ na to, że Brazylijczycy z Polakami w piątym meczu siatkarskiej Ligi Narodów zdobędą co najmniej więcej niż sto siedemdziesiąt sześć punktów, na co mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.50. W sam raz na podbicie kuponu, bowiem dziś oprócz meczu biało-czerwonych podejmuję się wskazania na jeszcze inne, choć równie szalenie interesujące spotkanie.

Serbia vs Stany Zjednoczone: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (22.06.2022 r.)

Trzy godziny później rozpocznie się kolejne spotkanie w siatkarskiej Lidze Narodów. Do gry wejdą zawodnicy Serbii i Stanów Zjednoczonych. Tu również należy się spodziewać wielu emocji, bowiem obie drużyny nie od dziś są uznawane za te, które należą do światowej czołówki. Każda z kadr również w tym przypadku dopiero testuje nowe ustawienia, a zawodnicy „poszukują” optymalnej formy. Jak dotychczas sobie radzą w tegorocznej edycji Ligi Narodów? Serbowie plasują się na ósmej pozycji, a Amerykanie po czterech grach znajdują się na pozycji lidera i mają nad zespołem z Bałkanów pięć oczek przewagi.

Sytuacja kadrowa i forma obu reprezentacji

Do pierwszego tygodnia zmagań w Lidze Narodów większość zespołów przystąpiła w rezerwowych składach. Było to oczywiste, gdyż każdy z selekcjonerów chciał dać odpocząć swoim najlepszym zawodnikom po bardzo wymagających sezonie klubowym. Jednak teraz zmian w kadrze na turniej w Bułgarii dokonał nie tylko Nikola Grbić i selekcjoner Brazylijczyków, ale również ci, którzy na co dzień prowadzą drużyny Serbii i Stanów Zjednoczonych. Igor Kolaković będzie mógł liczyć na takich graczy, jak Srećko Lisinac, Petar Krsmanović, czy Aleksandar Atanasijević. Z kolei John Speraw powołał z powrotem do kadry Torey’a De Falco, a także libero Erika Shojiego. Oznacza to, że teoretycznie zarówno selekcjoner Serbii, jak i Stanów Zjednoczonych będzie miał w tym tygodniu do dyspozycji mocniejszy zespół. Jak się to przełoży na końcowy rezultat?

Interesujące typy na mecz Serbia vs Stany Zjednoczone

Za chwilę przedstawię swój typ na to spotkanie, jednak zanim tego dokonam, to przedstawię Ci jeszcze kilka interesujących obstawień w Fortunie, których warto się podjąć obok mojego. Zanim to, to dodam, że Serbowie na czas pisania tekstu (godzina 20:00 dnia 21.06.2022 r.) plasują się na dziewiątej pozycji z bilansem dwu wygranych i tylu samu przegranych spotkań. Z kolei Stany Zjednoczone w pierwszych czterech meczach nie przegrały ani razu i straciły ledwie trzy sety. Natomiast Serbowie w czterech grach wygrali i przegrali tyle samo setów, czyli po dziewięć. Dlatego też nie dziwi, że kurs na zwycięstwo Amerykanów wynosi 1.61, a to samo wskazanie na Serbów aż 2.32. Z kolei jeżeli chciałbyś podjąć się obstawienia tego, kto wygra poszczególne sety, to podpowiem, że proporcje kursów układają się w tym miejscu 1.68 do 2.04 ze wskazaniem na gości w dzisiejszym spotkaniu.

Moje typowanie związane z meczem Serbia vs Stany Zjednoczone

Patrząc, że tu również możemy spodziewać się wielu emocji, a także widowiskowych zagrań, a także że do obu reprezentacji wracają czołowi gracze, spodziewam się wyrównanego starcia. Faworyzowanie Amerykanów nie dziwi, dlatego też jedną z dwu opcji jaką bym obstawiał, byłoby to, że to właśnie gracze USA zejdą z parkietu z tarczą, a nie na tarczy. Jednak podejmę się innego zaznaczenia, bowiem ma ono wyższy kurs. Patrząc na wspomniane argumenty, sądzę że obie reprezentacje ruszą na siebie już od pierwszej piłki i dzięki temu ugrają więcej niż co najmniej czterdzieści pięć punktów w pierwszej odsłonie. Wycena na to zdarzenie przez bukmacherów Fortuny została ustabilizowana na poziomie 1.74. Kusi postawienie na jeszcze wyższy wynik, na co mamy kurs o wartości 2.20, ale aż tak ryzykować tym razem nie chcę. Co nie zmienia faktu, że jest to prawdopodobne zdarzenie.

Fortuna
1.74
W 1. secie drużyny ugrają wiecej niż 45.5 pkt - TAK

Propozycja kuponu:

Fortuna siatkówka Liga Narodów - 22.06.2022

fot. Rafał Rusek/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze